Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Aki ért az Access-hez el...

Aki ért az Access-hez el tudná nekem magyarázni, hogy kell megoldani az alábbi feladatot?

Figyelt kérdés

Állapítsa meg lekérdezés segítségével a 10 legdrágább beszerzési árú termék meg¬nevezését, gyártóját és napi kölcsönzési díját!


Gyakorolgatom az Access használatát,néhány lekérdezés egészen megy, de az említettben nem vagyok biztos, hogyan is kell.

Lehet, hogy nagyon ciki, hogy nem tudom, de épp ezért örülnék, ha egy hozzá értő személy elmondaná!

Köszönöm a segítséget, nagyon sokat jelent!


2015. dec. 1. 19:02
 1/5 A kérdező kommentje:
Csak abba a részébe tört bele a bicskám, hogy hogy állapítom meg a 10 legdrágábbat. Mit kell beírjak a beszerzési ár nevű mező feltételéhez, a lekérdezésnél?
2015. dec. 1. 19:04
 2/5 CspCsj ***** válasza:

Próbáld átváltani SQL nézetre és ott ezt írd be:

SELECT TOP 10 táblanév.megnevezés, táblanév.gyártó, táblanév.kölcsönzési_díj

FROM táblanév

ORDER BY táblanév.beszerzési_ár DESC;

2015. dec. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. dec. 2. 23:42
 4/5 A kérdező kommentje:

Ha tudnád mekkora segítség volt ez az egy válasz!

A napokban egyetemi info zh-n (jogi kar, tehát nem annyira értek az ilyenekhez) kaptam hasonló feladatokat, és láss csodát 90%-os eredményt értem el. Én aki kb 3 hete kezdtem el ezt gyakorolni és akinek középsuliba ezt nem tanították, mert nem volt info tanár!

2015. dec. 7. 18:30
 5/5 CspCsj ***** válasza:
Leginkább rajtad múlt, úgyhogy gratulálok! :D
2015. dec. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!