Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik Androidos (vagy ha...

Létezik Androidos (vagy ha nem, akkor Win-es vagy Linux-os) program, ami egy SD kártya valós kapacitását képes PÁR PERCEN BELÜL leellenőrizni?

Figyelt kérdés

Holnap délután találkozok egy emberrel, aki gyanúsan olcsón kínál nagyon nagy kapacitású SDXC memóriakártyákat.

Az 512GB-os kártyát 15.000 Ft-ért adja.


Nagyon erősen valószínűsítem, hogy csaló. Viszont mivel arra fogok járni, nem kerül különösebben időmbe/útiköltségbe, így kíváncsi vagyok, hogy magyarázná ki magát, ha kiderülne.

Azt írta, hogy egy 5-10 perces teszt belefér neki.


Arra gondoltam, hogy androidos okostelefonnal, vagy ha arra nincs megbízható program, akkor egy Linux-os vagy Windows-os laptopot vinnék s azzal tesztelném.


Viszont abba az 5-10 percbe tuti biztos, hogy nem fér bele egy teljes ellenőrzés. Ha pl. az 512 GB-os kártya valójában 32 GB-os, akkor máris negyedóra/20perc, mire a 32 GB-ot teleírja/visszaolvassa, s csak az után jelezne a program, hogy valami nem stimmel.


Szóval olyan - elsősorban Android-os - programot keresnék, ami egy memóriakártyánál teljesen véletlenszerűen, a lehető legnagyobb szórással ír ÉS ellenőrzi vissza az egyes szektorokat, és 100%-osan kimutatja pár percen belül, ha csaltak a kapacitást illetően, bármekkora is a kártya és bármekkora a tényleges kapacitás.


Ha Androidra, okostelefonra nincs ilyen alkalmazás, ami szektorszinten, nagy szórással is teszteli a memóriakártya celláit, akkor Linux-ra, vagy Windows-ra is érdekelne.


Előre is köszönöm!



2018. márc. 5. 11:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olyan nincs. Ami gyorsan megmondja hogy mekkora az bizonyos adatokat olvas ki a kártyából. Na ezeket szokták átverni hogy átírják az adatokat. Az egyetlen és biztos megoldás ha telemásolod és vissza...
2018. márc. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, de ezt nem értem sose : Egy programozó alapvetően kreatív és intelligens KELL legyen, különben sokszor még a kész algoritmust se tudja leimplementálni.

Namármost, az miért nem jutott eszébe senkinek, hogy egyszerűen fájlrendszer nélkül, nyersen írja azt a kártyát és a lekérdezett "látszólagos" kapacitásból meghatározva - mint intervallumhatár - összevissza címzi meg a szektorokat, azokra ír egy számolt/generatív mintázatot követve, majd azt visszaolvassa, s ha nem az előző bájtértéket/bájtértékeket látja vissza, amit ráírt, jelez, hogy CSALÓ van a dologban.


Vagy android programok megírása ennyire más? Hogy csak az OS tud direktbe írni a kártyára?


Vagy van ilyen program, csak fizetős ez a funkciója?

Az talán még nem gond. Ha pár száz forint, talán még rá is szánom magam.

2018. márc. 5. 11:47
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A ChipGenius esetenként képes megadni a tényleges kapacitást, de nem 100%-os biztossággal. Aki fake cuccokkal üzletel, azt nem igazán érinti meg, ha rajtakapják, így sok értelme nincs a tervednek...
2018. márc. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az Árukereső a következő 512 gigás kártyákat dobta ki:


[link]


Az árakat látod?

Szerintem hagyd a fenébe, szívjon más. Tuti, hogy átverés.

2018. márc. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Mondjuk azért lassanként már ettől függetlenül is érdekelne, mi a nyavaja miatt maradtak ki ezek a programok az Android-os szegmensből.


Windows-ra azóta már találtam egy cikket, ami szerint az Aida64 ezt tudja.

Csakhogy közbe eszembe jutott, én hülye pont most hétvégén adtam kölcsön a Windows-os laptopomat. :/ (mindig azt adom kölcsön, ha kérik, mert ki a francnak kell már WinFos)

Úgyhogy a Windows kicsit mégis háttérbe szorul =/


DE ANDROIDRA, akárhogy is keresek, nem találok ilyen programot.

Sebességtesztelőből bezzeg dunát lehet rekeszteni, hogy a büdös mocskos .... .... ... élet, azt. Azt bezzeg megírják ingyen is sokadszorra.

Olyan, ami a kapacitást is ellenőrzi s nem 6 óráig tart neki a dolog... olyant fizetősbe se találok.


>(

2018. márc. 5. 12:23
 6/11 A kérdező kommentje:

"Az árakat látod?"

Látom hát. De nem kell lássam, nagyjából képben vagyok.


Szerinted mégis milyen reményeket fűzök ahhoz, hogy valóban meg fogom venni?

Oké, adok mondjuk 2%-ot. A többi 98% pedig az érdeklődés, hogy megtaláljam a programot, teszteljem, lássam, hogy bukik le - most NEM az emberre, hanem az eszközre gondolok....


Informatikai tapasztalat, elmondhatom, hogy ezzel is már találkoztam. Nem csak cikkekből olvasom, hogy mik fordulnak elő a hamis memóriachipek piacán.

2018. márc. 5. 12:28
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nézegettem, de én sem találtam erre programot. Talán azért nem mert annyira specifikus - bár egyszerű - a feladat hogy nem gondoltak androidos appra. Tényleg csak annyi volna hogy a nagyobb kártyák minden GB-jára kiír egy 10MB-os adatcsomagot és azt visszaellenőrzi. Ez megvolna pár perc alatt.
2018. márc. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 CspCsj ***** válasza:

Linux-ra f3probe?

[link]


Csak "sokszor" kell ki-be húzni a pendrive-ot:

https://www.youtube.com/watch?v=LM67Sknx7fA

2018. márc. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%
Linuxon a dd ( [link] ) tud ilyet, de mivel ez sem csinal mast, mint adott blokkmerettel teleirja es olvassa a kartyat, mindenkeppen lassu lesz.
2018. márc. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Vagy is ugyanott vagyunk, mint az elején.
2018. márc. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!