Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Érdemes egyenlőre csak elmélet...

Érdemes egyenlőre csak elméletben tanulni a programozást, gépi gyakorlás nélkül?

Figyelt kérdés
Nincs gépem, se laptopom ezért kérdem
2020. jún. 22. 10:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes.
2020. jún. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy amit tudok eddig róla: vannak nyelvek, vmi C és C++ de ezt sem tudom mi. Meg hogy játékok készítésére használják. Másra nem tudom még.
2020. jún. 22. 10:30
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem rossz dolog, ha valamennyire az ember képbe van ezeknek a dolgoknak az elméletéről, de a tényleges gyakorlati programozáshoz nem sokat ad hozzá ha nem látod magad előtt az egészet, és nem tudod kipróbálni. Egyébként "játékot" gyakorlatilag bármilyen programnyelvben lehet írni. De ne olyat képzelj el, amilyen AAA-s címek vannak a vidweójátékboltba manapság.
2020. jún. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Am nem játék készítés a célom vele. Animációt akarok csinálni, de itt azt olvastam h nem programozassal kell animációt gyártani, de vhol meg azt hogy programozással. Én is úgy vagyok vele hogy programozással írányítják az karaktereket. De aki jobban ért hozzá az javítson ki.
2020. jún. 22. 10:40
 5/13 anonim ***** válasza:
51%

#1

Egyetértek. :) De ezt légyszi, mond meg néhány felsőoktatási intézménynek is, mert ők más véleményen vannak. 99% elmélet és 1% gyakorlat. Sajnos.


#4 Húha... szezon meg a fazon.

Animáció készítésnek semmi köze a programozáshoz. Azt készítheted blender-rel (ingyenes, 2d-st is lehet) de van másik 1000 amire ha rákeresel akkor találsz róluk a youtubeon bemutató videót. Ki tudod választani amit szeretnél.


Programozás csak akkor kell hozzá, ha dinamikusan valami esemény hatására akarsz mozgatni valamit. Ergó billentyűkkel irányítani egy karaktert. Na de az már szinte a "játékkészítés" kategória.


Animációkészítés esetén nem tudom honnan hallottad ezt a sületlenséget. :) Ott egy statikus kiemented lesz. Videó formátumban vagy képkockánként képként (amiből videót lehet majd gyártani) de ehhez nem kell C++ -t tanulnod az biztos. :)

2020. jún. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen erről már én is hallottam kritikát mint egyetemista tanuló mint tanári oldalról. De aki azt végig tudja szenvedni egyetemen, az nem lesz elveszve a programozós világába. Meg ott legalább van valami keretrendszere az oktatásnak. De az hogy csak így az ember hűbelebalázs módjára elkezd "programozás elméletet" tanulni, szerintem nem túl effektív. :D
2020. jún. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ez tőled függ.

Ha nagyon érdekel a dolog, akkor érdemes, ha nem annyira, akkor csak kinlódás lesz.

Én benned, meg ne haragudj, de nem látom azt a mérhetetlen rajongást a programozás irányába, de persze tévedhetek is.

Én egyébként így kezdtem el, gépem még nem volt, de vettem antikváriumban könyvet és papírra íram az első programjaimat. Amikor apám meglepett az első gépemmel, akkor tudtam élesben kipróbálni a firkálmányaimat.

2020. jún. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
14%

#5: Nem tudom, te milyen ZS-kategóriás felsőktatási intézménybe jártál, de amiből nekem van közvetlen vagy közvetett tapasztalatom, ott kb. 50-50% szokott lenni az elmélet és gyakorlat aránya. +/- 10% eltéréssel. Nálunk kb. 60-40 volt az arány a gyakorlat javára. Áltlalában amiből előadás van, abból hasonló óraszámban gyakorlat is. Tudom, divatos dolog manapság az egyetemet holmi szeméttelepnek tartani, meg extrém durván eltúlozni azokat a részeket, amik nem tetszenek, de azért néha nem ártana objektíven is szemlélni a dolgokat.

Egyébként meg pont az a különbség a hosszú távon is versenyképes szakember, és az "egynyári" idényprogramozó között, hogy előbbinek van egy stabil elméleti alapja, amivel olyan területeken is képes kiismerni magát, amit közvetlenül nem tanult; továbbá meg az, hogy elsősorban a képességeire gyúr rá, és nem arra, hogy X nyelv Y keretrendszerének Z. verziójának N nevű objektumának milyen metódusai vannak.


Hogy érdemes-e? Ez egyéntől függ. Én mindig szerettem a "háttérrel" tisztában lenni, meg mondjuk ha valami komolyabb programot írok, akkor adja magát, hogy előtte azt papíron, részletesen megtervezzem. De hogy úgy tanulni, hogy közben egy árva kódsort sem írok? Nem gondolnám a leghatékonyabbnak. Én az arany középút híve vagyok. Egy kis elmélet, majd annak a megvalósítása gyakorlatban.

2020. jún. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%

#8 50-50%? na hagyjuk már.... nem a Gábor Dénesre jártam és van közvetett és közvetlen tapasztalatom nekem is (nem egy helyről). Az, amit ott gyakorlatnak hívnak inkább egy bemutató. Egész egyszerűen kevés.

Egy átfogó, általános betekintést ad. Ennyi és nem több.


Mikor elhelyezkedtem juniorként akkor fél év alatt többet tanultam gyakorlatból mint 3 év alatt az egyetemen.


Nem divatból szidom, egész egyszerűen mikor az oktatási reformról beszélnek az emberek mindig csak az általános és középiskolát említik meg. Pedig a felsőoktatásban ugyanakkora problémák vannak.

Nem szeméttelep, de igenis nevetséges, hogy mérnökinformatika szakon a programozás (gyakorlati zh-ra) 10 perc volt felkészülni, de a közgáz pedig gyököt vont a csoportlétszámból.

De nem akarom szétoffolni a témát.


A lényeg, hogy kell elmélet a programozáshoz ÉS gyakorlat is. De nem csak óraszámban kell az 50-50%.


A kérdező problémájára pedig továbbra is az a válaszom, hogy nem programozni kell az animáció készítéshez. Az egy teljesen más szakma és úgy hívják animátor (nem gyerekekkel foglalkozóra gondolok). Ezen a téren is van egyébként OKJ-s és egyetemi képzés is. A maguk kategóriájában mindkettő jó és hasznos is. Ha csak hobbi szinten érdekel, akkor egy tanfolyam bőven elég lesz.

2020. jún. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

"nem a Gábor Dénesre jártam"


Nem jártál te sehova.

2020. jún. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!