Ki melyiket preferálja jobban?
1.Szóval ti melyiket szeretitek?
2.Honnan tanultátok meg?
3.Mire használjátok?
4.Milyen könyvet ajánlotok hozzá?
5.Illetve milyen fejlesztői környezetet?
6.Ja és melyik kezdő barát? Melyikkel lehet kezdeni?
A fenti kérdések a szavazásban levő programozási nyelvekhez kapcsolódnak.
Amelyik kérdésre válaszoltok az elé írjátok oda a kérdés számát!
Ha lehet mindegyikre válaszoljatok!
Köszönöm!
[1] C, C++, C#, Java (PHP pedig még a semleges feletti, de nem kedvenc kategória)
[2] Mindet egyetemen elsősorban (BME-VIK), plusz saját programozási dolgok
PHP-t magamtól a google segítségével, ez volt az első nyelvem 10 éve.
[3] Programozásra...
Na jó, nem leszek gonosz: C-ben mikrokontrollerre fejlesztek (egyetemen meg alapabb windows programok, de csak amíg abban volt muszáj, arra nem alkalmas.
C++: Nem használom gyakran, mert grafikus dolgokra jó nekem (opengl), amit utálok viszont. Asztali alkalmazásra is használják, de nekem arra más a preferált.
C#: Mindenféle asztali windows alkalmazásra (készítettem már vele arc/objektumfelismerőt (opencv könyvtár), autoclicker programot, olyan programot, amivel egy kattintással tudom cserélni az energiagazdálkodást gépen, illetve batch helyett c#-ban írtam olyat, hogy indítson el minden programot, ami kell a munkához (IDE, böngésző, git, stb.) )
Java: egyetemen hasonlóakra mint c++, de most már nem hazsnálom natívan. Amit használok, az a Java for Android, nevéből következően telefonra programozok vele.
PHP: már nem használom, de amúgy nyílván weblap. (Régen legalábbis, most ha van lehetőség, inkább előnyben részesíteném az ASP.NET-et) (megjegyzés: én ilyen Microsoft b... vagyok XD )
[4] Semmilyet, olyan gyorsan fejlődnek illetve alakulnak ki, hogy nem ehet normális könyvet készíteni belőle. Csakis online tartalmakat ajánlok írott formában (videók szerintem semmire nem jók)
[5] Szinte mindenre a Microsoft nekem az ajánlat :D
C++ és C#: kizárólag a Visual Studiot tartom megfelelőnek, iszonyú nagy tudású IDE. C++-ra persze lehet mást is, ha inkább GCC/G++ fordítót szeretnél, az sok esetben jobb/szabályosabb. C nyelvet is ide sorolhatnám, de azt magában nem támogatja, mókolni kell, ha nem akarod, hogy c++ dolgokat adjon hozzá.
Java: IntelliJ a legjobb, illetve telefonodhoz az ő alapjukra épült az Android Studio.
Javascript, Python, PHP és Ruby: VsCode szerintem nagyon jó hozzájuk.
Pascalt nem ismerem.
[6] Itt legalább háromféle megközelítés van:
Első opció: minél könnyebb legyen a megtanulása, attól függetlenül, hogy mire jó: Erre szokták a pythont ajánlani sokan. Állítólag könnyű tanulni, én mégis az ellenzői között vagyok: mi azt mondjuk, a pythonban sokminden nincs erőltetve, azaz nincsen rendes típusosság, és az oop is opcionális túlságosan, így összezavarja a tanulót.
Második opció: Minél könnyebb legyen, de úgy, hogy meg van adva minden korlát, és érthető/nyomonkövethető mi miért történik, vagy mit csinál.
Erre szoktak OOP nyelvet ajánlani, a java és a C# ugyanazt tudja kb (akárki is utálja a másikat és talál kifogást/különbséget).
C++-nak is megvannak az előnyei, azonban vannak hátrányai: nem tud egy kezdő könnyen grafikát csinálni benne, csak konzol programot, illetve itt még elég érdekesen vannak az osztályok, konstruktor-destruktor..., és ez nehezít picit.
Harmadik megközelítés: C nyelvet ajánlani, mert az van a legközeleb a géphez, manuális memóriakezelés, és még sok mást is mindenki magának készít el. Ezt azok ajánlják (illetve azoknak), akik azt szeretnék, hogy a tanuló mélyedjen el benne, mi történik a gépben a futás során (C# és java például teljesen elrejti a memóriakezelést, hellyetted megcsinál mindent, lista+tömbkezelést is, és így nem tudod azoknál, hogy hogyan csinálja a gép [inkább az eredmény a fontos])
Na ez a három fő irány, így én egy negyediket ajánlok személyesen :D
Én úgy voltam annak idején amikor még nem egyetemen tanultam, hogy lépésenként lehessen tanulni, és lássam mi történik.
Ezen okból a PHP a választásom, mert ott te döntöd el, mit mikor akarsz megtanulni/kipróbálni/használni. Plusz még, hogy bármit is csinálsz, azt neten futtatva (vagy local szerveren) látod az eredményt.
Hátrány viszont itt, hogy magában nem ér semmit, html+css+sql+javascript kell hozzá, és ennyibe meg sok kezdő belegabalyodik.
"1.Szóval ti melyiket szeretitek?"
Régen a QBasicet, Turbo Basicet és a Turbo Pascalt is szerettem, aztán a C-t, manapság a Javat.
"2.Honnan tanultátok meg?"
QBasicet és a Turbo Pascalt könyvtári könyvekből, 13-14 évesen.
PHP-t, Javascriptet, és a HTML-t innen-onnan, leginkább netes doksikból.
C-t a K&R-ből.
Javat könyvekből, pl. a Nagy Gusztáv féle pdf-ből és a "Tanuljuk meg 24 óra alatt" c. könyvből.
"3.Mire használjátok?"
Régebben a QBasiccel, TB-vel és TP-vel kisebb játékokat és mindenféle, nem túl hasznos programokat írkáltam.
C-ben jóformát semmit nem csináltam, leszámítva egy kisebb szerver-kliens appot.
A Javaval komolyabb terveim vannak, szeretnék Androidra fejleszteni.
Ezen kívül még a Valat is szeretném megtanulni, Linuxhoz.
"4.Milyen könyvet ajánlotok hozzá?"
Javahoz a Nagy Gusztáv féle PDF kezdésnek szerintem jó. C-hez K&R és az ANSI C (pdf-ben megtalálod őket).
"5.Illetve milyen fejlesztői környezetet?"
Nekem jelenleg egy text editor+terminalos javac a fejlesztőkörnyezetem...
"6.Ja és melyik kezdő barát? Melyikkel lehet kezdeni?"
Igazából szerintem nagyjából mindegy.
Basic, Pascal, C, JS, Java, alapvetően bármelyik jó kezdésnek.
De akár még a Python vagy a C# is.
1. C#
2. YouTube
3. Játékfejlesztésre
4. Illés Zoltán: Programozás C# Nyelven
5. Visual Studio Code VAGY Visual Studio 2017
6. Ezek közül csak a C++ nem való kezdőknek. A Java még vitatható ebből a szempontból.
1.Szóval ti melyiket szeretitek? C#
2.Honnan tanultátok meg? Programozás alapjai tanfolyam. Utána szoftverfejlesztői tanfolyam. Youtube (kudvenkat csatornáját ajánlom, a C# mellé érdemes végigmenni az SQL tanfolyamán, illetve talán vannak interjúkérdések és válaszok is)
3.Mire használjátok? Asztali alkalmazások fejlesztésére, jellemzően terjedelmesebb adatbázissal. Fejlesztőként 8 hónapig dolgoztam csak, de bekerültem IT support munkakörbe, amit imádok! OKJ szakdogaként nyelvtanító programot készítettem, a felhasználó váltogathatta a nyelveket, ő vitte fel a kifejezéseket, nemcsak feleletválasztós kikérdezés volt, hanem pl. hosszabb kifejezések szavainak sorba rakása is és begépelős válaszadás. Billentyűzetet lehetett váltani különböző nyelveknek megfelelően, és számon tartotta, mik a legrégebben kérdezett kifejezések, hogy ismétlő kikérdezést tartson, illetve fontossági fokot lehetett a kifejezésekhez társítani, és megadni, hogy mondjuk csak a legfontosabbakat kérdezze ki. Az angol kifejezéseket fel is olvasta. Több felhasználót kezelt.
4.Milyen könyvet ajánlotok hozzá?
Nem. Youtube, esetleg Udemy vagy LinkedIn tanfolyamok. Könyvet esetleg általánosabban a szoftverfejlesztésről magáról. Pl. Iain Sommerville - Szoftverrendszerek fejlesztése. Ebből elég sok buzzword elsajátítható a módszertanokra vonatkozóan. Esetleg Clean Code, hogy ne egy tál spagetti kerüljön ki az ember keze közül.
5.Illetve milyen fejlesztői környezetet? Visual Studio 2015 a nagy kedvencem. Az újabbak meg még jobbak. De csínján kell vele bánni. Egyszer fölteszed, többé le nem szeded, mindig marad utána pár gigányi adat, szóval jól megfontolt döntés legyen.
6.Ja és melyik kezdő barát? Melyikkel lehet kezdeni? C#-pal kezdtem, nem volt panasz. Nagyon sok múlt a tanáron, az alapokat kőkeményen belénk verte.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!