Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Megéri-e feltenni az Ubuntu...

Megéri-e feltenni az Ubuntu linux 14. 04 LTS-t?

Figyelt kérdés
A windwos már kicsit belassult azt hallottam hogy a linux-nak nincs akkora gépigénye. a számítógépre szeretném felrakni de megéri-e?

2016. febr. 3. 18:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Megéri.

Én is azt használom.

2016. febr. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Milyen gépre kell?

Tisztában vagy-e a Linux alapvető fogalmaival?

Pl:A Linux egy kernel amire diszto-k épülnek,pontosítva GNU_Linux.3 nagy ágazat,pár kisebb:Debian,Slackware,Redhat,Arch,Gentoo,Gobo,Puppy,DSL...

GUI-k/DE-k:LXDE,KDE,Gnome-k(Unity,Cinnamon,Mate,GNOME 3),XFCE,Openbox...

Olvass utána mert nem olyan egyszerű mint amilyennek látszik,a Linux NEM WINDOWS!Nem úgy kell használni és teljesen más a filozófiája.Az Ubuntu helyett Mint XFCE kezdésnek hogy ne a Unity bugjai jussanak majd eszedbe róla.

2016. febr. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 tabaki ***** válasza:
100%
Én is a Mintet javaslom, és én is hangsúlyoznám, hogy a linux nem Windows, de inkább abból a szempontból, hogy ne úgy képzeld, hogy továbbra is ugyanazokat a programokat használhatod, csak egy ügyesebben kialakított operációs rendszerben. A rendszer működtetése szerintem nem jelent majd sokkoló újdonságokat (habár lesznek eleinte szokatlan vonásai). Az viszont legyen egyértelmű, hogy a windowsos programok a linuxban natívan egyáltalán nem, emulátorral pedig nem minden esetben futnak. Ha ezt belekombináltad a döntésedbe, szívből ajánlom, hogy próbálkozz meg vele.
2016. febr. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A unitys ubuntu (amit telepíteni akarsz) az egyik legnagyobb gépigényű disztró.

Ha linuxozni akarsz kezd inkább Linux mint Xfce-vel: [link]


Ezek mind Debian alapúak , de sajnos az anyarendszer színvonalát egyik sem éri el , viszont pozitívum , hogy w$-ról migrálók könnyebben boldogulnak velük.

2016. febr. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tom Benko ***** válasza:

Attól függ. Az Ubinak elég jelentős gépigénye van, cserébe elég sokat a segged alá tol. A Debian lényegesen kisebb igényű, de egyes dolgokat magadnak kell beállítani, néha kézzel. Még egyszerűbb az Arch, ott minden pontosan olyan lesz, amilyenre csinálod, cserébe az elején elég sok lesz a kézimunka.

Plusz mindegyiknél ott van, hogy teljesen más rendszer, más filozófia, más elgondolás, tehát a wines beidegződésektől meg kell szabadulnod, vagy olyan leszel, mint az éhes boci. Ha ez megy, akkor érdemes.

2016. febr. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!