Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ebben az esetben hogyan kell...

Ebben az esetben hogyan kell megcsinálni az oldalszámozást?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy orbitális hülyeséget fogok írni, ha erről van szó, előre is elnézést kérek.


Szakdolgozatomban ugyebár meg kéne számozni az oldalakat, és elakadtam ebben. Néztem már egy csomó videót, de egyszerűen soha nem sikerül, pedig ugyanazokat a lépéseket csinálom végig.

Egyes oldalak alján van lábjegyzet is, lehet, hogy ez az oka?


2017. máj. 3. 21:42
 1/6 CspCsj ***** válasza:

A kérdésből sajnos nem igazán derül ki, hogy hol akadtál el, vagy mi nem sikerül.


Általában az szokott gondot okozni, ha nem az első oldaltól szeretnéd indítani, vagy ki szeretnél hagyni oldalakat, esetleg egy részt római számokkal számoznál, majd utána arab számokkal újra egytől indulva stb.


Ezeket szakasztörések beszúrásával lehet elérni, minden szakaszra önálló oldalszámozási beállításokat megadva. (a "Csatolás az előzőhöz" beállítást ne felejtsd kikapcsolni)


Forrás: [link]

2017. máj. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ugye mivel szakdolgozatról van szó, ezért az első pár oldalt nem kell számozni, hanem csak a bevezetéstől, ami körülbelül nekem a 10. oldalon van. És innentől kellene, hogy számozza. Az egyik videó alapján meg is csináltam a teendőket, de csak ezt az egy oldalt számozta meg, a többit már nem. És nem értem, hogy miért, ugyanis a videóban már automatikusan is megszámozta a többi oldalt.
2017. máj. 4. 11:50
 3/6 CspCsj ***** válasza:

Valószínűleg egy szakasztörés zavar be.

Kapcsold be a formázási jelek láthatóságát: [link]

Majd ellenőrizd, hogy van-e szakasztörés az első hiányzó oldalszámozást tartalmazó, vagy azelőtti oldalon.

2017. máj. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Van szakasztörés, igen. :) Hogyan tudnám ezt eltüntetni?
2017. máj. 4. 14:26
 5/6 CspCsj ***** válasza:
Mint minden mást egy dokumentumban: pl. elé viszed a kurzort és Delete, vagy mögé és visszatörlés, esetleg kijelölöd egérrel és Delete, stb.
2017. máj. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2017. máj. 4. 17:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!