Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mindenkinek sikerült az...

Mindenkinek sikerült az újratervező program? Most, hogy végre informatikusok lettünk, mihez lehet kezdeni ezzel a papírral?

Figyelt kérdés

Mi a további lépés?

10-es skálán mennyit ér ez a papír?



2020. aug. 12. 16:39
A kérdező szavazást indított:
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
27 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
A 8 hetes előképzésről szól a kérdés, amin az analfabétákat szűrik?
2020. aug. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Informatikus biztos nem lettél tőle, de ha a jelző csak gúnyolódás, akkor értem a viccet. Az általános műveltség meg a középiskolai heti 1 informatika óra szintjéről beszélsz, amit itt kapsz. 18 éves korára minden értő olvasó embernek meg kell tudnia egy ilyet csinálni, azaz a munkaerő-piacon te ettől versenyképes nem leszel.
2020. aug. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
10-es skálán nem mérhető az értéke. Jó indulattal egy nullát lehet adni rá.
2020. aug. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A kapott "Részvételi igazoláson" szerepel:

"A kurzus elvégzése végzettséget nem tanúsít"

ez csak azt igazolja, hogy sikeresen elvégezted a képzást - nem tanúsítvány, bizonyítvány.


De a híreknél ( [link] ) is írják:

"A tesztet sikeresen teljesítő résztvevők lehetőséget kapnak egy kompetenciateszten való részvételre. A záróvizsgán, valamint a kompetenciateszten elért pontszámok alapján kerülnek kiválasztásra azon jelentkezők, akik továbbléphetnek a struktúraváltó képzések következő szakaszába. Minden jelentkezőnek saját érdeke, hogy önállóan oldja meg azokat annak érdekében, hogy a következő képzési szakaszba minél nagyobb esélye legyen bekerülni."

Szóval ez egy előválogató a kompetenciateszt előtt, amik alapján továbbléphetsz a "struktúraváltó képzések következő szakaszába" (szóval ezekkel döntik el, hogy milyen irányú képzést javasolnak neked).

A "struktúraváltó képzések" végén kaphatsz majd bizonyítványt.

2020. aug. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha ezt sikeresen teljesítetted és utána az adófizetők pénzéből végzed el a képzést akkor se leszel Informatikus, pláne nem programozó. :).
2020. aug. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#2: Azért "általános műveltségtől" és "középiskolai heti 1 informatika óra szintjétől" azért kissé távolabb van.

Ha megnézed az informatika érettségi feladatok szintjét, sehol nincs benne:

* parancssor kezelése

* "mélyrehatóbb" hálózati ismeretek

* a webfejlesztéssel való komolyabb foglalkozás (szóval alapvető HTML, CSS, Javascript-ismeretek), pláne kódszerkesztőben (Kompozer megSharepoint Designer van helyette)

* git kezelése

mindezeket nem várják el egy átlagfelhasználótól.


Azon felvetéseddel egyetértek, hogy "a munkaerő-piacon ettől versenyképes nem lesz", de ennek a képzésnek nem is ez a célja. Feltehetőleg inkább az, hogy a jelentkezőkből kiszűrjék az eddig nem informatikai pályán dolgozó, de informatika iránt érdeklődő jelentkezőkből az arra alkalmasakat - képes-e új szakterületen boldogulni.


Ennek ellenére az idő rövidsége, a lefedni kívánt terület komplexitása miatt - szakmai szemmel nézve - számomra az egész összecsapottnak tűnik. Egy érdeklődő, de nem szakavatott laikus számára meg biztos tömény, pláne hogy nem volt mentoráció, gyakorlási lehetőség.

2020. aug. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"parancssor kezelése" - hát... Windowsba életembe, ha talán párszor csináltam. A középiskolás informatika a Windowsról szól. Maximum Windows Serverben, de az meg ugyebár nem tananyag. Ha már terminálozni akarunk akkor Linux, de ugyebár az se igazán tananyag.


"mélyrehatóbb" hálózati ismeretek: Azt se középiskolába, se ezen az "állami" "újragondolt" képzésen nem fogják megtanulni. Akit a "mélyebb" érdekel, az befizet cisco tanfolyamra, de előtte elvégzett egy mérnökinfot.


"a webfejlesztéssel való komolyabb foglalkozás (szóval alapvető HTML, CSS, Javascript-ismeretek),". Ez a FrontEnd. Ez szép és jó, tök jó dolgokat lehet alkotni, de a FrontEndhez, hogy szép munkát végezz, tehetség kell, kreativítás, "grafikai véna". Ezt tök felesleges tanítani mindenkinek, mert kevés jó Frontend fejlesztő van, vagyis kevés jó aki egyedit tud alkotni és nem másolni. Az alapokat meg lehet persze tantani, de amire inkább rá kéne menni az a backend, ahhoz "kevésbé" kell kreativítás, inkább programozói véna.


"git kezelése" ... Komolyan? 1 nap alatt bárki megtanulja, otthon egyedül. Ne viccelj már.



"de ennek a képzésnek nem is ez a célja.". Persze, hogy nem ez a célja. Nem látsz át a szitán. Az a célja, hogy a haverok zsebét tömjük meg még, hiszen a vírussal elapadt a csap. Használható tudást nem kap senki, pláne nem munkát, de az adófizetők fizetik ezt a hülyeséget, amit otthon Youtube videókból megismerhetne mindent... teljesen ingyen ...

2020. aug. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Maximum Windows Serverben, de az meg ugyebár nem tananyag."

Ebben a képzésben érintették azt is - volt szó csoportházirendről, regisztrációs adatbázisról, Érintőlegesen, de volt szó róla.


Mint említettem: próbáltak mindent belerakni: egy keveset a hálózatüzemeltetésből (ami egy klasszikus szakgimnáziumi-/OKJ-képzésben 2 év) is.


""mélyrehatóbb" hálózati ismeretek: Azt se középiskolába, se ezen az "állami" "újragondolt" képzésen nem fogják megtanulni."

Semmi "újragondolásról" nincs szó. Ez egy, a gyorstalpaló képzéseken bevált taktika: az egyszeri laikusnak odaadnak egy rakat tananyagot, hogy rövid idő alatt tanulja meg. Aki képes rá, az mehet a további képzésekre.


"Akit a "mélyebb" érdekel, az befizet cisco tanfolyamra, de előtte elvégzett egy mérnökinfot."

Nem kell hozzá mérnökinfó/egyetem, meg Cisco. Szimpla egyszeri hálózatüzemeltetési ismeretekről van szó, amit minden mezei rendszergazdának megtanítanak.


"Ez a FrontEnd. Ez szép és jó, tök jó dolgokat lehet alkotni, de a FrontEndhez, hogy szép munkát végezz, tehetség kell, kreativítás, "grafikai véna". Ezt tök felesleges tanítani mindenkinek, mert kevés jó Frontend fejlesztő van, vagyis kevés jó aki egyedit tud alkotni és nem másolni."

Egyrészt nem csak frontendről volt szó, hanem backendről is.

Másrészt a frontend - a Javascriptnek hála - alkalmas arra, hogy külön programnyelv fordítójának/interpreterének telepítése nélkül, böngészőből gyakorolhatóvá tegye az alapvető algoritmusokat.

Harmadrészt webfejlesztőknek meg kell tanítani.


""git kezelése" ... Komolyan? 1 nap alatt bárki megtanulja, otthon egyedül. Ne viccelj már."

Nem is arról volt szó, hogy milyen könnyű dolog, hanem hogy ez nem középiskolai tananyag. Lényegtelen konklúzió.

2020. aug. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem is kell, hogy tananyag legyen a git ... :). Ugyannyi idő elsajátítani, mint ahogy elsajátítod azt, hogyan használd a Teamspeaket vagy a Discordot.
2020. aug. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9: Továbbra is lényegtelen konklúzió (érvelési hiba!).

Nem arról volt szó, hogy milyen egyszerű elsajátítani, hanem hogy nem középiskolai tananyag, nem része az általános "átlagfelhasználói" műveltségnek (a Teamspeak/Discord/Skype/... használata már ahhoz közelebb áll).


Informatikusnak - dolgozzon akár fejlesztőként vagy üzemeltetőként - szükséges.

2020. aug. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!