Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nem engedi a windows 7-et...

Nem engedi a windows 7-et telepíteni, miért?

Figyelt kérdés

Rögtön az elején ez az üzenet fogad: "A Windows nem telepíthető erre a lemezre. előfordulhat, hogy a hardver nem támogatja a rendszerindítást erről a lemezről. győződjön meg arról, hogy a lemezvezérlő engedélyezve van a BIOS menüjében."


CD/DVD lett az elsődleges boot, merevlemez a második. (Azóta már próbáltam fordítva is.) Egyetlen merevlemez van a gépben, korábban is ez volt két partícióra osztva. Most formáztam, új partíciókat hoztam létre, de nem enged tovább, a fenti üzit írja ki. Sosem találkoztam még ezzel a hibával, nem értem, mi a gond. :(

(Az adott telepítőről is telepítettem már korábban, tehát elvileg az is jó.)

Valakinek valami ötlet?



2016. jan. 16. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Van.
2016. jan. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a roppant konstruktív hozzászólásodat.
2016. jan. 17. 17:54
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kérted, hogy írjam le.

Én megpróbálnék egy cmos cleart majd kapásból egy bios resit. Utána jöhet a memtest, hdd test (lehetőleg másik lapban). Ha még ez sem segít vga ki és másikkal próbál (havert kérd meg adja kölcsön). Esetleg másik telepítő dvd (nem az ami neked van és nem azzal a telepítő készlettel).

Még megpróbálhatod a biosban az achi módot. Mielőtt flashelnéd a biost, mindent állíts defaultra de a flahelést csak végső elkeseredsében csináld. Am hová valósi vagy? Írd meg privátban, ha közel vagyok segítek.

2016. jan. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ja. Csekkold másik hdd-vel is a gépet.
2016. jan. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az eredeti kérdésben szerepelt a miért, gondoltam, elég logikus, hogy segítségre szorulok. :P

Így második körben köszönöm a részletes tippeket, sikerült végül megoldanom. :) A fordított bootolásnál sikeresen letiltotta magának a rendszer a merevlemezt, mondván az nincs, de annyira már nem volt okos, hogy vissza is csinálja, mikor visszaállítást nyomtam. Elszenvedtem vele egy darabig, de végül meglett a megoldás. :)

Köszönöm még egyszer!

2016. jan. 19. 15:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Nm.

Bios reset elvileg ezt orvosolnia kellett volna.

2016. jan. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!