Alaplap, processzor, memória fontos. (VGAt sem árt tudni)
Meg az sem ártana, hogy melyik rendszerhez értesz/mennyire vagy hajlandó megtanulni a használatát, mire használnád (játszol? milyen játékkal? szimplán csak böngésznél és filmet néznél/zenét hallgatnál? szöveget szerkesztenél - ez esetben mennyire vagy ráutalva az M$ Office használatára? hajlandó vagy-e fizetni érte - bár ez nem szempont hisz úgyis lewarezolod...)
Mert alkalmasint ott a Windows, aminek a 7-es verziója (és maximum Professional változata otthoni használatra bőven elegendő) a minimum ajánlott (XP már nincs támogatva) - kérdés elviszi-e a géped. A 8/8.1 változata attól is függ, mennyire vagy képes megszokni a Metro UI csempés felületét. A 10 pedig a legújabb.
De hogyha szereted, ha a gépeden jogtiszta operációs rendszer van, ráadásul ingyért, akkor ott a Linux, aminek sok féle disztribúciója van - a legelterjedtebb az Ubuntu és variánsai (Xubuntu, Kubuntu, Lubuntu, stb...), a Linux Mint különböző ablakkezelővel ellátott kiadásai, a Debian, az Arch és még sorolhatnám napestig. Kérdés az, hogy milyen gépről van szó (régebbiekhez valamilyen kisebb hardverigényű ablakkezelővel ellátott változat javallott, mondjuk Xubunti vagy Linux Mint XFCE,...), mennyire tudsz meglenni pár, csak Windowsom elérhető játék/szoftver nélkül, mennyire akarod megszokni a pingvint.
Ott van még a FreeBSD, bár az nem az a tipikus asztali operációs rendszer, ott még jobban kell barátkoznod az ördöggel...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!