Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van egy HP Vectra VE gépem,...

Van egy HP Vectra VE gépem, régebben Windows XP volt rajta. Most nincs rajta semmilyen Operációs rendszer. (Tudom nem nagyteljesitményű). Van egy 40GB meg egy 20GB merevlemez. És 768MB RAM. Segítene valaki hogy rakjak rá programot?

Figyelt kérdés
2015. nov. 14. 16:46
 1/9 anonim ***** válasza:
kerd meg egy ismid hogy irjon cd re pld egy puppy linux telepitot. az zenere, képekre, videokra megfelelo
2015. nov. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Már csináltam egy Windows XP Service pack 3at.(a microsoft oldaláról a végső)Valamiért nem bootolja be,ebben segíts nekem,mitcsináljak?
2015. nov. 14. 18:28
 3/9 Lajos54 ***** válasza:
A Microsoft oldalán fellelhető Windows XP Service pack 3 csak egy javító csomag, ahhoz kell, hogy legyen a gépen telepített Windows XP.
2015. nov. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Lajos54 ***** válasza:
Ja, és az SP3-ban (még a legvégsőben sem) nincs benne minden frissítés, még ennek a feltelepítése után több, mint 100 javítás hátravan!
2015. nov. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Akkor mit töltsek le rá,és honnan?

Meg miért nem bootolja be?

2015. nov. 15. 08:49
 6/9 Lajos54 ***** válasza:

Ha mindenáron a már teljesen kifutott, már nem támogatott XP mellett döntesz, először azt kell feltelepíteni. Tehát magát az operációs rendszert. Hogy aztán azt honnét szerzed be... itt most talán nem adnék tippeket, de a Google sokban segíthet, például: https://www.youtube.com/watch?v=Ct1g96SQB_I

Ha a telepítés megvan, a tulajdonságokban megnézheted, melyik verziót raktad fel. Ha például csak az SP2, akkor van szükség az általad írt SP3-ra.

És arról nem fog bootolni, hogy a második kérdésedre is válaszoljak, mint írtam, az csak egy javító csomag. A már működő oprendszeren kell elindítani, akkor fog feltelepülni. Aztán nem szabad megfeledkezni a szükséges illesztőprogramokról sem, hogy minden része működőképes legyen a gépednek. Ezeket általában az adott hardver gyártójának az oldaláról lehet beszerezni.

De ha mégsem a már teljesen elavult XP mellett döntenél (egy ilyen kiépítettségű géptől túl sokat úgysem lehet elvárni), megfontolandó valamelyik ingyenes rendszer (Pl. Linux) letöltése és feltelepítése.

2015. nov. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Benyomom a gépet és csak a biosba tudok lépni. Belépek,beálitom elsőnek hogy CDról bootoljon utánna exit and saving és utána visszalép a legelejére. Segítsetek,mitcsináljak pontrol pontra mondja valaki.
2015. nov. 15. 14:19
 8/9 A kérdező kommentje:
Mostmár tovább ment valamennyivel,kiírja hogy Operating System not found,mitcsináljak?
2015. nov. 15. 14:45
 9/9 Lajos54 ***** válasza:

Mégegyszer leírom, bár látom, nem bírod megérteni:

Ne a javítócsomagot akard feltelepíteni, hanem magát az operációs rendszert! Aztán majd UTÁNA, amikor már működik a gépen a Windows, akkor jöhetnek a frissítések-javítások. Jó sok van belőle...

Szerezz valahol egy telepítőlemezt, vagy töltsd le valahonnét. Persze kell hozzá aktiváló kulcs is, anélkül nem fog működni.

Van már sok módszer, szerintem a működő Windowsok jó része nem jogtiszta, hanem ezen módszerek közül valamelyikkel lett telepítve. Tippeket erre itt nem adok, mert elvileg nem is szabad, de használd a Google-t.

2015. nov. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!