Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik Androidos (vagy ha...

Létezik Androidos (vagy ha nem, akkor Win-es vagy Linux-os) program, ami egy SD kártya valós kapacitását képes PÁR PERCEN BELÜL leellenőrizni?

Figyelt kérdés

Holnap délután találkozok egy emberrel, aki gyanúsan olcsón kínál nagyon nagy kapacitású SDXC memóriakártyákat.

Az 512GB-os kártyát 15.000 Ft-ért adja.


Nagyon erősen valószínűsítem, hogy csaló. Viszont mivel arra fogok járni, nem kerül különösebben időmbe/útiköltségbe, így kíváncsi vagyok, hogy magyarázná ki magát, ha kiderülne.

Azt írta, hogy egy 5-10 perces teszt belefér neki.


Arra gondoltam, hogy androidos okostelefonnal, vagy ha arra nincs megbízható program, akkor egy Linux-os vagy Windows-os laptopot vinnék s azzal tesztelném.


Viszont abba az 5-10 percbe tuti biztos, hogy nem fér bele egy teljes ellenőrzés. Ha pl. az 512 GB-os kártya valójában 32 GB-os, akkor máris negyedóra/20perc, mire a 32 GB-ot teleírja/visszaolvassa, s csak az után jelezne a program, hogy valami nem stimmel.


Szóval olyan - elsősorban Android-os - programot keresnék, ami egy memóriakártyánál teljesen véletlenszerűen, a lehető legnagyobb szórással ír ÉS ellenőrzi vissza az egyes szektorokat, és 100%-osan kimutatja pár percen belül, ha csaltak a kapacitást illetően, bármekkora is a kártya és bármekkora a tényleges kapacitás.


Ha Androidra, okostelefonra nincs ilyen alkalmazás, ami szektorszinten, nagy szórással is teszteli a memóriakártya celláit, akkor Linux-ra, vagy Windows-ra is érdekelne.


Előre is köszönöm!



2018. márc. 5. 11:29
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

"Vagy is ugyanott vagyunk, mint az elején."


És ebben mennyire is igazad van! =(

De legalább Te egy hasznos válaszadó lehetsz, mert jók a meglátásaid.


Én se szeretem, amikor megmásítják az eredeti kérdést.

2018. márc. 8. 12:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!