Mi a legjobb operációs rendszer gyenge gépekre?
Konfig:
Cpu: 1.6Ghz Intel Atom N270 (1 mag 2 szál)
RAM: 2gb DDR II
A windowsok ki vannak lőve mivel már nincs régi rendszer támogatva mint pl az XP/2000/ME/98
Linuxból probáltam a Puppy Linuxot szerintem nagyon levan butítva és szokatlan/nekem kezelhetetlen, de viszon nagyon gyors. Próbáltam a Lubuntut az már kezelhetőbb kicsit többet tud nem rosz összeségében de szerintem a Puppy Linuxhoz képest lassú
Egyetlen egy OS jött: a Linux.
Ebből van több disztribúció - Linux Mint, Debian, Arch, stb...
A kernel hasonló alattuk, a fő különbség az közöttük, hogy alapértelmezetten más és más programokból vannak összeállítva (bár a programok köre véges). Például ilyen program az ablakok megjelenítését végző ablakkezelők, amiből vannak gépigényesebbek - mint a KDE - és vannak nem annyira - mint az XFCE vagy az LXDE - meg vannak még annál kisebbek is.
De a megnövekedett információmennyiség miatt számítanod kell arra kedves kérdező, hogy ezen a régi gépen nem úgy fog minden menni - még a kisebb gépigényű programokkal is - mint az az újabb gépeken menne. Szóval kompromisszumot kell vállalnod a nem annyira csicsás kinézet, a kisebb felbontású tartalmak, a nem annyira funkciógazdag/régebbi programok javára.
Egy másik operációs rendszer a BSD lenne, de a programok ott is hasonló erőforrásigényűek mint a Linuxnál.
#12.Maradjunk abban hogy a disztrók már külön-külön operációs rendszerek.Csak a köztudatban terjed el mint platform a Linux.
Az valóban igaz hogy mindnek az alapja a GNU/Linux kernel de nagyon sokszínűek.Elég összehasonlítani egy Debian és egy Arch-t.
#14.Mint mondtam ez a köztudat.Ilyen alapon az Android is Linux mivel annak is a GNU/Linux kernel az alapja bár mondjuk az már egy jóval összetettebb dolog.
A gyakorlatban mind-mind más célra van kihegyezve.
Routeren,szerveren,desktopon stb.
Win-nál is külön tekinthető mondjuk a Win 3.1 meg a 7 is.
#15: A disztribúciók között nagyobb az átjárás mint egy -köznapilag (gyanítom a kérdező is szimpla felhasználó, nem informatikából doktoráló) - másik operációs rendszer között.
Tehát egy Debianra fordított bináris nagyobb eséllyel fog elindulni Ubuntun mint Androidon, Windowson vagy BSD-n.
Ugyanez a helyzet a Windowsnál: a Windows7-re írt program nagyobb eséllyel indul el Windows10-en mint bármely Linuxon, Androidon vagy BSD-n.
#1: +1, Linux Mint Mate
Nálam ugyanez fut egy 2GHz-es egymagos gépen 2GB DDR2 RAM-mal. Vannak feladatok, amivel megszenved, de az már nem az op.rendszeren múlik. Amit ki lehet hozni a vasból, azt kihozza, csodát nem szabad várni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!