Magyarországon valóban Java fejlesztőként lehet a legkönnyebben elhelyezkedni?
11:
A PHP alternatívája a szerver oldali Javascript, a Python, a C#, a Java, és ezen kívül egy rakás új nyelv. A leggyakoribb manapság weboldalaknál szerver oldalon is a JS.
"bankbiztonság viszont prioritást élvez a javaval szemben"
Szóval ezek szerint még soha nem dolgoztál ilyen projekten, és így osztod az észt. Nincsen olyan, hogy a Java kategorikusan sebezhető lenne, más alternatíva meg nem az. Ezek a rendszerek helyből erősen védett hálózatokon futnak, csak bizonyos protokollokon csatlakoznak más rendszerekhez. Nem, nem a netbank backendje az egyetlen banki rendszer, még ha a többivel nem is találkoztál. Ha tudnád, mennyi java 6-os projekt is akad még, amelyek alap esetben biztonsági rést jelentenének, de a gyakorlatban mégsem, mivel ezek az alrendszerek nem közvetlenül kommunikálnak külső rendszerekkel.
Egyébként az sem véletlen, hogy az Oracle pénzért még a Java 7-hez ad ki biztonsági frissítéseket. Eléggé valószínűtlen, hogy a következő 2 évtizedben csak úgy abbahagyja az aktuális Java verzió frissítését.
Megjegyzem, mostanában sok helyen van elterjedőben a bankszektorban a Scala, amelyik szintén Java platformon fut, valamint a Kotlin is. Nem valószínű, hogy azért kezdtek ebbe bele, hogy majd hamarosan kidobják a JRE-t a szervereikről.
12: Na,itt megint nagyságrend különbség van a php és a JS között, a php javára. Anno létezett a perl mint nikális szerveroldali nyelv, na, ezt szorította ki 100 %-ban a php és nem azért, mert jobb volt.
" Nem valószínű, hogy azért kezdtek ebbe bele, hogy majd hamarosan kidobják a JRE-t a szervereikről."
A JRE egy virtuális gép. Köze nincs a java nyelvhez.
A JRE (vagy JVM) egy virtuális gép. Egy processzor, a maga utasításkészletével, periféria csatlakozásaival, azok alacsony szintű kezelésével, stb.
A VM a saját assemblere által fordított kódot képes futtatni. Ez a kód éppen olyan gépi kód (bytekód), mint a PC gépi kódja.
Amit te állítasz, az olyan, mintha azt mondanád, hogy az intel procinak köze van a pascalhoz, vagy a C-hez. Hát nincs.
Pascal, vagy C fordító készülhet más platformokra és készült is. A PC-n sem csak pascal vagy C kód futtatható, ahogy a JVM-en sem csak java kód fut, hanem pl. kotlin, vagy scala is, hogy a példádnál maradjak. De lehetne futtatni a JVM-en akár C vagy pascal nyelven írt programokat is.
Nincs értelme a nyelvek közötti háborúnak. Az, hogy a "PHP sodródik lefele" az csak egy állítás, nem bizonyít semmit. Kezdjük ott, hogy egy általános webszolgáltató PHP-t futtató infrastruktúrát fog adni.
Nem reklám célzattal, de tessék pár példa. Google által kidobált eredményekből találomra kiválaszottam párat. Tessék: Keress nekem NodeJS/Python/Java támogatottságot...
- [link]
- [link]
- [link]
- [link] (egyedül itt van .NET pluszban)
Mindezek mellé a PHP folyamatosan fejlődik és a Laravel, mint keretrendszer köszi szépen jól van. Mindezek mellet a webes felületek 80%-án PHP megy. "Telex.hu" is PHP-n van.
Tehát visszatérve az állításodra, kedves akárki. :) Szerintem elfogadható a cáfolatom.
NodeJS is jó, ha gyorsan kell valami szolgáltatás. Továbbá szerver oldali oldal rendeléshez is tökéletes és van létjogosultsága. Mindezt egy TypeScript-el vegyítve, elég advanced tudna lenni. Bár én NodeJS-ben csak gyors, célorientált API-kat írtam, mert viszonylag gyors. Csak egy express library kell és jónapot.
Java mint nyelv, az... Jó... De: Ugyanarra az útra tért át, mint a PHP. Évente 1-2 új verzió jön már ki egy ideje. Java 8 hosszú életű lesz, a Java 11 egy LTS verzió. Apróbb verziókkal meg nem érdemes foglalkozni, mert kb. 8 hónap és unsupported lesz. Összességében Java egy jó nyelv, ahogy az összes többi. :)
- [link]
Python is egy remek nyelv. Tanultam is, de nem volt okom használni. Mindezek mellet ugyanúgy megcsinálható benne akármi, mint NodeJS/PHP/Java/.NET-el, ha webről van szó. Továbbá Big Data elemzésre előszeretettel alkalmazzák e nyelvet és AI-ra is, mert kevésbé komplex kód születik meg benne, mint Java-ban. (Java-ra is vannak AI library-k)
- [link]
Kotlin meg Scala, amiknek szintén semmi köze a Java-hoz, ugye? Nagyon próbálod itt megragadni az elméleti kiskapukat, hogy kötekedhess, de legyünk őszinték: amíg használnak JRE-t, addig használni fognak Java-t is. Nem fog a Java csak úgy hirtelen kiesni a körforgásból miközben a specifikusan Java futtatására létrehozott környezet virágzik tovább. Ilyen nem létezik.
Jah és én nem tettem semmilyen állítást, azon kívül, hogy merész állítás azt mondani, hogy a Java Runtime Environmentnek, ami a nevében is viseli a Java szót, *semmi* köze a Java-hoz.
"a JVM-en sem csak java kód fut, hanem pl. kotlin, vagy scala is"
Nem, a JVM-en csak Java bytecode fut, erre fordul a Kotlin és Scala kód is.
"hogy merész állítás azt mondani, hogy a Java Runtime Environmentnek, ami a nevében is viseli a Java szót, *semmi* köze a Java-hoz."
Az hogy JRE-nek hívják, csak egy marketingfogás. Eleve, a fejlesztő cég (SUN) ugyanaz. Attól még nem lesz több köze a javahoz mint nyelvhez.
"Nagyon próbálod itt megragadni az elméleti kiskapukat, hogy kötekedhess,"
Nem, csak kijavítom a tévedésedet.
"amíg használnak JRE-t, addig használni fognak Java-t is."
Ez biztos, hogy nem igaz. VM már akkor is létezett, amikor a java még gondolat formájában sem keringett a kiötlője fejében és akkor is létezni fog, amikor a javát ki fogják szorítani más nyelvek.
"Nem fog a Java csak úgy hirtelen kiesni a körforgásból miközben a specifikusan Java futtatására létrehozott környezet virágzik tovább. Ilyen nem létezik."
Itt látszik, hogy mekkora hülyeséget állítasz. A JVM-et nem specifikusan a java futtatására hozták létre, hanem a java forrásból gépi kódra fordított kód futtatására.
Amúgy, az egész ötlet a pascal atyjától Wirth professzortól származik. Amikor ő nyomult, akkor még sok féle proci létezett és mindre meg kellett írni ugyanazt a progit, erre találta ki azt, amit ma te úgy hívsz, hogy java meg jvm. UCSD pascal volt a rendszer neve.
Csak az ő idejében még nem volt a dologhoz túl sok prociteljesítmény, sőt, annyira igény sem, később meg, amikor már lett, akkor lenyúlta tőle az ötletet a SUN.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!