Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet két operációs...

Hogyan lehet két operációs rendszert egymás mellé telepíteni?

Figyelt kérdés
Jelenleg Windows 10-et használok, de át szeretnék állni Linuxra. Hogyan tudnám a jelenlegi W10 mellé felrakni a Linuxot úgy, hogy mindkettő működjön?

2016. jan. 9. 16:19
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Már csak annyit szeretnék megtudni, hogy miért van ennyi partíció típus? (Ext4, Ext3, Ext2 stb.)
2016. jan. 9. 17:43
 12/21 anonim ***** válasza:
Ext4 jó lesz. Ez olyan, mint a Windowsban, például NTFS, FAT32.
2016. jan. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Melyik disztrót akarod feltenni ?
2016. jan. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Feltelepítettem az Ubuntut, már arról írok. :D
2016. jan. 9. 18:48
 15/21 A kérdező kommentje:
Egyébként semmit sem tudok a Linuxokról. Ezekre semmilyen driver sem kell? :O
2016. jan. 9. 18:49
 16/21 anonim ***** válasza:

Ha a kernel mindent felismer magától akkor nem kell.

Teljesen kezdőknek (akik a Debiant nem tudják kezelni) én mondjuk inkább Mint Xfce-t ajánlanék , de lehet az ubuntu is megteszi.

Linuxról sok helyen olvasgathatsz , a kezdőknek szánják eleve a legtöbb szöveget , pl ennek az oldalnak az olvasásával is kezdhetsz , a 29-es kommentem jól összefoglalja a linux előnyeit: http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__7..

2016. jan. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Értem. Hogyan tudnám megnézni, hogy mindent felismert-e a kernel? Éppen azt keresem, de még nem jártam sikerrel. :D


Eddig kegyetlenül tetszik a rendszer, szerintem lassan repül a Windows.

2016. jan. 9. 19:14
 18/21 anonim ***** válasza:
Nem tudom , hogy az ubuntunál is így van-e , de a Debian már bootoláskor jelzi , ha valamilyen driver hiányzik , ha nálad ilyen funkció nincs akkor kell lennie valamilyen grafikus driver kezelőnek ami automatikusan letölti és telepíti ami kell. Ha a beépített driver kezelő semmit nem talál akkor nincs teendőd:)
2016. jan. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

terminálba írd be : sudo lshw

és kilistázza a teljes gépkonfigot.

2016. jan. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

pastebin.com (per) WNKR6GFh


Ezt kaptam.

2016. jan. 9. 21:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!