Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egyetemi Neptun rendszer...

Egyetemi Neptun rendszer scripttel való manipulálását szerveroldalon észre tudják venni?

Figyelt kérdés

[link]


Mivel csak kliensoldalon manipulál, ezért ugyanazokat a requesteket adja le tárgyfelvételnél, mintha csak úgy simán használnám a neptunt. Le lehet bukni vele?


2019. aug. 3. 10:00
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Ugyanazokat a requesteket adja le, tehát valszeg nem fogsz vele lebukni. Nem hiszem, hogy bárki figyelné a logokat és megkeresné, hogy te superhuman gyorsan kattintgattál. :D Azt is kizártnak tartom, hogy valami log monitorozót lefuttatnának egyáltalán rajta.


Jó kis tool. Szerintem alapból ilyen kéne legyen a neptun rendszere, csak hát a zsíros állami pénzekből több millió euróért nem lehet olyan menő dolgokat csinálni, mint amit egy kis csapat programozó egy hónap alatt pár tízezerért megcsinálna.

2019. aug. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer egy srác lebukott ilyennel, és még a suliból is kirúgták érte. Igaz, ez már vagy 10 éve történt.
2019. aug. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Arrol en is hallottam, de tenyleg reg volt, eleg nehez lebukni azert...
2019. aug. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Valami millios karteritest fizettettek vele, hogy peldat statualjanak.
2019. aug. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
2019. aug. 3. 12:03
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Jó öreg Neptun PowerUp.. Mindenki ezt használta az egyetemen, én is.

Én inkább azt nem értem, hogy a rendszernek nem sérülékenységét használják ki, hanem új dolgokat tesznek bele. Ez inkább feature request mint támadás.


Szó ami szó, olyan mint a torrentezés. Mindenki használja, nem lenne szabad, de senki nem is szólt érte.

Ha észre is tudnák venni, akkor arra a fejlesztő azonnal reagálna és elrejtené ezt. Ez egy szélmalomharc...

2019. aug. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!