Van egy digitális fekete-fehér képem, hogyan tegyem színessé KORREKTÜL?
Paint -ba kifested :-D
Viccet félre téve, nem igen udod, mivel ha fekete-fehér nincs szín alapod, ami alapján tudnád hogy az most tényleg szűrke, vagy kék - sárga - zöld... :-D
Akkor üdv a 21. században, miszter vaskori proli.
Minden fekete fehér képnek megvan a skálán az árnyalata ezredes pontosságban amelyeket atszimuláltak a régi fekete fehér gépekkel az újkori gépekre hozzáazonosítva a teljes színskálát ergó abból, hogy valami mennyire sötét a képen következtetehetünk a kép színre egészen pontos árnyalatokban, sőt, online is színessé tehető PONTOSAN egy 2. vh-s felvétel vagy fénykép....mi a FRANCNAK írogatnak már tényleg mindig pont a hozzánemértők. Ez az oldal teljesen elveszítette a hitelességét, hogy a KÉRDEZŐNEK kell felvilágosítanak a VÁLASZOLÓT, mert ő maga többet ért a témához. :D De ezt kb. egy 6 éves is tudja.
H.Tibor87 kollega jól leírta a problémát: egy fekete-fehér képből nem/nehezen lehet visszafejteni az eredeti színeket, mert azok már "elvesztek", tehát "kézzel" kell "kifesteni" azt.
Hacsak nem engedsz a képre rá egy, a kép stílusát ismerő mesterséges inteligenciájú algoritmust, ami képes "felismerni" az egyes minták - ég, föld, fa, tenger, hajszín, felhő, paradicsom, stb... - színeit.
Találtam egy ilyesmin alapuló online szolgáltatást:
Itt meg egy ilyen algoritmusról értekeznek:
Sajnálatodra közlöm, hogy Tibor kolléga helyes választ adott, itt tévedésben te vagy. Egy szürkeárnyalatos kép nem tartalmaz információt az egyes pixelek színét illetően, így azok vissza sem alakíthatóak. Kivétel persze ha az eredeti nyers képfileban szerepel a kép színes layere is, ilyenkor nyilván az eredeti adat sértetlen.
Az, hogy egy program magától kiszinezi csak az algoritmus találgatása, ésbár közelítőleg jó eredményt is adhat, az csak becsült érték, a valósághoz semmi köze.
Megnyugodhatsz, illetve megkérdezhetsz annyi képszerkesztővel dolgozó embert (rajtunk kívül is) amenyit akarsz, a valász ugyanaz lesz: adat a semmiből nem keletkezik! Ez egy trivialitás az informatikában.
Anno mikor ismerkedtem a photoshoppal elővettem egy régi f-f családi fotót (8-10 személy volt rajta), amit retusáltam és színeztem.
Minden egyes elemet (bőr, haj, szem, száj, ruha stb-stb) külön kellett maszkolni, több féle réteget rátenni ezek beállításait variálgatni, hogy a kívánt eredményt elérjem.
Ott is ugye az volt a probléma, hogy a szkennelt kép nem tartalmazott semmi színt, így maradt a kézi munka és a fantázia. :)
Meg lehet csinálni szépen, de (a kép bonyolultságától függően) jobb ha kérsz egy ideiglenes lakcímet a gép elé. :)
Akkoriban még a PIII volt a "menő". A .psd fájl a vége felé már mamut méretű volt ... mire megcsinált valami parancsot, vagy elmentette a fájlt kényelmesen megkajáltam, lenyírtam a füvet, átnéztem a szomszédhoz. Régi szép idők! :D
Ahogy az 5 -ös is írta olyan módszerek vannak amik megtippelik milyen szín lehetett.
Erre egy nagyon jó eszköz pl. az első linkjén lévő.
DE! Ahogy a második linkjét megnézed pl. ott az őszi kutyusos kép.
A fekete fehérből a program szépen észlelte a füvet, és így megszületett egy szép nyári kép! :-)
A szürke pedig az RGB színek egyfajta "átlaga".
( √( R^2 + G^2 + B^2 ) ) / 2 = Gray
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!