Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozás elkezdéséhez ez...

Programozás elkezdéséhez ez szerintetek jó taktika?

Figyelt kérdés

Hali! El szeretnék kezdeni programozni és bár megyek egyetemre mégiscsak 3 hónap üresjárat van, szeretnék valamit kezdeni magammal.

Nézegettem egyetemi tanterveket (prog tervező infó és mérnök infót) és kerestem jegyzeteket. Szerintetek ezek elegek lesznek, hogy el tudjak normálisabban kezdeni programozni (C nyelven):


1) Számítógépes architektúrák (mint alapműveltség)

2) Operációs rendszerek

3) Algoritmusok és adatszerkezetek

4) Programozás elmélete

5) Programozási környezetek

6) Fordítóprogramok

7) És persze maga egy viszonylag normális programozási jegyzet C-hez + A C programozási nyelv című könyv.


Napi 4-5 órát rá tudnék mostantól ezekre szánni. Vezethet eredményre vagy valami más megközelítés kellene?


2020. jún. 9. 16:15
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Youtube.
2020. jún. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Thispain ***** válasza:
78%
Én fordítva haladok jelenleg. Kb. egy programnyelv elsajátítása, és a fordító programok megismerése körül járok.
2020. jún. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Én is a másik végéről közelítek, szeretek eredményeket látni, még ha csak kicsiket is. Követek egy srácot Youtube-on, ő hetente tesz fel videókat, meg feladatokat (Java) meg magamtól is csinálok egyre összetettebb feladatokat, olvasgatok némi elméletet is, persze, de nem viszem túlzásba. Én főzni se úgy tanultam meg, hogy bemagoltam az alapanyagokat, jellemzőiket, aztán meg a termesztést tanultam meg, meg a mindenfélét, hanem főztem. SZar lett, aztán meg egyre jobb. Nekem könnyebb innen közelíteni. Nyilván, ősztől beverem majd, amit a vizsgákra kérnek, de én csinálni akarom, nem elmélkedni rajta, így a borzasztó kódomból majd lassan lesz egyre jobb és jobb.
2020. jún. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább pihenék, és kikapcsolódnék, mert utána nem sok mindenre lesz idő az első zh időszaktól kezdve.
2020. jún. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"de én csinálni akarom, nem elmélkedni rajta, "


Na ja, csak hát, az asztalos sem úgy tanul, hogy először elkészít egy asztalt, aztán megtanulja, hogy hogyan is kellett volna.


"így a borzasztó kódomból majd lassan lesz egyre jobb és jobb."


Ez egy nagyon pontos, igaz mondat. A kulcsszó ez benne: lassan.

2020. jún. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
13%

A kérdező akkor tesz jól, ha ezeket, amiket felsorolt, most szépen hanyagolja és keres egy rövidebb tanfolyamot, amit következetesen végigcsinál.

Azok amiket sorolt, majd úgyis szembe jönnek, megkerülhetetlenül. Ami fontosabb, az, hogy ősszel ne érjék meglepetésként őt olyan fogalmak, mint ciklus, konstans, struktúra, include file, stb. Tehát az elmélet mellett akadály nélkül megkezdhesse a gyakorlatot is, és ne arra menjen el az ideje egy része, hogy megtanulja, mi micsoda tulajdonképpen.


A youtube videóktól, javaslom, hogy inkább tartózkodjon.

2020. jún. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%

Igen, a lassan a kulcsszó. Meg az, hogy nekem lesz kódom, ami legalább tud jobb lenni idővel. Míg az, aki csak olvas és nem ír semmit, semmivel sem lesz előrébb. Tévhit, hogy ül, olvas és amikor először leér a keze a billentyűzetre Chopint fog játszani. Pont ugyanolyan rossz lesz, mint az enyém, csak épp 2 kanyarral több tapasztalatom lesz, míg neki sok elméleti tudása. Aztán 5 év távlatában eltűnik a különbség, mert ugyanoda lyukadunk ki. Csak nem mindegy, hogy ez alatt az 5 év alatt mennyit csinált valójában valaki valamit és mennyit csak elképzelt belőle.


De nézzük a gyakorlati oldaláról: az állásinterjúkon nem azt mondják, hogy sorolja fel az algoritmusokat, hanem azt, hogy itt a feladat, csináld meg! Első, hogy működjön, a második pedig az, hogy szépen tegye. Ez a való világ. Gondolom ő is abban akar dolgozni és nem csak elméletben.

2020. jún. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
63%

Rövid távon is ott kötsz ki, hogy csinálnád, de túrod a howtokat, meg egyre inkább a referenciákat, mert nyilván egyre-másra hófehér területeket érintesz a tudástérképeden. Csak így elsőre megérted, megjegyzed, mert már mennél tovább. És nehezebben is felejtődik el, ha meg mégse stabil valami, akkor bőven járt úton két perc alatt megtalálod a precíz választ. Az elmélettel sínylődő meg kis túlzással csak keresi a megfejtést, mint aki most kezdte, másnap meg védi gyakorin a tanfolyamozást, ha már benne a pénze.


Eljön a pont, amikor magad akarsz szervezetten végigkényszerülni egy átfogó ismeretanyagon, akkor teljesen megéri jóhírű tanfolyamot találni ehhez. Viszont ha tényleg jó akarsz lenni, a legnagyobb önsorsrontás visszafojtani azt az egészséges mániákus alapállást, ami valahogy sose maradt ki a legnagyobbak sikertörténeteiből.

2020. jún. 10. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!