Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tudnátok tapasztalatot mondani...

Tudnátok tapasztalatot mondani az ELTE-IK programtervező szakáról?

Figyelt kérdés

2020. dec. 26. 00:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
Színtiszta matek.
2020. dec. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
75%
És prog.
2020. dec. 26. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
87%
És más tárgyak.
2020. dec. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
75%

Ne tévesszen meg a név, az ELTE egy igen nagy presztízzsel rendelkező egyetem, de az ELTE IK PTI szaka nem kifejezetten emelkedik ki a többi PTI/Mérnökinfó képzés közül. Ahogy mondták, sok a matek, talán itt a legtöbb, ami azt illeti. Sok a tudományos fokozattal rendelkező oktató, ez az egyik marketingfaktora is a karnak, hogy tele van Dr. Habil. Gipsz Jakabokkal, akiknek több publikációjuk van, mint ahány kötelező olvasmányt el kellett volna olvasnod iskolás éveid alatt. Hogy ez hogyan tükröződik az oktatásban? Hát.. így is úgy is.


Minden egyetemen, képzésen vannak jellemzően jó és rossz oktatók, ez alól az ELTE IK sem kivétel. hogy ki jó, ki rossz, arról mindenki mást fog mondani (Gregorics Tibort például sokan savazzák, de mindeközben számtalanszor nyerte már meg a Kar Kiváló Oktatója címet is). Az oktatás minőségét tekintve ami az oktatókat, és a konkrét órákat illeti, egész okés, ilyen téren szerintem nincsenek komoly gondok a karon. Ahol vannak gondok, az az adminisztráció, és a vezetőség.


First things first, Horváth Zoltán dékán úrat inkább nevezném politikusnak, mint egy egyetemi kar vezetőjének. Ő vezette be a kötelező előadáslátogatást, ami a magyarországi egyetemeken elég ritka, arra hivatkozva, hogy ez javítani fogja a hallgatók tanulmányi teljesítményét. Ezt később alá is támasztotta egy elsimlizett statisztikai kimutatással, ami valóban átlagjavulást jelzett bizonyos tárgyaknál, csak a történetből kimaradt, hogy komoly követelmény gyengítések is be lettek vezetve azokon a tárgyakon a kötelező katalógussal egyidőben. Ez ugye azért nem annyira elhanyagolható tényező.


Az ő érdeme továbbá, hogy az ELTE IK képzését rettenetesen reklámozzák. Mármint, jó a marketingje, csak épp hazudnak. Nagyon sokan érkeznek azzal a mentalitással az egyetem ajtajai elé, hogy "játékfejlesztő akarok lenni", meg "hát, érdekel a programozás, de nem igazán foglalkoztam még vele" és ez részben a félrevezető marketing miatt van. Úgy adják el a nyílt napokon ezt a képzést, mintha egy "programozó 101" képzés lenne, amely bevezet téged a programozás világába, és elindít téged a szakmai útadon. A matekot, vagy az olyan elvont programozáselméleti anyagokat, amely *csak ezen az egyetemen létezik*, sosem említik. Sem azt, hogy a szakmai útadon az fog elindítani, ha te elkezdesz magadnak otthon tanulni, mert amit itt tanítanak neked, azt nem fogod használni senior pozíciótól lefelé. Rengetegen érkeznek minden évben az egyetemre, és nagyon sokan tévhitekkel, épp emiatt.


És akkor beszéljünk az adminisztrációról. Nem tudom máshol hogy zajlik, de az ELTE IK saját tapasztalataim szerint bele van zúgva a saját adminisztratív rendszerébe. Van egy terjengős dokumentum, a HKR (Hallgatói Követelményrendszer) amely leírja, hogy neked, mint hallgató mik a jogaid, mik a veled szemben elvárt követelmények, mit tehetsz és mit nem. És ezt jobb ha kívülről tudod. A tanulmányi osztály rendszerint elvárja, hogy te pontosan tudd, milyen ügyet milyen kérvényen keresztül végezhetsz el, tudd abba mit és hogyan kell megjelőlni, és kikkel kell aláíratni. A TO-ra ne is próbálj olyan kérvénnyel beállítani amiről egy jóváhagyási pecsétnél több hiányzik. És mindezen felül szétszórtak, nekem két alkalommal is elhagyták a szakmai gyakorlatom végén leadott referencialevelet, és volt félév amikor hetente kellett bejárogatnom hozzájuk, mert különben semmi nem került volna elvégzésre.



Mindent összevetve, oktatásügyileg okés a kar, kicsit matekosabb mint ugyanez a képzés máshol, viszont a vezetőség és az adminsiztráció egy rémálom.

2020. dec. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
20%

"Sok a tudományos fokozattal rendelkező oktató, ez az egyik marketingfaktora is a karnak,"


Hábazzmeg, tudományos fogazat nélkül elég nehezen lehetne bárkiből is egyetemi szoptató.

2020. dec. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
7%

"Az ő érdeme továbbá, hogy az ELTE IK képzését rettenetesen reklámozzák."


Hát ez meg egy rettenetes nagy tévedés, ugyanis az egyetemek reklám célú büdzséje elég soványka. Az mondjuk nem annyira, hogy amit az ELTE-IK állít a saját honlapján, hogy a náluk végzett hallgatóknak nincsenek elhelyezkedési nehézségei. Szóval, a piac igenis honorálja a matekba befektetett energiát.

Azt is megsúgom, hogy a PTI diploma nem programozót igazol, hanem programtervező, mondom mégegyszer, program-TERVEZŐ matematikust /vagy informatikust, ahogy neked tetszik/.

2020. dec. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
79%
#6 Aha. Ezt mondd el a nyílt napokon is a becsábított fiataloknak, mert ott mással tömik a fejüket. :D
2020. dec. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
84%
#5 A tudományos fokozat nem előfeltétele annak, hogy egyetemen oktass, bubikám :) Sokan oktatnak úgy, hogy még az MSc-t végzik, vagy akár még a BSc-t *sem* fejezték be (utóbbi jellemzően csak gyakorlatvezetőként). Szóval igen, az hogy hány tudományos fokozattal rendelkezó oktatója van, az egy szempont. Egy szempont amire szeretnek hangsúlyt fektetni.
2020. dec. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
72%

#6 "Azt is megsúgom, hogy a PTI diploma nem programozót igazol, hanem programtervező, mondom mégegyszer, program-TERVEZŐ matematikust /vagy informatikust, ahogy neked tetszik/."


Szóval a PTI diploma nem programozót igazol, de ugyanakkor te magad vagy a legnagyobb prófétája annak a tévképzetnek, hogy egyetemi végzettség nélkül nincs programozó. Akkor most a programozó az nem programtervező, de ugyanakkor csak programtervező lehet programozó? Világosíts fel, ó te bölcs.

2020. dec. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
24%

"Akkor most a programozó az nem programtervező, de ugyanakkor csak programtervező lehet programozó? "


Tudod, az elmúlt években a számítástechnika, informatika elég szépen elbonyolódott. Régen a programok tervezője az volt, aki azokat írta. Ez alól csak a legritkább esetekben volt kivétel.


Ma viszont egyre komplexebbekké válnak a programrendszerek, egy windows régen elfért 6-10 db floppy-n /~ 15 MB/, ma meg egy-két darab 700 MB-os CDR is kicsi hozzá.


A programtervező természetesen tud programozni, de alapvetően nem arra képezik ki, hanem arra, hogy azt tervezze meg, hogy mások mit kódoljanak le és hogyan.

Az más kérdés, hogy ma még sok munkahelyen az architekt is programot fejleszt.

Mindenesetre, az lenne az üdvös, ha a PTI-s a programtervezésben szerezne jártasságot, abban lenne minél jobb és ne a keyboardot kelljen püfölnie napi nyolc órában.

2020. dec. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!