Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Esetleg a windows xp pendriver...

GreenLand kérdése:

Esetleg a windows xp pendriveről való telepítését leirnátok?

Figyelt kérdés
Mivel kis netbook ezért nincs meghajtò, csak a pendriveos megoldás maradt.

2015. febr. 24. 09:42
 1/8 Tengor ***** válasza:
100%

Ha ragaszkodsz az XP-hez, akkor ezzel indulj el: [link]

Ugyanakkor én nem tennék egy gépre elavult oprendszert. Amire XP-vel tudod használni, arra 99%, hogy egy linux-szal is tudnád. Egy Linux mint XFCE-vel tudja azt a tempót és funkcionalitást, mint az XP és még biztonságosabb is.

2015. febr. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én sem szeretem az elavult op rendszereket ,de faterom gépe .

Mondtam neki hogy akkor már ubuntu ,de ragaszkodik az xp-hez...

Mert ugyebár az volt rajta eddig is azt szokta meg .

De köszi a segitséget.

2015. febr. 24. 10:46
 3/8 anonim ***** válasza:

#1 +1!


kérdező:

Sajnos a csökönyösség ellen nincs gyógyszer... azért én megpróbálnám érvek sokaságával meggyőzni, mert a környezetemben már mindenki "vallást" váltott (némi hittérítő munkámnak köszönhetően) és eddig nagyon sok pozitív visszajelzést kaptam. (Bár a legjobb reakció akkor is ez volt: "Miért? Ez nem XP?" :D )

2015. febr. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Tengor ***** válasza:

Amire a gép még használható: netezés, filmezés azok nem az XP részei, Firefox, VLC meg van a linuxokra is. Gondolom édesapád sem csak a saját autóját tudja vezetni, hanem más személyautóval is elboldogul, ha arról van szó.

Esetleg ha van tárhely a gépen, akkor tegyél fel egy linuxot is, az XP-re meg egy vírusirtót a biztonság nevében. A sebesség meg fogja győzni édesapádat is.

2015. febr. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Van neki egy rendes windows 7-es gépe is.

Ez egy kis netbook Toshiba 512mB RAm-mal.

Hiába győzködöm a windows 7-el,és a linuxal,neki xp kell a kis gépére,mert hogy eddig is megvolt vele elégedve...

Azt mondja amire neki kell arra megfelel az xp,de jobb is,mert nem dolgozna együtt a gép túl jól a win7-el(próbáltam régen)... :D

2015. febr. 24. 18:45
 6/8 anonim ***** válasza:
512 ram-ra felejtsd el a win7-et. Arra lubuntut javasolnék. ( [link] ) Ellenben az, hogy "eddig is megvolt vele" elég nevetséges felfogás. Minek vesz az ember új zoknit? Hiszen a régi is kényelmes volt. (Az a pár lyuk meg mit számít, legalább szellőzik, nem?) Nem értem az ilyen embereket. Bezzeg amikor tele van szarral a gépük akkor meg itt sírnak, hogy "SOS! segítsetek". Bár nekem aztán mindegy. Végül is mindenkinek joga van maga alatt vágni a fát...
2015. febr. 25. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A zoknis hasonlat szerintem nem megy ehhez a dologhoz.

Viszont az utolsó soraid olvasva nem értelek!?

Miért vágná maga alatt a fát ?

Miért ne lehetne megelégedve az xp-vel?

Ìzlések és pofonok ...

Én sem szeretem az xp-t, de ha valaki 5 éve használja world,excel,és festmény keresgélésre ,akkor nem értem mitől kellene jobb?!

2015. febr. 25. 15:09
 8/8 anonim ***** válasza:

Nincs rá frissítés (internetezés kissé "orosz rulett" egy laikus számára). Egyelőre van rá víruskereső, de a szoftver támogatottság is csökken. Gyakorlatilag veszélyforrás minden szempontból. Ha esetleg internet bankba is belépne róla vagy üzleti célból is használná akkor komoly probléma is lehetne. A különböző fájl titkosító vírusokról nem is beszélve, amiknek melegágya hiányos védelem esetén.

Csak azért mert "bevált" nem jelenti azt, hogy örök életre meg fog felelni. Egy lada is bevált, mégis lehet le kell cserélni egy idő után, mert eljár felette az idő is kirohad a kaszni. (Kivéve ha nem használod és garázsba tartod, de akkor meg mi értelme?) Érted már a problémát? Lehet kicsit nyers voltam, de tele van az oldal olyan kérdésekkel amik adwareekről és fájltitkosító vírusokról szólnak. Ez pedig 100%-ban csak a felhasználókon és nemtörődömségükön múlik...

2015. febr. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!