Hogy van az, hogy a legelső Windows megjelenését követően már semmit sem lehet tudni, hogy a többit kik készítették? Sőt nehéz is találni olyan kérdést, akár angolul a világhálón ahol erre bárki kíváncsi lenne. Igen furcsa.
A legtöbb program, játék stb készítői listáját nagyon könnyen el lehet olvasni. Holott ezek publikus adatok.
Jobban utánajárva a dolognak arra jutottam, hogy vannak cégek pl. Intel, Microsoft akiknél nehéz megbecsülni a cégen kívüli megbízásos bedolgozók számát. Így előfordulhat, hogy a Windows 10-et nem is Amerikában készítették, hanem pl. egy indiai gyerek a kernelt a panellakásában, egy másik részét egy külön cég pl. Indonéziában stb. Ha meg kijönne egy stáblista akkor csupa fura nevű emberke lenne rajta.
Ez igaz bármilyen nagyobb(, nagyvállalat által fejlesztett) szoftverre - legyen szó akár az Adobe Photoshopról, az Ubunturól, valamilyen AAA kategóriás játékról, stb...
De a való életben sem tudod, hogy ki rakta össze a Suzukid/Mercedesed/Opeled/stb, ki készítette a videokártyád, ki varrta (pűr centes órabérért) a Nike-cipód - a vállalat elfedi ezt.
Egy AAA játékot 200-300 ember szokott készíteni. A Windows 7-et majdnem 1000-en, akkor gondolom a Windows 10 már a kétszerese is lehet.
Nyilván nincs szükség indiai kisgyerek besegítőkre, meg semmi egyéb cégre, mert minél több külső segítség van, annál nagyobb a lehetősége, hogy kiszivárognak információk.
Ahogy látom a Photoshopot is kb 100 ember készítette.
Amúgy biztos meg van az okuk rá, vagy nem is érdekli őket, mert tök felesleges feltüntetni mindenkit.
7-es:
Csak hiszed, hogy nincs szükség indiaiakra. Pl. az Iphone 99%-hoz pl. az anyacégnek kb. semmi köze, mindent Kínában gyártanak kb. Ha bármilyen komoly szoftvert megnézel, akkor teli szokott lenni indiai névvel, hiszen India vezető a programozásban. Még a kezedben tartott mobilon lévő szoftvert is nagy eséllyel ők írták.
Kb. ugyanaz lehet a helyzet a Windowsnál is, hogy simán csak a marketing rész, ahol amerikai nevek lesznek, mivel ők is költséghatékonyságra törekszenek.
8: engem csak a kíváncsiság hajt.
"A legtöbb szoftvernál is elérhető. "
Publikusan az Interneten?
"Azért az autókat, meg cipőket ne hozzuk ide semmi értelme."
Mert?
Te ex katedra kijelented?
"Mivel egyértelmű, hogy a szalagmunkások nevét nem fogod megtudni nincs is nagyon értelme."
A szoftvereket kódolókat is annak tartják a munkáltatók - tisztelet a kivételnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!