Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Windows korszak VÉGE?

A Windows korszak VÉGE?

Figyelt kérdés
[link]
2010. márc. 24. 19:58
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

A ms gondoskodik róla, hogy a ő oprencerüket használjuk örökké, bárhogy is nevezzék. A linux társadalom tehetne ez ellen, de úgy láccik, nem naon akarnak..

Végül is a grafikus felületet olyanra írják, amilyenre akarják, lehetne olyan eccerű, mint a xp, de azt nem fogjuk meglátni, mert akkor AKÁRKI használhatná a oprencerüket, azt akkor ők nem volnának olyan különlegesek, meg kockák..

A linux fejlesztők NEM AKRJÁK, hogy minél többen használják az ő kis kedvencüket - azt akarják, hogy maradjon meg egyetemista elit egy rétegének.

Pedig ha sokan használnák, akkor a prg/játék fejlesztőknek megérné arra is átírni mindent, és végül mindenki jól járna, még a linux társadalom is!! De ezek s***fejek vazze. Én sem örülök, hogy a wint köll hazsnáni!!!

2010. márc. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 czibles ***** válasza:

kedves utolsó te most vagy a 90es évek elején élsz még vagy csak hallomásból tudod, hogy mi az a linux (és ezt is téves forrásokból). írd már be a google-ba, hogy ubuntu, ha ez nem felhasználóbarát akkor tényleg nem tudom, hogy mi számít annak.

(természetesen a szerver többnyire nincsen grafikus felület, de azt használja az aki ért hozzá.)

2010. márc. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Akkor tegyük fel úgy a kérdést a lInuxról, hogy támogatja-e a DirectX-et barkácsolás nélkül teljeskörűen? Az OpenGL újabb verziós játékai csont nélkül futnak-e rajta? Mennyi játékot/3D alkalmazást fejlesztenek/adoptálnak Linuxra? Létezik jól használható bármilyen műszaki tervezőprogram rá?

Az otthoni egyszerű userek 90%-a játszik is a gépen, kizárólag ezért kérdezem... A cégek nagy része használ valamilyen tervezőprogramot.

Működik Linuxon a böngésző, a levelezés meg az MSN. Jó, van rá OpenOffice, ami messziről hasonlít az M$ Office-ra, mondjuk használható. Tudok vele filmet nézni meg zenét hallgatni, képet nézegetni-szerkeszteni. Ennyi? Kész? Még valami? Ja: lehet szerver...

2010. márc. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Minden programnak van már alternatívája, van amelyik teljesen jó, némelyik még kezdetleges állapotban van, de annak aki megtalálja a neki kellő programokat linuxon is, nem értem mi az akadály hogy váltson?

Egyébként mellesleg 1-2 éven belül áttörés várható játékok és szoftverek terén is. PL a Rage nevű játék ami az egyik legnagyobb név lesz (2006 vége óta megállás nélkül fejlesztik) linuxra és mac-re is kijön, méghozzá ingyen lehet letölteni(persze kell hozzá a gyári windowsos DVD ami nyilván tízezer fölötti összeg lesz tartósan.)

2010. márc. 29. 21:41
 25/26 A kérdező kommentje:

Egyébként ez a topik is nagyon hitvita szagú!

Minden oldalnak vannak megszállott támogatói és ez bizony a nagy cégek üzletpolitikájának köszönhető. Itt nem a linux/open-source közösség a hunyó, de én nem foglalok állást senki mellett sem. Vannak, igen vannak akiknek egyik linux disztibúció sem felel meg, sőt még a Mac sem. Nekik ott van a Windows, nem tudnak mást tenni, a hibákat el kell viselniük. Én is használok Windowst az Ubuntu mellett, mert a Photoshopot nem tudom a Gimp-el kiváltani. Tudom hogy egyik operációs rendszer sem képes mindenre, és mindnek megvannak az előnyei. Szívem szerint a Mac-et választanám, de annak megfizethetlen az ára. A Windows és Ubuntu dual-boot kombináció az én igényeimet kielégíti. Sajnos mostanában nem csak a Windows "rajongók" aggresszívak mindenki mással, hanem a linuxosok és mac-esek is(de szerencsére csak a leges-legparasztabbak). A Windows fanboyok közül sokan bicskás bunyót kezdeményeznének, ha valaki nem veszi be "A Microsoft az isten dumát". Na az ilyeneket én hülyének nézem. A legszánalmasabb az amikor semmi érvelés nincs csak az hogy a "linux egy szar", "ez nem nekem való", stb... A linuxosok esetében legalább van pár ember aki nem áll fel az ilyeneknek és olyan emberekkel beszél csak a kedvencéről, akik nyitottak erre és nem csak azért hogy leugathassák. Mindhárom felhasználói táborban megvannak azok az emberek akik kiváltságosnak érzik magukat, azt hiszik ők többet érnek amiatt hogy más rendszert használnak mint mások. Ez már kezd olyan lenni mint a politika. A következő polgárháború emiatt fog kitörni :D. A cikkemben nem egy ilyen vitát akartam ám elindítani, csak egy jóslat volt. És vannak jelei annak, hogy talán nem holnapután, de ez a jóslat be fog válni...

2010. márc. 29. 21:57
 26/26 anonim ***** válasza:

19:42


Linuxnak is vannak hátrányai, win-nek is.

Egy átlagos embernek (és ugye ebből van a legtöbb) tökéletes lenne az ubuntu, ha játszani akarnának akkor meg vagy felrak egy win-t is, vagy wine-nal megoldja valahogy.

2010. márc. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!