Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Magyarországon az R vagy a...

Magyarországon az R vagy a Python a népszerűbb adatelemzésre?

Figyelt kérdés
2020. szept. 7. 14:40
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Python
2020. szept. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%
Attól függ hol. Egytemeken és egy csomó kutatóhelyen az R-et használják. Egyszerűen azért mert a R arra lett kitalálva. Egy halom adatelemző módszer készen van R-ben és elég egyszerű használni, nem kell hozzá programozni. Pl. egy két mintás T próba az R-ben 4-5 sor max. (adat betöltéssel, megjelenítéssel együtt) Pythona zért kell hozzá programozni nem keveset.
2020. szept. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
#2 hát pythonban is pont ennyi egy kétmintás t-próba, ha a megfelelő könyvtárakat használod. Pár éve még tényleg az R volt a befutó, mert arra rengeteg csomag volt, de már a python utólérte.
2020. szept. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Bocs de én nem így látom. De nem vitatkozom. Mindenki használja azt amit akar. Én a kérdésre próbáltam válaszolni. De van aki csak kötekedni jár ide.
2020. szept. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"mert arra rengeteg csomag volt, de már a python utólérte."

Az, hogy mennyire elterjedt egy eszköz, azt nem csak az befolyásolja, hogy mennyi csomag érhető el rá. Az emberek az adott nyelven eszközöket fejlesztenek, vagy egy know-how, van egy meglévő eszközkészlet. Ezek nagymértékben kihatnak arra, hogy mennyire tudja egy terület dinamikusan követni a nyelvek fejlődését. A legjobb példa erre a Perl penetranciája bioinformatikában. A biológusok nem szeretnek programozni, megtanulnak egy nyelvet, aztán azt használják. Írnak egy csomó script-et, azzal végzik az adatelemzést, pipline-okat építenek bennük. Most megjelenik egy újabb eszköz, nem fognak nekiállni megtanulni nulláról, és újra implementálni az összes kódot az új nyelven. Egyszerűen nem ez a dolguk, nem ezért kapják a fizetésüket. Ugyan ez a helyzet az R-rel is... azok a csoportok, ahol van egy kiterjedt R infrastruktúra és kódbázis nem fognak átírni mindent Python-ra, csak azért mert most az a menő.


A kérdésre válaszolva: amikor pár éve az akadémiához utoljára közöm volt, egyértelműen inkább az R-t találtam elterjedtebbnek, és nem látom számottevő okát, hogy ez miért változott volna azóta. Ha a kérdésed azért tetted fel, mert választani akarsz R és Python között, akkor én is inkább a Python-t ajánlanám.

2020. szept. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

"Az, hogy mennyire elterjedt egy eszköz, azt nem csak az befolyásolja, hogy mennyi csomag érhető el rá."


Nettó baromság. A legtöbb helyen ezeket a csomagokat nem használják, hanem sajátokat használnak. ;). Amíg tanulsz vagy ismerkedsz az alap dolgokkal, addig jók a csomagok. Ott van például az OpenCV. Tök jó tanulni meg minden, de komolyabb munkákra nem jó. Arra már saját könyvtárakat fejlesztenek.

2020. szept. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%

"Nettó baromság."

Te még azt a mondatot sem értelmezted a kommentemből, amit beidéztél, ugye? :D

2020. szept. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
85%
Hol ezt, hol azt, cégtől vagy kutatócsoporttól függ. Egyesek az R-t preferálják, mások a Pyhton-t a numpy+scipy+statsmodels+pandas+sklearn stack-kel, vagy méginkább az alap anaconda modulokkal, amiben a fentiek benne vannak, és még sokminden más. Én úgy vettem észre, hogy az anacondás stack a leggyakoribb, de nyilván csak azt a pár helyet ismerem amit ismerek.
2020. szept. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!