Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan kezdjek el videózni?

Hogyan kezdjek el videózni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom hogy sokszor volt már ez a kérdés, de az nem pont az volt, amit én szerettem volna.

Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen programot használjak, ha cover-öket szeretnék készíteni?



2016. febr. 22. 23:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Google.
2016. febr. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kérdésemre válaszoljál.Köszkösz.
2016. febr. 23. 00:03
 3/7 anonim ***** válasza:

Én személy szerint azt szoktam csinálni, hogy a csak a képet bízom rá a kamerára, a hang direktben megy a Line-In csatlakozón a gépbe. Így a kamerán és a gépen külön-külön el kell indítanom a felvételt. Ez végeredményben sokkal jobb hangminőséget eredményez, mint a kamera beépített mikrofonja. Eddig ez egy hangszerkesztő szoftvert követel meg, én az ingyenes Audacity-t használom.


Nem tudom, miféle cover-videókat akarsz csinálni, de akár éneket, akár zenét veszel fel, jól jöhet a Melodyne Editor, amiért elég kemény pénzeket kell kiadni. Cserébe a felvétel során elkövetett legapróbb hibákat is kijavíthatod vele. Persze érdemes külön hangsávként felvenni azt, amit így akarsz manipulálni - tehát ének esetén az énekedet eszedbe ne jusson összeolvasztva felvenni a zenei alappal, mert az gyakorlatilag lehetetlenné teszi az utómunkálatokat. És az ilyen munkálatok előtt tömörítetlen legyen a hang, mert a tömörítés szintén nagyon keresztbe tesz.

https://www.youtube.com/watch?v=DiW6XVFeFgo


Ezt követően ugye a kép- és hanganyagot össze kell hozni. Erre a célra a VirtualDub-ot használom, mert nagyjából gyerekjáték kicserélni a kamera által felvett videón a hangsávot. Na persze az elkészített videó és hang tömörítés nélkül irtózatos méretet tud ölteni. Éppen ezért a hangot a LAME MP3 tömörítővel, a videót pedig az XviD tömörítővel tömörítem. Ez végeredményben emészthető méretű videót produkál, persze a tömörítésre elég sok idő elmegy. Mindkét tömörítő ingyenes.

2016. febr. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
* akár zenét => akár csak hangszeres zenét
2016. febr. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Ének cover lenne.

#2 És nincs valami ehhez hasonló ingyenes program? Neg igazából az elejét sem értettem, most csinálnék ilyet először. :(

2016. febr. 23. 00:14
 6/7 anonim ***** válasza:

Na ének cover esetén én úgy csinálnám, hogy előkészítenék egy:

- fejhallgatót

- kamerát

- mikrofont

- a mikrofon elé egy popfiltert (hogy éneklés közben ne fújkáld tele levegővel a mikrofont)

- mikrofon- és kameraállványt.


- A fejhallgató megy a gép Line-Out (a hangkimenet) csatlakozóba.

- A mikrofon megy a gép Microphone csatlakozójába (mert az ad rá némi erősítést)

- A kamerába teszel egy viszonylag gyors memóriakártyát


Ezt követően:

- Beállítod a gépen, hogy a zenelejátszás a fejhallgatón történjen

- Elindítod a kamerán a videofelvételt

- Elindítod a gépen a hangfelvételt

- A zenei alapot valamilyen lejátszószoftverrel elindítod

Így te hallani fogod az alapot, de a gép csak az éneket veszi fel, aminek hála könnyen tudod majd szerkesztgetni.


Az éneklés során elkövetett hibáidat kijavítod pl. a Celemony Melodyne Editorral, és a javított változatot igény esetén megfűszerezheted egy énekprocesszor programmal. Ez lesz az énekfelvétel végleges változata.


Most össze kell mókolni először is a zenei alapot és az éneket. Egyszerűen a hangszerkesztőben az egyik hangsávra ráilleszted az alapot, a másik sávra az éneket, majd ezt exportálod tömörítetlenül.


Most a videót kell megvágnod, esetleg a videón is végezhetsz utómunkálatokat, ebben a témában annyira nagyon nem vagyok benne. És itt jön a lényeg, hogy a videó alá be kell tenni a hangsávot, amivel oly sokáig dolgoztunk. Beállítod a megfelelő tömörítőket és mehet a videó exportálása, majd fel a YouTube-ra.

2016. febr. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem igazán... Én sem adnám ingyen, ha ilyen szoftvert írnék.
2016. febr. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!