Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudom macbook-ról a...

Scottie kérdése:

Hogyan tudom macbook-ról a rátelepített Windows-t OS X-re cserélni?

Figyelt kérdés
Vásároltam egy macbook-ot, amin windows van, én viszont ezt le szeretném cserélni OS X-re.

2015. dec. 7. 21:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ez nagyon jó.

Ha van egy külső USB-s házad amibe bele rakod, akkor arról már tudsz is bootolni. Vagy az SSD-t kell bele tenned a gépbe. Végülis az SSD sokkal gyorsabb, mint a HDD, már ha nem SSD van a gépben is.

Ha nincs külső házad, akkor is érdemes venni egyet, mert adatmentéshez jó ha van. Kb 5-8e között vannak a jobbak. USB3-ast vegyél minimum.

2015. dec. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ha bebootoltál, akkor már tudod is használni és már csak le kell szedni az OSX-et az app storeból. Utána készíteni egy recovery partíciót és mehet a telepítés.

Vagy az SSD-t bele rakod a gépbe és használod.


[link]

2015. dec. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Az OS X-es SSD-t beleraktam foglalatba, rádugtam a gépre, viszont nem tudom, hogyan kell arról boot-olni?
2015. dec. 10. 22:39
 14/17 CspCsj ***** válasza:

Ubuntu alól is tudsz pendrive-ra csinálni:

[link]


Talán még telepíteni sem kell Linux-ot, hanem elég Live (kipróbálás) módban indítani...

2015. dec. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Korábban írtam, hogy az ALT-ot nyomva tartod amikor bootol utána kiválasztod az almát és kész.
2015. dec. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

CspCsj

Ezzel a dmg to iso-val nagyot lehet cumizni. Tapasztalat. Inkább nem erőltetném főleg ha van működő rendszere.

2015. dec. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Sikerült!!! Köszönet a hozzászólóknak.

Végül ncore-ról töltöttem le DMG-t, abból csináltam több lépésből telepítő lemezt, amivel már minden ment simán.

2015. dec. 12. 01:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!