Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik filmben van a legrealis...

Melyik filmben van a legrealisztikusabb hacking?

Figyelt kérdés
2019. nov. 28. 13:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

Mr Robotra tippelnék, bár nem vagyok hacker és a filmet se néztem végig, de nem egy NCIS kategóriájú vagy hasonló..

:)

2019. nov. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Részletes, valós hacking egyikben sem lesz (mármint játékfilmben), de pl. a Mátrix 1-ben Trinity valós betörést hajtott végre, a rövid időre mutatott képernyő alapján.
2019. nov. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyikben sem. Ugyanis a hacking nem annyi, hogy beírsz két parancsot és bent vagy, márpedig egy filmben nincs több idő, meg unalmas is volna, hogy pl portscannel egy szervert vagy hasonló.
2019. nov. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

a milyenséget értve vagy kód téren?


de mivel több fajta hackelési módszer van, így nincs olyan amire egyértelműen ráfoghatod: "na ez a hacking"

kevés film mutatja be realisztikusan, mert ez sokszor hosszadalmas kutatás, infó gyűjtés, próbálkozás, vagy épp pár kattintás már egy megszervezett rendszerben

2019. nov. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
Kíváncsi lennék , hogy #3-as, vagy #4-es látta-e a Mr Robotot, mert emlékeim szerint pont az volt a művelet egyik része, hogy mindenféle módon előbb beszerezték az infókat.
2019. nov. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. nem láttam, csak most rákerestem kíváncsiságból:

"Coming up with realistic scenarios means that for season two, Adana’s team had to brainstorm a conceivable means of hacking the FBI. They arrived at a solution with the help of their two ex-FBI cyber consultants."

"In the show, fsociety uses a custom exploit to attack and collect data from the FBI agents’ Android phones."

[link]


Azt nem tudom, hogy a "custom exploit" készítése is látszik-e a filmben.

2019. nov. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon sok filmet láttam amiben ment a kamu hekkelés, nem nagyon tudnék olyat mondani ami 10%-ban is megközelíti a valóságot.

Mindig megmosolyogtat mikor látni hogy zongorázik a billentyűzeten a színész, és 10 másodperc múlva már bent is van Pentagon rendszerében :)

És az a durva, hogy a sok laikus be is veszi hogy a valóságban is így megy ez.

2019. nov. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
25%

Jó, azért egyébként mert sok ember nem ért hozzá, de ilyen alapon más is hasonlóan mehet. Pl: látod a péket, hogy lisztből készíti a kenyeret, pedig ..:)


Na de komolyan, most igazából más dolog is hasonlóan ki lehet ferdítve, főleg minél kevésbé átlátható egy átlagember számára.

2019. nov. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

Ezzel csak arra akartam utalni, hogy itt is majdnem minden napra jut egy "feltörték a fészbúkom/instám" stb. fiókom.

Holott szó sincs hekkelésről meg feltörésről, simán csak eszetlenül netezik az illető, és minden lájkvadász kamu oldalra rákkantint, megadja az adatait aztán a keylogger meg lenyúlja a jelszót/emailt.

És akkor utána jön azzal, hogy márpedig ő tudja milyen egyszerű meghekkelni egy PC-t, mert látta a filmben. Aztán ne akarjuk megmagyarázni, hogy ez az ő hibája volt, mert tudja hogy meghekkelték :D

Pedig egy akár ingyenes anti-malware szűrővel az esetek 90%-át ki lehetne szűrni. A maradék 10%-ot meg a tudatos böngészéssel.

2019. nov. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
30%

Egy tanár egy előadás során egyszer betört egy direkt ilyen célra tartott régi Win-XP-s gépbe, kb. 10 perc alatt. Rázúdított egy exploit csomagot (ez volt hosszabb idő), persze talált rést, még pár utasítás konzolon, és már bent is volt.

Mondjuk XP-re könnyebb ilyen exploitokat találni vagy csinálni, mint Win10-re, pláne egy korszerű, komolyabb szerverre.

2019. nov. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!