Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A linux mint frissítéskezelőjé...

A linux mint frissítéskezelőjében melyek azok a szintek, amelyeket érdemes kipipálni?

Figyelt kérdés

2016. nov. 6. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:
2016. nov. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De ez a normális? Láttam egy videót, ahol azt magyarázzák frissítés közben, hogy csak az 1-est és a 2-est szabad beikszelni, mert a 3-as már nem biztonságos. Egy másik videóban pedig azt láttam, hogy az alapértelmezetten hagyja. Azt tudom, hogy a 4-es és az 5-ös egyáltalán nem ajánlott.
2016. nov. 6. 23:46
 3/4 anonim ***** válasza:

azért találták ki a default módot, mert az jó az átlagos felhasználóknak. Ha nem változtatsz rajta, akkor nagyon nagy valószínűséggel nem lesz rendszerösszeomlásod.


4 éve használok LM-et (Xfce kiadás), semmi gondom nem volt az 1-3 szintig bejelölt frissítésekkel, tök stabil a rendszer.

2016. nov. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A 3-asnál a "not tested" nem azt jelenti, hogy valaki megírja, elküldi, és nézetlenül berakják a repóba. Oda azért olyan csomagok kerülnek, amik nem tartalmaznak kártevőt, stb. Stabilitási szempontból nem teszteli a Mint (vagy Ubuntu) csapat, de azért ránéznek, mert ők sem akarják égetni magukat egy teljesen zsákbamacska kóddal.


Ráadásul az 1-2 beállítással eléggé leszűkülne a használható csomagok köre. Szerintem a csomagok kb. 80%-a 3-as kategóriába tartozik.

2016. nov. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!