Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Win7-nél a win7 gyári visszaál...

Win7-nél a win7 gyári visszaállitó funkcióját javasoljátok, vagy van errevalami jobb letölthető funkció is? nem csak a win7-et kellene visszaállitani, hanem az összes fenlevő prograamot is

Figyelt kérdés
2016. okt. 4. 04:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A win7-nek nincs gyári visszaállító funkciója, a 8-ban vezették be. (A használata annak se javasolt, mert csak az UWP szemetekkel törődik, a rendes programokkal nem.)


A lemezről való rendes újratelepítés a megoldás, majd a programok újratelepítése.

2016. okt. 4. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha működik most a rendszer és át akarsz mindent költöztetni az újra, akkor:

1. Leszeded innen a TransWiz programot: [link]

2. Elindítod (lehetőség szerint nem arról a felhasználóról, amelyiket menteni akarod, hanem egy másikról), ez a program lement neked MINDENT a felhasználóból. Dokumentumok, program beállítások, háttérkép, registry adatok, ikonok, levelek, böngésző kedvencek (Chrome, FF, IE, minden)

3. Elrakod pendrive-ra, vagy külső HDD-re a kapott file-t, majd ezt lehet visszaállítani.

4. Újratelepíted a Windowst

5. Felteszed a drivereket és programokat (programok telepítésében a www.ninite.com segíthet)

6. A Transwiz segítségével visszaállítod az adataidat

7. Folytatod a munkát ahol abbahagytad és örülsz

2016. okt. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Már most mondom, hogy bukott a dolog, legalábbis amit elképzelsz. Szerintem legfeljebb egy korábbi rendszervisszaállítási pont lehet a barátod, de nagy reményt ne fűzz hozzá. Ha most backupolsz (akár egyből partíciómentéssel, akár csak a registry-t megcélozva vagy beleértve), a hibákat is mented és ha sor kerül rá, vissza is állítod.
2016. okt. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

még nem hibás a rendszerem, csak összeszedtem mindenféle segédprogramot.

Minden rendben működik, csak hallottam valami megoldást erre.

Hogy elmenthető az összes rendszerprogram valahova, akár másik particióra, akár pendrive-re vagy dvd-re, de még akár felhőbe is, és ha hibás lenne a rendszer, akkor pont ezt nem kell ujra végigcsinálni, még a telepitést se, hanem valamiről bootolva vagy annál talán bonyolultabban de még egy alap win telepitésénél is egyszerübben visszarakja a gépre a teljes korábbi rendszert az összes segédprogrammal együtt.(word, excel, blender, processzor memória, netsebesség mérő, autóit, jawa, maya, teamviewer hogy csak néhány példát mondjak de jóval több van s ép ezeket nem akarnám ujra egyeként felrakni) Lehet hogy nem visszállításnak nevezik akkor ezt hanem valami másnak, de hallottam valami ilyesmiről.

2016. okt. 4. 12:12
 5/14 A kérdező kommentje:

2# ez jol hangzik amit irsz, ebben a MINDENben a letöltött egyéb programok is benne vannak, vagy direkt maradt ki a példákból?

Ja ésa driverek. Azt nem emlitettem, azt is ugy menteném, hogy visszaállitáskor rajta legyen minden korábbi drivel. Alaplapi, háló kártya videó kártya nyomtatók, melyek csatlakoztatva vannak, android eszközök csatlakoztató drivere, szóval minden drivert is mentenie kellene.

Elvileg lehetséges komplett rendszert, nem tudom igy hivják e azt ami minden a gépen kivéve adat (mert annak a mentése a legegyszerűbb azt eleve nem csak a gépen tárolom mert elveszhet, és az összes adatot komletten felhőre másodwinyóra pendrivere vagy bármire menteni egyszerű), de komplett rendsze rmentése ugy hoy ne kelljen telepiteni visszaállitáskor már nem egyszerű, egaéábbis én nem tudom hogyan kell csak hallottam, hogy lehetséges.

2016. okt. 4. 12:18
 6/14 anonim ***** válasza:

Legjobb megoldás, ha csinálsz a rendszeredről egy lemezképet, amiből bármikor vissza tudod állítani azt. Ezért a C: meghajtón csak a windows legyen, adatok, személyes dolgok másik partíción, vagy hdd-én. A win beépített mentője a 30 gb-os rendszerből csinált 100 gb mentést, és ezzel egy sérült partíciót nem lehet helyre állítani. Szóval felejtős. Sokáig kerestem én is megbízható programot, ami nem csak partíciót, hanem komplett hdd-ét partíciókkal együtt el tud menteni, és vissza is tudja azt 100%-ban állítani. Íme:

[link]

A program sajnos nem magyar, de már sokszor megmentett az újrateleítéstől.

2016. okt. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem #2-ben nincs benne minden (driverek, telepített programok).

Van egy ún. CloneZilla nevű program, ő megcsinálja neked a teljes partíciómentést (tükrözést) akár egy másik partícióra, akár képfájlba, amit aztán oda mentesz, ahova akarsz (pen, hdd, felhő, ftp, bármi).

A CloneZillát ingyenesen letöltheted, egy iso képfájlt kapsz. Ezt pl Rufus-szal kiírod egy pendrive-ra, majd erről indítod a gépet. A magyar kezelőfelületet választva bőven kiigazodsz rajta. Amint végzett, az előzőleg kijelölt helyen megtalálod a képfájlt. A visszaállítás ugyanezzel a művelettel történik, és pontosan ugyanazt az állapotot kapod, mint a kép készítésekor.

2016. okt. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi

És ki tudok jelölni új partíciót a szabad lemezterületre úgy, hogy a meglevő adatok, programok nem sérüljenek?

Ha igen, hogyan?

Vagy újra kell particionálnom ezúttal 2 partícióra s utána újra megcsinálni a telepítést s többit s akkor menthetek partíciót?

2016. okt. 4. 13:08
 9/14 anonim ***** válasza:

Megpróbálom megérteni ezt most... :)

Tudsz létrehozni új partíciót. Ha telepítéskor nem használtad fel a teljes lemezterületet C: partícióra, akkor könnyű dolgod van Sajátgép/jobbklikk/Kezelés/Lemezkezelés menü alatt létrehozhatsz a C: mögé újat.

Ha telepítéskor felhasználtad - és ez a valószínű -, akkor külön programot kell leszedned, hogy a meglévő partíció üres helyéről leválassz egy részt és arra a terülezre hozz létre egy külön partíciót. Persze az eredeti adatok a C: partíción megmaradnak, csak kisebb lesz a kapacitása.

A külön program lehet bármilyen bevált partíciómanager, rengeteg található Google által, biztos ingyenes is, de találomra nem írok nevet, mert azt nem ismerem. Amiket ismerek, azok meg nem ingyenesek :)

2016. okt. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

ezt a partició kérdést nem értem teljesen.

ha én kijelölök egy akkora particiot amekkora a szaba területem akkor az addigiak egy "kis particióra kerülnek" s lesz egy másik nagy particiom?

s akkor azt a kis particiot kompletten elmenthetem pl. az emlitett kép fáljba?


mert ha jól értem akkor ez aránylag egyszerű.

és ha feltelepitettem még néhány programot akkor érdemes ujra elmenteni a particiot s törölni a régit?

és lehet particiot növelni ha késöbb kiderül hogy ez az 50 gigás rendszerpartició kevés?

2016. okt. 4. 14:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!