Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7 vagy Windows 10?

Windows 7 vagy Windows 10?

Figyelt kérdés

Jövőhéten újratelepítem a laptopot, mert a több mint 2 éves Win 7 64bit Pro már belassult rajta eléggé. Kicsit félek a Windows 10-től mert hallottam már hogy valakiknek nem volt jó, bugos volt, stb. Szerintetek ha feltelepítem akkor melyik válasszam?


Laptop:


Intel Core i3 3217U 1.8GHz

GeForce GT 740M 2GB

4GB RAM

1TB tárhely


A laptopot főleg játékra használom, ezért fontos, hogy ne fussanak rosszabbul, mint a mostani Windows 7 64 Pro-n. Tehát melyik érné meg nekem jobban? Melyiknek mi az előnye hátránya? Nektek mi a tapasztalatotok a 10-el?


2016. júl. 10. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:

A windows 10 szerintem egy fantasztikus operációs rendszer lett én azt használom, de ilyen kicsi konfigra nem biztos, hogy azt kéne felrakni, mert a windows 10-nek nagyobb a gépigénye mint a 7-nek, legalábbis én úgy vettem észre.


Ezt csak onnan gondolom, hogy alap járaton van 4GB ram használatban, míg a windows 7-en max 1-2GB, de lehet, hogy csak jobban cachel a windows 10. (Az én gépemben 16GB ram van szóval ha 4GB ram van a gépedben természetesen nem fog 4GB ramot alap használattal megenni.)


Én azt ajánlom, hogy próbáld ki, max ha nem jön be, akkor válts vissza win 7-re.

2016. júl. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nekem a 7 bejött, nem látom értelmét lecserelni egy masik csillivilli memoriazabalo bugos op.rendszerre
2016. júl. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem egyértelmű: 10. A 7 már lassan 10 éves lesz, ideje váltani. Használtam, ugyanazon a gépen mindkettőt. A 10 sokkal gyorsabb volt, a játékok is jobban futnak rajta DX12 miatt. Start menü van, csempék kikapcsolhatóak, első "nagy" frissítése már megvolt, következő kb augusztusban jön. Szerintem nem bugos, kezdetben voltak vele gondok, de már ritka.
2016. júl. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Gábor_79 ***** válasza:
Bizonyosodj meg a laptopgyártó oldalán, hogy elérhetőek e windows tízes driverek. Ha nem, akkor nem is kérdés.
2016. júl. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!