Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy Budapesti programozó cég...

Egy Budapesti programozó cég milyen laptopot szolgáltat neked?

Figyelt kérdés
Java és C Sharp meló közűl fogok választani ha minden jól megy fél év múlv és a Covid lenyugszik. Azt tudom hogy ha iOS vagy Mac dev-nek mennék alap hogy Macbook-ot adjanak viszont másik esetben mennyire gyakori hogy egy szar gépet adnak, valakinek bármi tapasztalata aki dolgozik?

2020. aug. 27. 21:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%
Olyan gépet adnak, ami az adott célra tökéletes.
2020. aug. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk a céges laptop általában valami i5 + 16GB RAM + SSD kombó.

TM jóváhagyással lehet ettől eltérőt kérni egyéni/projekt igények szerint.

2020. aug. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
41%
Jó cég jó gép, szar cég szar gép.
2020. aug. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
67%

Nálunk egy átlagos fejlesztőnek HP ProBook jár. 8.gen i5, 16GB RAM, 512 SSD, dokkoló, 2 vagy 3 monitor

Lead fejlesztő már választhat Thinkpadet is.

2020. aug. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
A 16GB RAM és SSD már önmagában tökéletesnek hangzik, köszi srácok! :D
2020. aug. 27. 22:06
 6/20 anonim ***** válasza:
13%

Nem kötöszködésnek szánom, de vannak olyan helyek, ahol bár vannak számítógépek, de jobban jár az ember, ha viszi a sajátját! (az meg ugye csak a pénztárcád függvénye, hogy milyen, lehet venni egy processzort is annyiért, amiért egy agyondicsért, bár nem sok szart érő Macintosh-t)


Mellesleg 16GiB RAM-ot és SSD-t az elmúlt 7-8 évben használtam, lassan már lépni kellene. Sőt az sem biztos, hogy az Intel felé.

2020. aug. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Hát ha megadják az opciót az is oké van egy 2015-ös MacBook Pro-m quad core i7 (4.generációs), 16GB RAM, 512 SSD szóval arra ha kell Windowsot is pakolok, csak nem tudom mennyire engedik hogy céges adatokkal magángépen dolgozzunk.


Amúgy meg hogy érted lépni kellene? Szerintem 16RAM és SSD elég a legtöbb task ra ami nem heavy virutalization, grafika vagy rengeteg multi taskingot igényle, IDE tól is függ én most JetBrains IntelliJ IDEA ba tolom és eléggé bassza gépet de egy VSC már kevésbé.

2020. aug. 28. 10:26
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

Ha az egyik Macintosh megszállott haverom olvasná, hogy milyen géped van, elolvadna a gyönyörűségtől... :-) Bár ő is javarészt Windows-t használ rajta, sőt vett egy miniszámítógépet is, aminek köze sincs a Macintosh-hoz.


[link]


Én meg arra gondolok ilyenkor, hogy annyi pénzből, amiből azt megvetted (megjegyzem, hogy a Macintosh sem PowerPC, hanem túlárazott "normál" PC alkatrészek együttese, amin fut egy amúgy ingyenes Linux-szerű oprendszer), annyi pénzből milyen brutális PC-t össze lehetne már rakni, bár hozzá kell tenni, hogy ma már szinte minden alkatrész mocsokdrága, mert rájöttek, akinek van pénze úgyis megveszi.


Szerintem azért bassza a gépedet az IDE mert a Macintosh-ok alapból mindig le vannak maradva egy kicsit a bennük lévő alkatrészek képességeivel. Ott a sznob-életformát fizettetik meg veled.


Hogy miért kellene lépni? A DDR3 lassan őskövület lesz... A RAM-ok sohasem elegek, tehát manapság még éppen eldöcögnek a játékok is 16GiB RAM-al, jó mondhatnád, hogy de nem játékra kell, nos pont ezért, egy fejlesztő gépen pont hogy még több RAM kell! Képzeld el, hogy éppen egy játékot fejlesztesz, aminek 16GiB RAM ajánlott, nos a fejlesztő környezet már be sem férne mellé... :-)


SSD-kből is jönnek ki az újabbnál-újabbak, amelyek már egészen más csatlakozással kapcsolódnak a géphez (tehát alaplapot is váltani kell, akkor meg már processzort is, stb.).


...és még nem beszéltünk a videókártyákról, mondhatná valaki, hogy 4GiB azon is bőven elég, de nem... ...főleg ha még CUDA-t is programozik az ember...


Stb, stb, stb.

2020. aug. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
55%
#8 mondasz egy játékot, aminek nem elég 8GB RAM és 16-al is csak "éppen eldöcög"?
2020. aug. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

Itt kedvedre válogathatsz:


[link]


De elég ha belegondolsz egy 4K-s kép méretébe és rájöhetsz, hogy nem a levegőbe beszélek, főleg hogy már pedzegetik a 8K-t is, nos ilyen képekből folyamatos mozgóképet generálni, azaz másodpercenként 30-35 képet (legalább) kirakni, nem kis memória igény.


De elég csak a VR igényeire gondolni, ott meg minimum 8GiB a VRAM (GRAM) elvárás.


Tehát ha gépet veszünk, nem elég csak a holnapra gondolni, érdemes a jövőhétre is... :-)

2020. aug. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!