Hogyan lenne ezt célszerű megírni?
Feltételezem adatbázisról beszélünk, ha táblákról beszélünk...
Létrehozol egy filmek, egy kategóriák táblát, amikben rögzíted a filmek és kategóriák nevét. Aztán csinálsz egy harmadik táblát, amiben összerendeled őket.
"Létre kell hozzak minden egyes kategóriának külön táblát?"
Ez az ötlet hogy jött mégis?
Több-a-többhöz kapcsolatot egy köztes kapcsolótáblával lehet megoldani.
Több-több kapcsolat.
Csinálsz egy kategória táblát meg egy kapcsolótáblát mondjuk film_kategoria néven és abba kerülnek a film-kategória párosok. Így ugye egy filmhez több kategória is tartozhat és egy kategóriához több film.
A táblák közötti relációk a következők lehetnek:
- One-to-Many: az A tábla minden rekordjához több B táblás rekord tartozhat, de a B tábla minden eleméhez csak egy A táblás. Ilyenkor a B táblát egészítjük ki egy plusz oszloppal ami A táblára hivatkozik (példa: Osztály - Diák)
- Many-to-One: Ez igazából a One-to-Many a másik tábla perspektívájából (Diák - Osztály)
- Many-to-Many: Mind az A, mind a B tábla oldaláról több hivatkozás is lehetséges. Ekkor létre szoktunk hozni egy kapcsolótáblát, amely rendszerint két oszlopból áll: egy A, és egy B táblára hivatkozó oszlopból. A kapcsolótábla írja le a két tábla közötti relációkat. (Példa: Film - Kategória, igen, ez kell neked)
- One-to-One: Egy A-hoz egy B tartozik, és fordítva. A gyakorlatban igen ritkán használt, csak különleges esetekben alkalmazzák, mivel adatkapcsolat szempontjából ez ugyanaz mintha az A táblát kibővítenéd a B tábla oszlopaival, és a B táblára akkor nincs is szükséged.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!