Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi az a mesterséges intelligen...

Mi az a mesterséges intelligencia? Szerintetek megvalósítható?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nap mint nap hallani róla, de pontos definíciót nem találtam róla sehol. Amiket találtam, homályos kifejezésekkel van teli, melyet matematikailag, informatikailag nem lehet értelmezni.

Számomra a mesterséges intelligencia azt jelenti, hogy egy gép, vagy program tovább akarjon lépni abból a rendszerből, amit definiáltak neki. Ha például egy robotot csak a 2 dimenziós x-y síkra programoznak, hogyan jutna a tudatára, hogy a 3. dimenziójú "z" irány is létezik. Vagy mikor tenné fel kérdésként, hogy létezik-e a 3. dimenzió?

Az emberek gondolkodnak azon, hogy létezhet-e a 4. dimenzió, ebből is látszik, hogy intelligensek. Mesterséges intelligencia szerintem nem is létezik, ezért nem is számítok rá, hogy bárki megfelelő magyarázatot ad rá, de azért lehet próbálkozni.



2020. jún. 2. 00:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

9/10: Hogy valami fogalmatok is legyen, olvassátok el ezt:


[link]


"Nem az a probléma, hogy az AI program csalt és hamis vagy pontatlan adatokat használt a légi térképadatok feltöltéséhez, hanem az, hogy megtanulta, hogyan kell alapvetően gyorsbillentyű üzemmódban működni – annak ellenére, hogy ezt eredetileg nem programozták bele.


Az adatok ilyen módon történő kódolásának folyamata nem újkeletű, a tudósok ezt stenográfiának (gyorsírás, rövidítés) nevezik. Viszont az a tény, hogy egy AI számítógép megtanulta, hogyan kell ezt egyedül csinálni, anélkül, hogy valaha is „tanították volna” a folyamatot, új és rémisztő."

2020. jún. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
#9 ez hulyeseg. A grafos tema, amit irtal egy nagyon-nagyon pici szelete csak az MI-nek.
2020. jún. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"Köszi a linket. Ott pont ugyanazt írják helyesen, amit a 8. válaszolóm hülyeségnek nevezett."


Te azt várnád el -magyarra lefordítva-, hogy valaki olvasni tudjon bármiféle előzetes tanulmányok nélkül. Na látod, ez az ami hülyeség.

2020. jún. 12. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

amikor az emberiség először elkezdett írni, olvasni akkor sem voltak "előzetes tanulmányok".


én továbbra is azon a véleményen vagyok, hogy egy robot soha még csak meg sem fogja közelíteni az emberi szintű gondolkodást.

2020. jún. 14. 10:06
 15/19 A kérdező kommentje:
amugy a matrix cimu filmet neztem, mielott feltettem a kerdest :)
2020. jún. 14. 10:07
 16/19 anonim ***** válasza:
22%

"amikor az emberiség először elkezdett írni, olvasni akkor sem voltak "előzetes tanulmányok"."


Szerinted. De hát, nem ez az első eset, hogy tévedsz.


"én továbbra is azon a véleményen vagyok, hogy egy robot soha még csak meg sem fogja közelíteni az emberi szintű gondolkodást."


A valóság a te véleményedtől független. Az MI már elég régen meghaladta egy ember képességeinek szintjét. Sőt! Az, hogy te ehhez a témához buta vagy, tájékozatlan vagy és csak a sekélyes, stupid elképzeléseidet fújod, senkit nem érdekel.

2020. jún. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
71%
#16 "Az MI már elég régen meghaladta egy ember képességeinek szintjét." Az attól függ, miben. Útkeresésben? Abszolút. Képfelismerésben? Közelít, bizonyos alterületeiben jobb, de még nincs egészen ott. Emberi kommunikációban? Még messze az áttörés. Művészetekben? Pft, esélytelen. Az MI kizárólag azokon a területeken tudta meghaladni az emberi képességeket, amelyek jól modellezhetőek. Minél jobban írható le a megoldandó feladat matematikai eszközökkel, annál hatékonyabb lesz benne. Az ember ugyanakkor pont a spektrum másik végén erős, az olyan absztrakt fogalmak, mint a humor, érzelmek, a művészetek, olyan dolgok, amik egy gépnek jóformán felfoghatatlanok, számunkra természetesen jönnek. Szóval erős azt állítani, hogy az MI meghaladta az emberi képességeket amikor pont azokon a területeken nincs a rajtkövön sem, ami lényegét tekintve 'emberi'.
2020. jún. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%

17:

A képfelismerés mégis, hogy jön ide?

Vagy szerinted aki vak, gyengén látó az egyben debil is?

Az nem intelligencia, hogy valaki felismer a képen egy arcot, vagy egy tárgyat.

Amikkel érvelsz, azoknak semmi közük az intelligenciához.

Az emberi intelligencia lakóhelye az agy. Ez meg nem egyéb, mint tömény zsírba ágyazott neuron hálók összessége, magyarul, az agyvelő. Az érzeteid, az emlékeid, a képességeid mind-mind egy relatív szimpla, sérülékeny, rövid élettartamú, nem túl fényesen teljesítő kémiai struktúra csupán, semmi egyéb.

Ezt meghaladni egyáltalán nem olyan nehéz, és ez már meg is történt. A mesterséges intelligencia az embernél milliószor pontosabban egyensúlyoz, vagy vezet, irányít bármiféle gépet. Gyorsabban számol, szerez ismeretet, logikusabban, sebesebben és sokkal jobban dönt. Nem felejt, nem téved és a szerzett tapasztalatokat maradéktalanul hasznosítja. Nem igényel pihenést, nem fárad és nem válik beteggé.

2020. jún. 16. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
54%

#18 "Amikkel érvelsz, azoknak semmi közük az intelligenciához." Viszont minden köze van a mesterséges intelligenciához, ami (kopp-kopp) a kérdés tárgya. Az MI-nek pontosan az a célja, hogy olyan feladatokat tudjon az ember szintjén, vagy még jobban elvégezni, amiben jelenleg az ember a jobb. Ezek pedig jellemzően NEM az intelligenciához köthető területek.


"A mesterséges intelligencia az embernél milliószor pontosabban egyensúlyoz" - A szavaiddal élve, az egyensúlyozásnak semmi köze az intelligenciához. És lám, mégis ezt hozod fel példának.


"vagy vezet" - Aminek fő kihívása a képfeldolgozás. Amit ugye említettem. És ami egész véletlenül a legkevésbé jól modellezhető aspektusa a problémakörnek. Amit *szintén* említettem.


"Gyorsabban számol" - ahogy minden gép gyorsabban számol, ez a számítógépek lényege, hogy számításokat végeznek.


"logikusabban, sebesebben és sokkal jobban dönt" - A gépek gyorsabban hoznak meg egy logikus döntést. Az ember meg lassabban, de meghoz bármilyen nem csak logikára épülő döntést. A mesterséges intelligencia pedig PRÓBÁL nem logikára épülő döntéseket helyesen meghozni, messze nem olyan sikerrel, mint az ember.


Szóval úgy tűnik egyetlen szavamat sem sikerült megcáfolnod, a MI a matematikailag jól modellezhető területeken kimagasló, a nehezen, vagy egyáltalán nem modellezhető területeken pedig nem. A célja pedig, hogy az utóbbi területeken is kimagaslóvál váljon. Na ez az, ahol még nagyon sokáig nem fog tartani.

2020. jún. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!