Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hol éri meg keresni erre...

Hol éri meg keresni erre szakembert?

Figyelt kérdés

Üdv!


Főleg webfejlesztéssel, játékfejlesztéssel és egyéb fejlesztésekkel foglalkozom, van amit csak hobbi szinten, van amivel főállásban vagy mellékesként.


Nem szoktam munkát keresni, viszont sokan megtalálnak munkákkal, csak hát az időm véges és szeretnék nekik ajánlani másokat. A legtöbb fejlesztő akiket ismerek vagy még nagyon kezdők, vagy szintén telített a napirendjük.

Nagy cégek megoldják, de kisebb vállalkozóknak, akár magánszemélyeknek hol lenne érdemes megfelelő áron embert keresni alkalmi munkára?


Amikor én keresek azt vagy szintén ismerősi körben, vagy megadott fórumokon szoktam. Olyan fórum/oldal kellene ahol a kisemberek találhatnak maguknak fejlesztőket megfizethető áron.


2019. szept. 27. 11:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a Te dolgod, engedd el inkább.
2019. szept. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Olyan fórum/oldal kellene ahol a kisemberek találhatnak maguknak fejlesztőket megfizethető áron."


Ennek az lesz a vége, hogy a "kisember" elő oda raknak egy "megfizethető" a nagy cégek alá kínáló árat, és a "kisember" az agyát el fogja hajítani hogy "hát még is mi kerül ebbe ennyibe", aztán nem fogja megfizetni érte azt az árat.

2019. szept. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1:

nem az én dolgom, de van aki néha-néha visszajár megkérdezni most van e időm :) amúgy meg ezek nem olyan munkák amiket szívességből kérik, hanem fizetnek is érte, van aki nem is keveset


#2:

igen van ilyen is, de a legtöbben tisztában vannak azzal mennyi is az annyi, sőt van aki borsosabban is rádob, csak még így is jóval a nagy céges árak alatt vannak


gondolok itt olyanra, hogy van ténylegesen 1-2 napos fejlesztés, ha az ember nem ért annyira a technológiához amit igényel, akkor legyen 1 hét (napi 4-8 órával)


régebben egy olyan munkával talált meg egy ember, hogy 100-200 körül kellene lefejleszteni egy weboldalt és utána havi 40-60-at fizetnének képfeltöltésekért, meg leírások módosításáért (egy táboroztatós szervezet)

nekik ennél jóval borsosabb árat mondtak, egy hozzáértőnek akinek ideje is van és munkát is keres pont jó lenne szerintem az a kis mellékes


olyan oldal kell ahol azok keresnek munkát akik szabadidejükben akarnak egy kis mellékest keresni


és mérlegelik azt is, hogy pl van egy elég idős kis borász bácsi aki szeretne 1 kis webshoppot, meg leírásokat és nem akar érte havonta 100-200-at kifizetni

vagy egy másik jó példa, egy vendéglőben van egy megrendelést rögzítő rendszer (csak ott használatos belső rendszer) és a fejlesztője egy link alak, ingyen kaja persze jól esik neki, de normális munkát már nem tud végezni és nem találnak olyat akire lecseréljék

szóval az anyagiakon túl azért csurran-cseppennek itt mások is néha és emberileg normális emberekkel kell dolgozni, nem annyira céges megkötések és hasonlók

2019. szept. 27. 12:42
 4/10 anonim ***** válasza:
59%
Én csináltam ilyeneket (számlázás, alap webshop, éttermes program). Rohadtul nem éri meg. Inkább mentem volna kocsmázni, annak is több értelme lett volna. Volt olyan, hogy két hónapnyi munka után 200k-t próbáltam kérni valamiért és húzta a száját a csávó (új BMW-je volt). Utána elkezdtem egy normál programozói óradíjjal ajánlatokat gyártani és szépen eltűntek a megrendelések.
2019. szept. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

hát nem tudom, én eléggé pluszban vagyok eddig

persze sokan vannak akik csak álmodoznak és amikor fizetni kell, akkor nem fizetnek, de ezeket könnyen lehet szűrni

2019. szept. 27. 21:22
 6/10 anonim ***** válasza:
59%
Pluszban, de mennyivel? Ha utánaszámolsz, kijön egy nettó 4-5000-es órabér? Mert az alatt nem éri meg csinálni.
2019. szept. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6:

hát jobb hónapokban szerintem még a 20+ is kijön, mert egy nagyobb projekten dolgozom és változó mikor mennyi munkám van vele

de egyértelműen nem minden munka ilyen

plusz ezek csak az anyagiak, mellette a fejlődési lehetőség, kapcsolat építés és egyéb tényezők is elég jók lehetnek

2019. szept. 28. 12:52
 8/10 Shaddark ***** válasza:
100%
2019. okt. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi
2019. okt. 29. 12:51
 10/10 anonim ***** válasza:
52%
engedd már el
2019. okt. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!