Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan, aki a Windows...

Van olyan, aki a Windows 7/8/8.1/10 után váltott valamilyen Linux-ra?

Figyelt kérdés

Ha igen,akkor miért és hogy ment a váltás szoftverek terén?

Lett ebből valamilyen hátránya?



2018. jan. 17. 00:04
1 2
 1/16 TR75 ***** válasza:
100%

Én még xp-ről váltottam.

Ha nem direkt a játékra mész rá, vagy/és nem kell profi program videóvágásra, zeneírásra és hasonlókra, szóval ha hétköznapi felhasználó vagy, akkor a Linux tökéletes.

Ma már a Linux nem azt jelenti, hogy a terminálon prüntyögsz be mindent és futnak a mátrixbetűk a monitoron, és abból találod ki, hogy mi az ábra (persze képletesen értem a mátrixsorokat). Én sem vagyok számítógépzseni, de egy Linux feltelepítése egy gépre nekem is megy (adott esetben windows mellé, választható bootolással), némi utánolvasással ezt-azt megcsinálok a terminálon, ha arról van szó, de amúgy egy Linux Mint például felhasználóbarát, a linuxos közösség frissíti az egyes kiadásokat, az alkalmazásokat, szinte minden windows programnak van alternatívája (legrosszabb esetben wine alatt futnak a windows programok is), az elv hasonló a windowshoz, tehát kattintasz és indul.

Linux mellett szól az is, hogy bootolható CD-ről, tehát kipróbálhatod a működését (oké, azt aláírom, hogy lassabb a live verzió, mint a fixen feltelepített). És persze nincs az a gond, hogy cracket kell keresni a programok tört változatához, ha nincs kedved/pénzed megvenni, mert az appok túlnyomó része ingyenes (amióta Linuxot használok, tulajdonképpen nem is találkoztam fizetőssel).

De persze olyat ne várj, hogy Sony Vegas vagy Photoshop szintű cuccokat találsz Linuxra. De azért egy Gimp vagy egy Audacity egy mezei felhasználónak több mint elég.

Szóval én nem bántam meg. Ki tudok írni egy CD-t vagy DVD-t, simán megnézek akárhány filmet, kis túlzással nyomdakészre tudok formázni egy hosszabb szöveget, és persze böngészek, levelezek (természetesen még véletlenül sem torrentezek :-D ). Rendszeresen frissül a rendszer, és frissülnek a szoftverek is. Biztonsági problémáim nem voltak még (nem 100%-osan biztonságos a Linux sem, de a lehetséges problémák száma töredéke a windowshoz képest).

És hát a közösség jó, gyorsan találhatsz megoldást az esetlegesen felmerülő problémákra.

Elvileg a Steamen keresztül játszani is tudsz, bár a kezdeti lelkesedésük mintha alábbhagyott volna, és a játékok arculata (hacsak nem online) elég puritán.

2018. jan. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én most vagyok köztes állapotban, egy W7 mellé raktam fel a Linux Mintet, dualboot formájában, tesztelés végett. Még egy ideig kelleni fog a 7-es, de aztán teljesen át akarok állni.

Eddig nekem nagyon tetszik, gyors, a programok nyilván másabbak, de jók, amire nekem kell, találtam megfelelő és ingyenes alternatívákat.

2018. jan. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Pipas Pisti ***** válasza:
100%

Ha igen,akkor miért:

Legalitás, vírusmentesség, stabilitás, gyorsaság és testreszabhatóság.

„ és hogy ment a váltás szoftverek terén?”

Könnyen. Össze kell írni, hogy mit használsz, és annak mi az alternatívája a választott linux alatt. Ha nincs olyan, amire nincs alternatív megoldás, akkor nem szabad váltani. Ha olyanra nincs megoldás, amit keveset használsz, akkor ott van a wine, vagy a virtualbox amivel megoldható az emulálás, vagy a futtatás.

Azt el kell fogadni, hogy ezek a programok nem a windowsos programok pontos másolatai, így máshol lehetnek a menük, az ikonok, más megoldásokat használhatnak. Ez első pillantásra zavaró lehet.


Lett ebből valamilyen hátránya?

Semmi, céges, és magán vonalon is átálltam linuxra és nem volt semmi hátránya. Igaz én nem játszom a számítógéppel, így az a vonal nem érint.

2018. jan. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Tom Benko ***** válasza:
100%
Én XP-ről. Hátrány? Hajjaj, nem jut eszembe.
2018. jan. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
100%
Windows10 ről váltottam Linuxra (Debian 9) videókódolásra, youtubra, skype-ra, böngészésre, klipek készítésére, pár játékra, médialejátszásra használom a linuxot. Kompromisszumokkal, de bevált.
2018. jan. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A nyolcaskáról váltottam Debianra. Kezdőként használtam még Ubuntut, később pedig Arch-ot is, bár ezeket csak rövidtávon.

Hátrányt nem tapasztaltam, de persze ez relatív. Én eleve azért váltottam linuxra, mert egy ingyenes és viszonylag gyors OS-t akartam, ami úgy működik ahogy én irányítom.

2018. jan. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A Windows 10 próbálgatása/tesztelése alatt váltottam Suse leap rendszerre és vissza 7-re.

Dualboot lemezt csináltam, win7-suse párossal úgy hogy a linux apértelmezett rendszerindításkor. Valójában ezt használom legtöbbet. Néha játszom a windózzal és ezért azon ennyi.

Semmi hátrány nem volt az átállással, mivel már korábban is ismertem a rendszert csak akkor nagyon csalódás volt és nem csak nekem. Torvalds-nak is.

2018. jan. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

uh, kosszú sztori de én már majdnem mindegyikről váltottam :D


WinXP idején kis ideig teszteltem a SUSE linuxot, aztán


Win7 idején kipróbáltam az UBUNTU-t de suli miatt nem maradt sokáig


Win8 alatt technikai okokból Debian-ra váltottam egy pár hónapra.


Win10-nél betelt az a bizonyos windows-os pohár, pár hónapig teszteltem aztán váltottam UBUNTU-ra majd DEBIAN GNOME 8 később 9 mellett megállapodtam, azt adja ami kell, szóval gyakorlatilag 3 éve rá sem néztem a WIN-re, és nem is hiányzik :)

2018. jan. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Ezzel én is így lettem.:)

Nálam is a Win10 verte ki a biztosítékot (A 8-assal kezdődött a folyamat).

Most már egyértelműen látszik az irányvonal,ami mentén alakulni fog a Redmondiak oprendszere.

Ebből én se kérek.

Ha nem csináltam semmit,akkor is tekert a winyó és folyamatos adatforgalmam volt.

WTF?????!!!!

2018. jan. 22. 16:11
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt viszont saját tapasztalatból tudom javasolni mindenkinek hogy ne szórakozzunk ezzel a dualboot rendszerrel azaz hogy mindkettő fent van, persze hacsak nem muszáj.


Ha dualboot van, sajnos az ember akaratlanul is hajlamosabbvindózra visszamászni minden apró dologért mert a megszokás miatt egyszerűbb, viszont ez azt eredményezi hogy igazából nehezebben ismerkedsz a linuxoddal.


Tipikus esete ez a "bele a mélyvízibe" dolognak,

a kényszer majd rávisz hogy megismerd rendesen.


Nekem az átállás igazán csak akkor sikerült mikor már nem volt fent a linux mellett a win.


Nagyjából egy hónap alatt eljutottam onnan hogy "de jó lenne most a windóz" oda hogy "kell a fenének a windóz, itt is mindent meg tudok oldani"


Szó mi szó, tapasztalj tapasztalj tapasztalj és hagyd el a megszokásokat. :)

2018. jan. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!