Mire használják a Solaris 11 nevű operációs rendszert?
Szerverekre és munkaállomásokra való Unix-változat.
Átlagos böngészésre, irodai munkára, de akár audio/videolejátszásra is alkalmas.
Igazából nem átlagos felhasználóknak tervezték.
Eredetileg a SPARC processzoros gépek oprendszere volt, ezen gépeket inkább szervereknek használták, bár készültek belőle munkaállomások is.
Ma már elérhető kommersz PC-re is a rendszer, UNIX-alapú, tehát a legtöbb szoftvert, ami Linuxon elérhető, azt portolták Solarisra is, ezáltal ha nem akarsz játszani (pontosabban: a piacvezető, csak Windowsra és konzolokra megjelent játékokkal nem akarsz játszani), és nem ragaszkodsz a Redmondi Birodalom szoftvereihez, akkor ugyanúgy alkalmas hétköznapi használatra, netezésre, munkára, mint mondjuk a Windows vagy Linux.
Konkrétan nekem szintetizátorok szintézis motorjainak méréses vizsgálatához kell. Azaz függvénygenerátorok, oszcilloszkóp(ok), erősítők...stb. Tehát hanglabor működtetéséhez kell.
Nekem van egy iMac-em rajta macOS High Sierra-val. Ugye a macOS is UNIX rendszer, szóval elvileg Boot Camp-el, rátehetném az iMac-re is a Solaris 11-et. De..nem szeretném. (Ne menjünk bele miért...mindegy). Összeraknák inkább egy PC-t erre a célra. Milyen konfigot igényel a Solaris? Gondolom nem kell olyan hű de bikaerős gép ehhez.
Kérdező!
Miért kellene egy ilyen méréshez a Solaris? Pont az Apple gépek azok amik a legjobbak a zenei munkaállomásoknak. Profi stúdiókban is nem véletlenül használnak Mac gépeket.
(Amúgy nekem is van iMac-em). Neked milyen géped van?
Kedves Sárkány!
Egy 2017-es iMac (21,5-inch 4k Retina, 3 GHz Intel Core i5, 8 GB Ram, 1 TB HDD, AMD Radeon Pro 555 2 GB) .... - típusú masinám van.
Abban igazad van, hogy az alacsony latency végett, zenei stúdiómunkákra a Mac a legjobb. Pont erre is használom a Mac-et. :)
De itt most nekem teljesen másra kell. Műszeres méréshez és adatgyűjtéshez. Munkagép lenne. Egy egyszerűbb Unix-alapú oprendszerre lenne szükségem. Gondolkodtam Linuxon is, de az nekem kissé túlbonyolított. Ez a Solaris pedig amúgy is munkagépekre lett tervezve és amiket néztem rúla videókat, nem is tűnik oly bonyolultnak. Nem youtubra és játékra kellene.
Egyébiránt célszerű lenne egy olyan programot találni, ami a te kutatásaidnak a legmegfelelőbb és ahhoz op rendszert választani.
Másfelől, ha se internet, se multimédia, se semmi nem kell rá, akkor semmivel se kell többet tudnia, mint akármelyik rendszer, tehát én csak a gondolat menetet nem értem, hogy mér ennél lyukadtál ki.
Ha valami unix/linux ban gondolkodsz, akkor egy Ubuntu-nak elég nagy a hardver támogatottsága, bármin elfut és nagy felhasználói fóruma van, ahol megoldást talál az ember az összes bajára.
De akár még a kapitalista, kizsákmányoló windows-nak is vannak olyan beágyazott rendszerei (Win 7 Embedded, 8.1 Embedded), amik minden nélkül, tisztán op rendszerként érkeznek, veszett gyorsak és kevés helyet foglalnak, és mivel PC, 110%-os hardver kompatibilitást élvez.
Windows-t nem használok. (Nyugi nem vagyok az a tipikus "almafejű", aki leszarozza és fanatizmusból gyűlöli a windows-t. Nincs bajom alapjáraton a Windows-sal, de... zenei/hangszerkesztési munkákra nem a legjobb).
Azért néztem ki ezt a Solarist mert egyszerűnek tűnik, és ezt az op.rendszert munkaállomásra tervezték elsősorban. Igen elvont és "száraz" a hangszintézis kutatás. Egy alternatívabb oprendszer szerintem jobban passzol egy sok műszerrel történő műszeres mérésekhez. Aztán ki tudja.
Mindenesetre megpróbálkozok vele. Most már csak tesztelés és kiváncsiságból is. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!