Mi az a keretrendszer?
Amiről Ti -beszéltek az az IDE.
Keretrendszert muszáj , hogy legyen, különben nem tudod futtatni a kódod amit megírsz.
@#7:
Én történetesen nem az IDE-re gondoltam, de – mivel a számítástechnikai fogalmaim meglehetősen ködösek – megengedem, hogy ügyefogyottan használtam a kifejezést; Gondolom, már egy processzor utasításkészlete, vagy az oprendszer rutinjai is keretrendszernek tekintendők. Előttem valami olyasmi lebegett, hogy ha mondjuk egy cég a NET-re vagy valamelyik webes keretrendszerre fejleszti a programjait, akkor érthető elvárás, hogy az Kérdező Béla reménybeli csapattagnak is a kisujjában legyen, ahelyett, hogy fifikás egyéni megoldásokkal tarkítaná a kollégái szürke hétköznapjait.
#7 Nem, amiről a beszélnek az a szoftverfejlesztési keretrendszer, ami pontosan azt csinálja, amit az előzőek mondtak: Könnyebbé, gyorsabbá teszi a fejlesztés folyamatát, részben azáltal, hogy rendelkezésre bocsát egy sor modult, toolt, miegyebet, amelyek számos problémára kész megoldást nyújtanak, illetve lefektet bizonyos fejlesztési irányelveket, amelyek elősegítik a csapaton belüli összhangot, és elősegíti a fejlesztői közösségben a 3rd party modulok fejlesztését.
Amikor azt írta valaki, hogy "nem kell" használni, azt úgy értette, hogy szigorúan véve tudsz keretrendszer használata nélkül is programot írni, de a gyakorlatban ez elég ritka, mivel sokkal költséghatékonyabb valamilyen keretrendszert használni a fejlesztéshez. Szóval igen, a legtöbb cégnél valamilyen keretrendszert hazsnálnak a fejlesztéshez.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!