Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Bios telepités Pendrivéröl?

Sándor3282 kérdése:

Bios telepités Pendrivéröl?

Figyelt kérdés
Pendrivéröl szeretnék ujj biost rakni a pc-re!de a biosba belépve csak a programot tartalmazó mapát látja tovább lépés után üresnek mutatja a mapát

2016. dec. 6. 12:00
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
ja igen néztem az egyik 100%kondició 100%teljesitmény a másik 100%teljesitmény 80%kondició
2016. dec. 7. 10:27
 12/16 CspCsj ***** válasza:

A 80%-os kondíciónál már voltak hibák.

Van aki kritikus állapotban lévő lemeznél sem tapasztal problémákat, de ismerős 97%-os lemezénél meg jelentkeztek rövid fagyások.


Ha a 80%-oson van a rendszer, akkor azt ideiglenes kiszerelném, aztán vagy a másik lemezre telepítenék teszt erejére egy Windows rendszert, vagy egy Linux-ot indítanék DVD-ről vagy pendrive-ról Kipróbálás módban, és azon is ellenőrizném az USB sebességet.


De előtte az alaplapi chipset hőmérsékletét is megnézném valamelyik információs programmal (HWiNFO, AIDA64 stb.) és ha 60°C feletti akkor egy külön ventilátorral hűtve talán megjavul, - a melegedés miatt is romolhat a teljesítmény.


De akár a BIOS beállítások is okozhatnak lassulást. Egy gyári értékekre visszaállítást (Load Fail Safe Defaults, vagy Optimized Defaults) is csinálnék.

Ha a BIOS-ban vagy, akkor a PC Health menüben nézd meg, hogy nem ugrálnak-e nagyon a feszültségértékek.

Egyébként a lassulás miatt frissítetted?


Valamint egy memóriatesztet is futtatnék (Windows, vagy Linux telepítőkön is van), hátha talál hibákat.

2016. dec. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
igen a lasulás véget csináltam az az raktam ujj biost de egyébként már csináltam a dolgokat a biosban a telepités pedig a jobik 100%vinyón van ara van telepitve rpobáltam másikalis akoris ugyan ojan lassú amit igen még nem néztem az alaplap hütés na azt még megnézem hátha ha nem akor elöb utobb megválok az alaplaptol
2016. dec. 7. 16:04
 14/16 A kérdező kommentje:
egy hiba van belépek a biosba és mondom megcsinálom mégis a Load Fail Safe Defaults rányomok az sikerült de kilépni nem hagy szoval nem tudom lementeni mivel nemtudok kilépni
2016. dec. 7. 16:55
 15/16 CspCsj ***** válasza:

BIOS mentés:

Ha az F10 gombra megjelenő kérdésre "Y"-t nyomsz (vagy csak Enter-t) az sem segít?

2016. dec. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
nem hanem mikor erre a linkre megyek Load Fail Safe Defaults entert nyomok akor kidobja y(igen)N(nem)és onan semere nem megy csak vissza ja és a bios 2011 sajnos ujabat nem leltem igy ezt raktam fel tegnap de most telepitetem ujrra másik vinyora de a probléma ugyanugy fenál mármint a lasusága másolásnál vinyorol vinyora is lasu a másolás
2016. dec. 7. 18:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!