Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehetne egy volt...

Hogyan lehetne egy volt baratnot viccesen eltakarni, leszerkeszteni a kozos kepekrol?

Figyelt kérdés
Egy baratunknak albumot keszitunk, azonban volt egy kozos baratnonk, aki sajnos azota elegge megbantott minket igy nem szivesen tennenk beke az albumba. Van valakinek otlete, h hogyan tuntessuk el a kepekrol? Barmilyen vicces otlet johet.

2016. jún. 4. 18:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
2016. jún. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 tabaki ***** válasza:
100%
2016. jún. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

szmájli vagy valami napraforgó szerű virág, vagy pöttyöslabda, vagy egy szörfdeszkás pingvin, vagy kinyitott

újság mintha arcába fújta volna a szél, esetleg rakjatok oda valami mesefigurát, pokélabdát, vagy painttel rárajzolt szmájlit ilyen v^vvvv szájjal :) vagy egy kalap legyen úgy lecsúszva, vagy valami trollfészes, vagy plüssnyúl feje, vagy egy kabát háttal

2016. jún. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

tedd a képet egy grafikus szerkesztő programba és a háttérből részletek rámásolásával annyira el lehet fedni, hogy nem is látszik, hogy valaha ott volt a képen. Persze ehhez kellene némi kép szerkesztési ismeret.

most kezsdtem egy új képszerkesztővel én is ismerkedni, mert a régi nem fut az új oprendszer (windows8) alatt.

Viszont a régivel csináltam már ilyent. Egy derékig érő kő kerítés melett álltak hárman és a középső személy helyére bemásoltam a kö kerítés mellette lévő részeit a klónozó ecset eszközzel, kicsit lágyra állított ecsettel. Többször kell emiatt átmenni az erősebb fedést igénylő részeken, de a kö minta a kőhöz így jobban, lágyabban illeszthető. A nem kívánt személy vagy részlet viszont teljesen eltűnik róla.

2016. jún. 5. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 tabaki ***** válasza:
100%

@#4:

Jó-jó, ezt mindenki így csinálná (csak esetleg könnyítene az életén a Content-Aware Fill vagy InPaint használatával), ha tényleg az volna a cél, hogy az illetőt letagadja a képről. Szerintem itt viszont nem sok értelme lenne. Azon túl, hogy az efféle bravúrstikli rendszerint egyéb kompozíciós változtatásokat is maga után vonna, még a képen látható történést is megváltoztatná, Ha a barátnő nem érdemli meg, hogy az ábrázata átkerüljön az Örökkévalóságba, vagy rászolgált, hogy Kérdező majmot csináljon belőle, tiszta sor, ez csak játék, egy kis pimasz összekacsintás a háta mögött. De azt állítani, hogy ott se volt, az már gyermeteg kísérlet önmagunk becsapására, méltatlan és fölösleges hazugság. Viszont például le lehetne így szedni csak a fejét, hogy meg ne sántuljon...

2016. jún. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szirty ***** válasza:
53%

Az ilyesmi nem változtatható meg visszamenőleg.

Hagyni kell belefagyni a múltba úgy, ahogy megtörtént... :)

2016. jún. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a kreativ otleteket, lesz mibol valogatnom. :)
2016. jún. 5. 11:31
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Fizikailag nem fog látszani, hogy ott volt ha rendesen elrendezi a hátteret, kicsit átrajzolja az ember. Ez a kép tartalmától is függ, hogy pl egy háttérben álló fa ágaiból és a mögötte látszó égboltból másolunk oda fedő részeket. A testét megint csak a mellette lévő dolgok természeteshez hasonló rá klónozásával lehet fedni, a lábára meg "rá kell aszfaltozni" a járda színét és már nincs is ott :)


Ettől még az emlékben, a fejünkben ami megmaradt, az megint más kérdés, de a képről nyom nélkül eltüntethető, még az se látszik, hogy valaha is ott volt.


Egyszer egy lány mutatott nekem egy képet, hogy hogyan lehetne leszedni középről "azt a csajt", mert azt nagyon utálja. Leszedtem és nem látszott, hogy ott bármi képidegen dolog történt volna. Látszott a háttérben a tenger, a kő amin ketten ülnek, de a harmadik helyén csak a természetesnek tűnő (oda klónozott) háttér látszott. Ahol kék égbolt v. a tenger volt oda az került, ahol meg a kő amin ülnek, oda azt klónoztam és minden teljesen természetesnek tűnt utána is. Ha nincs szögben oda illő alakzat, akkor bármi más oda illőt el lehet forgatni amíg a szükséges részlete bele nem másolható a háttérbe. Mit meg nem tesz egy nőnek az ember. :) Valahol meg van valamelyik régi cd-men, de már biztosan komoly munka lenne előkotorni, pedig egy időben nagyon büszke voltam a szerkesztésemre. Azt egy nagyon régi Photostyler 2.0 programmal csináltam, de a Photoshop is hasonló hozzá csak sokkal bonyolultabb összetettebb képességekkel. A régi PS2-SE programban nem voltak félkész rutinok bizonyos feladatok elvégzésére, de azzal mindent meg lehetett csinálni. Az egy scenner mellé adott grafikus program volt és nekem nagyon megtetszettek a képességei és azt tanultam meg használni sok évvel (már évtizedekkel) ezelőtt. :)

2016. jún. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen klónozásokhoz mindig vannak odaillő részek, ami egyébként is pont úgy nézne ki, ha nem ült volna elé az az illető, akit el akarunk onnan tüntetni. persze kell hozzá egy kis kreativitás is.
2016. jún. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Már csak érdekességnek felteszek két képet, amit éppen valami más célból kicsit átalakítottam. Ezeken egy kerékpár nyereg a lényeg és így át lehet tenni bárkit bármit egészen másképp, mint az volt a környezetében, persze bizonyos ésszerű körülmények között.

Ilyesmit gondoltál a kérdés feltevésekor?


[link]


[link]


A sarkainál kicsit hanyagul tettem mögé a hátteret, de meg lehet azt is rendesebben csinálni ha komoly dologról van szó.

2016. jún. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!