Jól kérdezik, hogy mire. Mind a kettőnek megvan a maga helye és hogy mit érdemes bennük megvalósítani.
Egy teljesítmény (sebesség, memória használat) orientált szoftvert nem hiszem, hogy egy interpretált nyelvben, mint a python lenne a legcélszerűbb létrehozni.
Viszont adatelemzést, gépi tanulást, stb. meg nem nagyon csinálnak C++ -ban már, mert nagyon jó csomagok állnak rendelkezésre ezekre a területekre, amellett, hogy szintaxisa is nagyságrendileg egyszerűbb.
Így ilyen formában a kérdés értelmét veszíti.
Kezdőnek inkább C++.
Szimplán mert sokkal jobb betekintést ad a programozás világába. Regneteg dologgal kell foglalkoznod benne, ami a magasabb szintű modern nyelvel elrejtenek előled.
Személy szerint nem szeretem a C++ nyelvet, de nagyon örülök hogy rákényszerítettek egyetemen, hogy azon keresztűl még jobb belátást nyerjek a programozásra.
Ősrégi vita, hogy alacsony vagy magas szintű nyelvvel érdemes-e kezdeni, és nincs rá univerzális válasz, embertípusa válogatja. A legjobb, ha a kérdező fog egy kezdőknek szánt könyvet mindkettőből, és csinálja a C++-t két napig, utána a Python-t két napig, és amelyiket jobban élvezte, azt folytatja.
Mielőtt valaki azt mondaná, hogy "a Python könnyebb, az első 2 nap után nyilván azt fogja szeretni" -- egyáltalán nem biztos. Vannak akik élvezik a mókolást, dolgok szétszerelését, az apró építőkockákból való építkezést. Habitus kérdése.
Kezdő nyelvnek én a Pythont javasolnám. Mindenféle felesleges sallangok nélkül tudsz használható dolgokat létrehozni benne. Nem véletlen, hogy a top amerikai egyetemek túlnyomó többségén Python a bevezető nyelv computer science szakokon (pl. MIT).
Nagyon könnyű tanulni, megköveteli a szép, jól átlátható kód írását, nem kell vesződni memória kezeléssel, változó típusokkal. Elképesztően jól dokumentált, rengeteg tutorialt lehet az interneten találni hozzá, milliónyi könyvtárral, amik segítségével nagyon könnyen lehet fejleszteni szinte bármit. Az alapok elsajátítása után, az érdeklődési körnek megfelelően lehet tovább fejlődni más akár hardver közelibb, vagy web-központúbb nyelvek elsajátításával.
Ha nem kimondottan hardver közeli dolgokkal akarsz foglalkozni, a C-t semmiképpen nem ajánlanám (objektum orientált programozás nagyon nyögve-nyelősen megy benne), sőt, ha tudod, hogy a web-es fejlesztés érdekel, akkor a C++-se.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!