Excelben hogyan tudnám ezt megoldani?
Dátum: 01-02-03-04-05-06
Darab: 11-12-13-14-15-16
Az alábbi formátum szerint hogyan tudnám összeadni a 04 előtti darabszámot? Értelem szerűen a szumha függvénnyel kéne, de kritériumban nem értelmezi nekem azt hogy "<4"
Szia.
Nekem összeadta a következő képlettel :
=SZUMHA(B2:G2;"<4";B4:G4)
Ahol B2-től G2-ig : 1-2-3-4-5-6
és B4-től G4-ig : 11-12-13-14-15
Ami gond lehet, hogy az első sor vagy oszlop nem szám hanem szöveg és akkor biztosan nem működik.
Illetve ha az első sor vagy oszlop dátumnak van formázva akkor a feltételhez is dátumot kell irni (vagy számként formázod az első sort vagy oszlopot és azok alapján kreálsz feltételt)
Sok sikert. Üdv.
Így valóban működik. Az alapprobléma viszont az (nem írtam le a kérdésben mert nem gondoltam hogy számít), hogy a kritériumot én egy másik cellából szeretném venni.
Tehát "<4" úgy nekem is sikerült már, de a "<B12" úgy nullát ad eredményül.
Van erre megoldás?
Így viszont működni fog:
”>”& B12
Bocs.
Az előbb csak a kritériumot írtam.
A teljes megoldás:
=SZUMHA(B2:G2;”>”& B12;B4:G4)
:)
Esetleg még egy kis segítséget szeretnék kérni: Ugyan ebben a táblázatban. Ha én ugyan ezt meg is szeretném számolni azt meg tudom? A darab vagy a darbteli függvény ugye jó erre, de mégse tudom azt elérni vele mint a szumha-val.
Tehát meg kéne számolni hogy negyedike előtt hány alkalommal volt a darabszám nem nulla. Az sajnos nem jó megoldás (mivel sok sor lesz) hogy fölé írok "1"-eket, és arra szumha.
Szia.
Szerintem a CÍM,INDIREKT és a DARABTELI függvények használatával (ha ugyanúgy egy cella által hivatkozott szám alapján szeretnéd megszámoltatni, hogy hány nem nulla cella van)
A CÍM függvény segitségével meghatározod azt, hogy az adott sor (jelen esetben a 4-dik sor) és a cella által mutatott oszlopnak mi lesz a hivatkozása : =CÍM(4;M3) ez valami hasonlót add viszza : $D$4 (Ha nem az első oszlopban kezdődnek az adatok akkor értelemszerűen hozzá kell adni annyit ahány üres oszlop van : =CÍM(4;M3+1) -> $E$4. Igy megkapod azt a cellahivatkozást ameddig meg kell számoltatni a nem nulla cellákat az adott sorban.
INDIREKT függvényyel meghatározod a a CÍM függvény által hivatkozott cellát : =INDIREKT(CÍM(4;M3+1);IGAZ), majd alkalmazod rá a DARABTELI függvényt : =DARABTELI(B4:INDIREKT(CÍM(4;M3+1);IGAZ);"<>0")
A fenti képlet a 4-dik sorban a B4-es cellától az M3-mas cellában lévő oszlop szám által mutatott celláig számolja meg a nem nulla cellákat. Tehát ha M3-as cellában 4 van akkor a fenti képlet a B4:E4 tartományban számol, ha M3-ban 5 van akkor B4:F4 tartományban számol.
Sok sikert. Üdv.
Szia!
Ebben az esetben már nem egy feltételnek kell megfelelni, hanem kettőnek. Ezért a DARABHATÖBB() függvényt kell alkalmazni.
(az egyik feltétel a negyedike előtt, a másik, hogy a darabszám <>0)
=DARABHATÖBB(B1:G1;"<"&B12;B2:G2;"<>"&0)
Jó munkát!
Köszönöm a leírást! Ha ezt a problémámat nem is, de tanultam belőle.
A megoldásoddal annyi a problémám, hogy nekem az nem jó ha oda számot írok be, és annyi oszlopot számol.
Tehát ateljes téma: Egy évben van 365 nap. (C oszloptól a 365. oszlopig). Van 50 árucikk (2. sortól az 52-ig).
Cél:
1: Az A1 cellában megadott dátum előtti eladásokat összegezni. Ezek mennek az A2-től A52-ig. EZ A PROBLÉMA SZUMHA-VAL MEGOLDÓOTT
2: Az A1 cellában megadott dátum előtti napok számának meghatározása, amikor történt eladás. Ez megy B2-től B52-ig. Ez a problémám nem oldódott még meg.
Lehet félreértelmezem Coopper a kommentedet, de azzal a megoldással ezt nem lehet megoldani. Kivéve ha tudom mindig hogy az adott nap hanyadik oszlop.
Szia.
Ha A1-ben dátum van (A leirásod alapján erre tippelek) akkor a HOL.VAN függvénnyel tudod meghatározni, hogy az A1-ben lévő dátum hol található meg a C oszloptól kezdődően (feltéve ha a C oszloptól kezdődően is dátumok vannak és nem számok).
Ha viszont a C oszloptól kezdődően számok vannak akkor viszont, azt kell meghatározni, hogy az A1-ben lévő dátum az hányadik napnak felel meg (ez viszont egy sima kivonással meghatározható: A1-2018.01.01 vagy talán van rá függvény is, de ebben nem vagyok biztos). És innentől kezdve elvileg használható a képlet amit irtam.
De igazad van, mivel nem is látom át egészen a feladatot, és Te is csak apránként osztod meg az információkat, igy nagy valószinűség szerint a képlet amit irtam nem jó a Te táblázatodban (az én táblázatomban viszont tökéletesen működik és úgy ahagyan én értelmeztem a feladatot).
Csak egy jó tanácsot adnék még: Ilyen esetben nem árt egy teszt adatokal kitöltött excel táblázatod feltölteni valahová és azt be linkelni (vagy képként linkelni az adatokat), ezzel is segitve a válaszolni próbálók dolgát, hiszen itt tudomásom szerint senki sem gondolatolvasó, és mindenki máshogy értelmezheti a leirásod, mit ahogyan én is nagy valószinűség szerint félreértettem a feladatot.
Sok sikert. Üdv.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!