25 évesen elkezdeni tanulni programozni, úgy hogy matekból csak alapokra emlékszem érdemes?
Persze, gyerekként is lehetnek rossz vagy nehéz körülmények, de ideális esetben több lehetősége van még az embernek fiatalon.
De sok mindent le lehet küzdeni, ha az ember tényleg el akarja érni a célját, szóval a hozzáállás sem utolsó :D
Áh, sok tényezős ez a dolog :D
A 3-as válaszoló tökéletes választ adott. Akik lepontozták, azoknak nincs reális képük a szoftverfejlesztő munkaerőpiac sokféleségéről.
Én 30 éves voltam, amikor programozásra-adatelemzésre váltok. Nekem ugyan volt egyetemen matek, de nyilván addigra teljesen elkopott. Minden, ami kell azt fel lehet menetközben szedni. Bátran állíthatom, teljesen jó programozó lehetsz ZÉRÓ matematika használatával. Egy frontend vagy backend fejlesztő, milyen matekot használ? Semmit.
17: Szerinted. Valójában a hármas válaszoló minden mondata oltári nagy butaság.
1. A matematikusok többsége brutálisan gyenge informatikából, állítja ő. Mi is az az informatika? Tessék mondani. Mert ha programozást ért alatta, akkor tévedett egy hatalmasat, hiszen a matematikusok között vannak a legjobb programozók.
2. Nem a matematikát "szeretik" a számítógépekhez, azok programozásához kapcsolni, hanem a számítógépek programozása az ami tisztán matematika. Ahogy a számítógépek konstruktőrei, tervezői, első megépítői is kivétel nélkül matematikusok voltak. Wilhelm Leibniz, Alan Turing, Neumann János és a többiek. Biztos csak merő tévedésből.
Tudod, a számítógép az számít. Mást nem is tud, egyébre nem is képes. Nem tud kört rajzolni, nem tud hidat tervezni, nem képes fémet esztergálni. Azt a programozó mondja meg neki, hogyan kell, és pedig a matematika nyelvén. A számítógép elsősorban a matematikusok eszköze volt és az is lesz, valószinűleg az idők végzetéig. Persze a programozók is matematikusok. Ezért is kell tanulniuk olyan sok matematikát. A programfejlesztés ugyanis az alkalmazott matematika egyik területe. Gén-feldolgozó szoftverek megépítéséhez pedig nem kell semmiféle biológiai tudás. Komoly meg aztán végképp nem (ami kell, azt a megrendelő konzulense hozza). Matematikai tudás viszont kell. Ahogy a fizikához, a kémiához és sok más tudományterülethez is, mert mindegyik a matematika nyelvét használja. Azzal számol, azzal mér, azzal rendszerez. A számítógép az nem kolbász töltő masina, nem vibrátor, nem kávédaráló és nem hullámvasút, hanem szá-mí-tó-gép.
Ez meg aztán tényleg a párját ritkítja:
"Amire szükséged lesz, az a logika. De azt meg azért ne tekintsük már a matematika sajátjának."
Döbbenet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!