Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Igaz, hogy a magyar programozó...

Igaz, hogy a magyar programozók többsége betanított munkás?

Figyelt kérdés

Írták itt korábbi kérdéseknél, hogy sok éve szakmában lévő senior fejlesztőket kiszórnak pl. Google első telefonos interjún, mert alapvető algoritmikus feladatok megoldására is képtelenek (mint pl láncolt lista megfordítása rekurzívan, vagy bináris fa tükrözése).

Írták, hogy a többség nemhogy gráffal kapcsolatos feladatokat nem tudna megoldani, de fel sem tudna építeni egy gráfot kódban.

Meg, hogy a többség csak REST API írogató/hívogató "kódmajom" és hasonlók.

Valóban ilyen rossz a helyzet és ez jellemző a többségre, vagy csak eltúlzott példák ezek?



2020. jún. 15. 08:01
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

"pl. nem kell atomtudósnak lenned, hogy atomerőműben dolgoz, és cseréld ki a fűtő kazettákat."


De, annak kell lenned.

2020. jún. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Volt párom apja se az, sőt még érettségi sincs!

Mégis paksi erőműben többek közt az ő feladata ez is.

(Egy atom tudós amúgy közelébe se megy, tudja milyen veszélyes)

2020. jún. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
45%

Azért "betanított munkás" néhány pozíció, mert ugyan az mint építkezésen a 0 képzettséggel rendelkezőnél ha a kezébe adják a lapátot.


A szájába rágják hogy pontosan mit csináljon, majd azt csinálja.


Vannak aprób problémák amiket önmagam megold, ami a feladata implementálásával kapcsolatos. Pl.: Hogy a lehető legjobb ásni a lapáttal.


Viszont tényleges felelőssége nincs. Nincsen rendszer szintű probléma megoldás, sőt még igazából tanácsot sem adhat az építészeknek, hogy "Héé ezt így meg úgy kéne csinálni".


Nem ... ő csinálja azt amit mondanak.


Ugyan ez rengeteg pozíció a programozás világában.


Szóval igen is van "betanított munkás" pozíció.


Ez nem sértés. Nem lenézés. Nem támadás. Ez egy tény, attól még hogy nem tetszik.


Ha meg a megnevezéssel van a baj, akkor nyugodtan hívd másnak. Ne a terminológián veszekedjetek. A jelenség létezik és ez a leggyakoribb is.

2020. jún. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
48%

"Mégis paksi erőműben többek közt az ő feladata ez is."


Hazudj valami hihetőbbet.


Kirakás, átrakás, mosás. Szigorúan ellenőrzött folyamatok, legalább két fizikus jelenlétében, teljes monitorozás és folyamatos tevékenységnaplózás mellett történhet csak meg.

2020. jún. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
77%
A gyakorlatban még nem találkoztam olyannal, hogy valakinek csak betanított sémák alapján kellett valamit csinálnia. Mert ugyan sok olyan programozói munka van, aminek 90%-a ilyen, de mindig van olyan része, ami speciális, ahol rá kell jönni valamire, mert a megszokott sémák nem működnek. Hogy jó-e a programozó, ezen a 10%-on múlik.
2020. jún. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
59%
Valaki linkeljen már ilyen "betanított programozó" állást, ahol elég ismerni az alap sémákat. Jelentkezek is egyből.
2020. jún. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Szerintem nem arról van szó, hogy ilyen hirdetéseket adnak fel, hanem hogy olyan a felhozatal, hogy kénytelenek ennek megfelelően szétszedni a munkát, jelentkező kvalitás szerint.
2020. jún. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

A blogger először is felhívja a figyelmet a témában született „kamu cikkekre”, amelyek többek közt olyan valótlan vagy minimum megkérdőjelezhető állításokat tartalmaznak, mint hogy „1.8 milliós fizetéssel is vadászni kell az informatikusokra”, vagy éppen „kismamák enyhítik az égető programozóhiányt”.


Ezek után leírja, hogy ő maga körülbelül 12 éves kora óta foglalkozik programozással, és 19 éves kora óta keres az ezen a területen megszerzett tudásával pénzt. Ma két évtizedes tapasztalattal a háta mögött az alábbi megállapításokat tudja tenni a témában megjelent, belinkelt cikkekkel kapcsolatban:


Erősen túloznak, és a legmagasabb kategóriájú programozói fizetéseket veszik általánosnak, miközben a legtöbb senior se keres ennyit manapság Budapesten. Ő maga seniorként azt tapasztalja, hogy egy junior nettó fizetése 150-250 ezer Ft körül mozog (1‒2 éves tapasztalattal a háta mögött, országos szinten, és nem csak a multikat nézve). Egy medior átlagban nettó 300-400 ezer forint körüli fizetést kap kézhez, egy senior pedig itthon, bejelentve 500+ ezer nettót keres, de a fizetése ritkán éri el a 600-700 nettó tetejét.


Nem általában véve van munkaerőhiány, írja, hanem az olcsó munkaerőből van hiány.


Lehúzás, hogy az említett pár hónapos képzéses iskolák juniornak nevezik azokat, akik kikerülnek belőlük. Ő annak idején egy 2 éves képzésen vett részt, és azt 31 emberből 6 végezte el.


Ezek a cikkek, amelyek szerint fiatal szülőket pár hónap alatt át lehet képezni programozóvá, valamint maguk az ezt kínáló képzések lealacsonyítják a programozói szakmát, hiszen valójában ennyi idő alatt nem lehet elsajátítani azt a tudást, amit más több éves és évtizedes tanulással és gyakorlással szerez meg (mint ahogy focistává sem képeznek át pár hónap alatt, és adnak aztán rögtön profi focistát megillető fizetést).

2020. jún. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Nincs olyan hét, hogy valamilyen kontextusban ne jönne szembe a "sokkoló" információ: több tízezer fejlesztő hiányzik a székekből! Azon túl, hogy a legtöbb bootcamp ezt nemcsak hetente, de posztonként igyekszik hangoztatni, MIT JELENT tulajdonképpen ez a munkaerőhiány, és mi áll mögötte? Megkérdeztünk róla egy fejlesztőt.


Kik hiányoznak valójában? Tényleg ennyi pályaváltóra lenne szükség, mint amekkora a hiány?


- Nem. Főleg seniorok hiányoznak. És olyan tapasztalt emberek, akiknek megfelelő a hozzáállása. Ez nagyjából azt jelenti, hogy képesek önállóan, de csapatban is dolgozni, ha kell, tudják mentorálni a frissebbeket, és továbblendítik a dolgokat, ha elakadás lenne. Ilyen emberekből kevés van - és ilyen emberek hiányoznak főleg.


Milyen pozíciókra nagyobb a hiány?


- Leggyakoribb hiány a senior fejlesztő és tesztautomatizáló. Igazán senior, nagytudású, jó tesztautomatizáló szinte nincs is. És egyre jobban kellenek a devopsosok is. Nyelvekből pedig kis túlzással, mindenféle tudásra IS szükség van.


Egyetemi végzettség vs. egyéb - hogy látod a helyzetet "belülről"?


- Egy egyetemet végzettnek nagyobb a rálátása mindenre, meg mélyebb a tudása. Például, ő programozott C-ben, látott Assembly-t, satöbbi. Általában ezek nem kellenek, de ha mégis, akkor sokkal gyorsabban felszedi. Illetve, mivel strukturált módon tanulta a dolgokat, ezért több nyelvet ismer és egy új nyelvet könnyebben felszed. Illetve, sokkal több dolognak tudja a miértjét. Sokan nem egyetemet végzettek közül csak annyit tudnak, hogy X dolgot kell használniuk erre vagy arra. Az egyetemet végzett azt is tudja, hogy miért azt kell.

2020. jún. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
(Ha szó szerint linkelsz egy cikket, illik megadni a forrást.)
2020. jún. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!