Videójáték programozás kezdőknek, hogyan?
Szeretném kérdezni, hogy hogy tudnám elkezdeni a FPS videójáték programozását? 14 éves vagyok, most ismerkedünk az iskolában a HelloWord-ös dolgokkal, nagyon a kezdők között vagyok. Utána olvastam, hogy elsőnek programozni tanuljak meg, ilyesmi. Az a célom, hogy FPS játékokat tudjak készíteni, Unity, vagy UnrealEngine-nel. Szerintetek hol kezdjem el?
ELőre is köszönök minden választ, tippet!
Dávid
Ha még csak a Hello World nél tartasz, akkor ilyesmiben még ne is gondolkozz. A C# -ot nyomd meg, azt tanuld, közben elkezdhetsz mondellezni, ott az ingyenes Blender,majd, mikor úgy, gondolod hogy még tudsz oldani, komplexebb feladatokat állj neki az Unity-nek.
Miért az unity? Mert azt C# nyelven programozhatod, az Unreal C++ -t használ, ami kifejezetten nem kezdőknek való. Sok sikert
Köszönöm!
Még egy kérdés (Lehet, hogy butaságot kérdezek): a C# az a C+?
Az első válaszolóra ne hallgass. Csupa hülyeséget írt.
A c sharpot (c#) meg kerüld el jó messziről.
Az egyrészt nem natív nyelv, másrészt, csak windows környezetben érsz vele valamit.
A unity meg az U.R.E. mellett még van legalább két-háromszáz game engine, amivel fejleszthetsz, de sokkal jobb, ha odáig eljutsz, hogy te magad is képes legyél megírni hasonlót.
C# egy "kicsi" nem olyan nehéz nyelv. C++ hatalmas és bonyolult. Ha tudsz c++-ban programozni, akkor a programozás alapjait nagy részletességgel tudni fogod + más nyelveket elég könnyűnek fogsz találni.
De kezdésnek mindenképp C#-al foglalkozz, mert c++-al lassan fogsz haladni és elfogja venni a kedved a programozástól. Viszont ha 12.-re mindenképp térj át c++-ra. Addigra már kell legyen kellő alap tudásod és gyakorlatod is a kódolás terén.
Szerintem előbb ismerkedj meg az FPS creator
Stb hasonló "játékgeneráló" szoftverekkel, mint a programozással.
Ezeket a "játékokat" nem programozók hanem fejlesztőcsapatok készítik... Évek alatt...
Ettől függetlenüla programozás nagyon jövedelmező tevékenység lehet, ha a jó irányba mész vele, és ez egyénibe, illetve kislétszámban a webes / hálózatos irány.
A játékfejlesztés Európába szerintem ritka mint a fehér holló, nincs is nagyon rá multi.
Mind amerikai székhelyű, a tőzsdéken jegyzett óriásvállalatok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!