Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Atmega 2560-ot milyen software...

Atmega 2560-ot milyen software-el tudom működésre bírni?

Figyelt kérdés

Korábbi boardomhoz AVR Studio 4-et használtad (Atmega 128) ami tökéletesen ellátta a feladatát.

Ennél azonban hiába próbálok csatlakozni, mintha nem lenne egyik Port-on sem az eszköz. Ahány oldalon utána néztem arduino-s cuccokat találtam csak... Nekem éppen az lenne a lényeg, hogy "nyersen" programozni ezt a kis kütyüt



2020. febr. 22. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Talán azért van, mert nem, jó driver van fent.

Ch340G kellene, vagy FTDI.

Ennyi infóból, amit te adtál nem lehet megállapítani.

2020. febr. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

[link]


Azt hittem ez úgy megy, hogy ha megvettem a boardot, összekötöm a géppel és megy is... :O

2020. febr. 22. 19:42
 3/5 A kérdező kommentje:

Valóban kellett a driver, ebben a videóban jól el van magyarázva:

https://www.youtube.com/watch?v=U-Q8EX-5Mpw

Connect-re nyomva már legalább villog a TX led, de még mindig nem sikerül neki csatlakozni...

2020. febr. 22. 22:58
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez egy klón. De megfelelő, az eredetivel 100 %-ban megegyező, mivel a kontroller mindkettőben ugyanaz. A klónok néha még jobbak is mint az eredeti.


Ha fent van a driver, akkor el kell indítani az arduino keretrendszert, abban pedig kiválasztani a board-ot, valamint a kommunikációs portot.

Ha ez megvan, akkor ki kell választani a példákból egy sketch-et (led blink), abban megváltoztatni a villogás frekvenciáját és kiírni a boardra.

Ennek működőképességét úgy lehet vizsgálni, hogy a boardot feszültség alá helyezed. Ha villog, akkor a board valószinűleg jó.


Ezután az általad preferált fejlesztőeszközben (atmel studio, vagy akármi más) megírod a saját progidat asm-ben és lefordítod. Ezt a lefordított file-t az avrdude.exe nevű programocskával be is égetheted a board kontrollerének flash memóriájába.

Az avrdude-ot paraméterezni kell (port cím, sebesség, stb) de erről már találsz leírást a neten. Az atmega2560 belvilágáról is, utóbbit a microchip oldaláról letöltheted.

2020. febr. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Részletes, érthető válasz, köszönöm!
2020. febr. 23. 12:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!