Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Free Dos rendszerre szeretnék...

RED_Den kérdése:

Free Dos rendszerre szeretnék linuxot ( például ubuntut) telepíteni. Hogyan kell?

Figyelt kérdés

Vásároltam egy lenovo laptopot free Dos op rendszerrel és természetesen nem értek hozzá.

Elővettem egy pendrivot letöltöttem a 64bites ubuntut. De hiába dugom a gépbe az semmit nem csinál. Minden választ megköszönök!



2016. dec. 23. 20:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Ugye nem csak raraktad az isot a pendrivera?:D
2016. dec. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
61%
Az ilyeneknek találták ki az elotelepitett windowsos gépeket
2016. dec. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Szoval nem eleg az usbre letolteni v atmasolni, bootolhato pendriveot kell csinalnod belole.
2016. dec. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

A .iso állomány tartalmát kell átvinni a pendrivera nem magát az .iso állományt.


Erre szolgáló programok például:

* [link]

* [link]


Vagy megpróbálhatod dd segítségével (vigyázz, nem hiába dd - disc destructor - a neve!):

dd if=image.iso of=/dev/sdb bs=4M

ahol az image.iso az képfájl neve, a /dev/sdb pedig az USB-tollmeghajtó

2016. dec. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Köszi mindent!

Látom Te jól ismered az op rendszereket.


és de az első kérdésedre a válaszom. mivel sajnos én nem értek ezekhez annyira sajnos.

A két link amit küldtél megnéztem. ha jól értem le kell töltenem a segédprogramokat és a pendrivot át kell alakítanom bootolható eszközre.

azt például megint nem éretem , hogy a new gépen nem tudok kettőspontot írni.

néztem néhány DOS os parancsot de mind után ott a kettőspont de nekem nem jön elő sehogyan sem.

2016. dec. 23. 21:04
 6/25 anonim ***** válasza:
Mert angol a billentyűzet kiosztása. Tölts le egy angol billentyűzetkiosztásnak a képét, és rajta lesz. Bár ha ubuntut akarsz teleíteni, ahhoz nem lesz erre szükség.
2016. dec. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
48%

Ha ehhez nem értesz, akkor a linux se fog menni. Tegyél fel wint, ezt nem neked találták ki.

Minek szívatod magad?

2016. dec. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Linuxot használtam már de nem én telepítettem fel.

Gondolhatod , hogy nem szívatnám magam de dec 23 este van. hova vigyem, ezért gondoltam jó lenne használni.

Ezért próbálkozom.

2016. dec. 23. 21:23
 9/25 kovpet ***** válasza:
Másik géped van, ahol tudsz valamit csinálni a pen driveoddal? Mi áll rendelkezésedre? Van valami Linuxos live cd?
2016. dec. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

van egy másik asztali gép. épp ubuntu indító cd t írok rajta. gondoltam hátha az jó lesz.

Van ötlet azt szívesen veszem...

2016. dec. 23. 22:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!