Pythonnal hogyan lehet pénzt keresni, munkaképes szintre fejlődni?
A python alapjaival tisztában vagyok fejlődékeny vagyok napi szinten jelentős órákat tanulom 2-3hónapja.
Mivel még gimnazista vagyok, fejlesztendő a tudásom, és időbeosztásban se alkalmas például egy részmunkaidős állás, így nagyban még nem gondolkozhatok.
Sok alapokkal foglalkozo kurzust lattam, de egyet se ami specializáltan egy előzetes tudást fejlesztene tovább munkaképes tudásszintre.
Egy python programozo pontosan milyen problemakkal foglalkozik(esetleg ha példát ítnárok az jó lenne)
Tudtok e olyan munka alternatívát mondani, ahol kevés órában lehetne kisebb feladatokat elvégezni ezzel pénzt keresnivagy akár csak önkéntes módon tapasztalatot.
Tudom sok oktatóanyag és dokumentáció van a pythonról de melyik modulok felé lenne érdemes orientálódni, ezekhez honnan tudnék minőségi oktatóanyagot szerezni.
Angol tudásom alkalmas lehet idegennyelvu tanulasra, de preferálom a magyar forrásokat.
Minden választ, bármilyen észrevételt gondolatot írjatok le. Köszönöm előre is! :)
A Pythonnal az a baj, hogy nagyon sok helyen csak kiegészítő nyelvként van rá szükség. Vannak dolgok amiket marha egyszerű implementálni benne ezért használják. De én még nem láttam egy olyan állást sem, ami kifejezettem Python-os volt.
Ha tisztában vagy az alapokkal, akkor belekóstolhatsz más nyelvekbe is. Java, C#, C++, vagy akár a webes felületbe, ahol JavaScript vagy PHP megy, de akár itt is használhatsz Java-t vagy C#-ot.
Azért készülnek ilyen felmérések, mivel bizonyos jól fizető, specializált területekhez (szinte) csak ez a nyelv használatos "az iparban".
Ilyen speckó terület pl. a Data Science, de gimnazistaként attól még elképzelhetetlenül messze vagy. Ehhez töménytelen matek, statisztika, gépi tanulás, mesterséges intelligencia stb. kell, ami még nincs meg neked, így ne is várd, hogy a "harmadik legnagyobb" fizut fogják egy alap tudásért odadobni.
Nagyon sok kutató/tudományos projektben használnak pythont, de ezek is egyelőre még off-topic nálad.
Egyébként pythonnal még nagyon könnyű backendet fejleszteni, azt hiszem Flask és Django azok a library-k, amelyekkel ezt szokták csinálni. Ezt már sokkal könnyebben meg tudod tanulni netről, viszont hiányzik majd hozzá a Javascript és az adatbázisok ismerete hogy fullstack-es lehess..
Ezeket mindenképpen meg kellene tanulni, hogy frontendet+backendet egyszerre fejleszthess, de akkor ha már a JavaSriptet-t tanulod, akkor mindegy ha hozzátanulod a NodeJS, Typescript-et és mondjuk a React-ot is és akkor elég jól megvagy már munkával.
Amit látni kell, hogy önmagában a Python-ért senki nem fog fizetni, mert a hülye is meg tudja tanulni 20 perc alatt, csakis ha párosul mellé valamilyen szaktudás. Esetedben kutatásról és adattudományról még nem álmodoznék, de webfejlesztés irányába már bőven elindulhatsz.
Ami még nagyon fontos, hogy önmagában Pythonnal nem fogsz sokra menni. Fontos, hogy az ember legalább 3 programozási nyelvet jól ismerjen (bármit választasz ebből a 2. lesz a legnehezebb, a 3. pedig letisztázza majd a az első kettőt számodra) és ismerje az eszközkészletet (pl. Git verziókezelő, Linux szerver ahol majd futni fog a szoftvered, Tesztelési eszközök a nyelvhez, CI/CD stb.).
Természeresen nem képzelem, hogy pár hónapnyi tanulással óriási fizetéseket érek el.
A célt szeretném pontosítani magam előtt, hogy merre az arra mit tanuljak és miért.
Matekban tanulok integrál számítást deriválást stb., és a html css es a JavaScript legalapabbjait is tanulgattam már. De tény, hogy nagyon gyerekcipőben járok még.
Akkor célszerű lenne tovább erősíteni a python alapjaimat és emellett a JS et is tanulni?
Most estire járok és onnan aki már fejlesztőként dolgozik, döntő többsége Pythonban. Aki nem Pythonban, az Java vagy JavaScript.
Állásbörzén is a Python folyik a csapból is. Minden második standnál Python. Ahol nem, ott Java vagy JavaScript, esetleg más is mutatóban.
Volt, hogy C#-al kapcsolatosan kerestem rá valamire és az egyik amúgy adott dolgot jól elmagyarázó oldalol azzal kezdődött, hogy tanulj inkább Pythont, 5-ször könnyebb elhelyezkedni vele.
Ja és az előző emberek nem kutatók.
Van, akinek C++-ból az alapvető szintaktikai elemek is nehézséget okoztak az elején, Java-t pl meg még nem is látott.
5+ years of hands-on software development experience – preferably in Python
Python/C++ design and development skills with thorough understanding of STL, design patterns
Elvárások
C++ programozási nyelv, C++11 szabvány ismerete
Legalább egy script nyelv ismerete (preferált: Python; Perl, Shell)
Két vagy több technológia ismerete az alábbiakból: PowerShell, Python, Bash, JSON és REST API-k.
Desired experience and qualifications:
BSc, MSc in a quantitative subject (Computer Science, Mathematics, Physics, Engineering)
Minimum 3 years experience in a similar role
Strong programming knowledge and proven experience in Python (familiarity with Numpy/Pandas packages and unit testing); knowledge of a technical computing language (Matlab or R) and an object oriented language (e.g. Java/C#/C++)
És hasonlók, hosszan.
Tehát, jellemzően második, sokadik nyelvként várják el a python ismeretét, avagy, teszt-automatizáláshoz keresnek madarakat.
És egy hirdetés, ahol tényleg kifejezetten CSAK a python nyelvismeret az elvárás:
Fejlesztő fizikus
Feladatok
- Mérési eljárások kidolgozása matematikai módszerek meghatározásával
- Algoritmus fejlesztés
- Nukleáris méréstechnikai alkalmazások fejlesztése
Elvárások
- Fizikus, Mérnök fizikus, Matematikus végzettség
- Szakmai angol szövegértés
- Önálló munkavégzés, magasfokú szakmai elkötelezettség
Előny:
- Monte Carlo, Geant, numerikus módszerek ismerete
- Többéves MatLab/Octave/Python tapasztalat
Ja, valaki leírja, amit lát és 0%...
Az szuper. :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!