Mennyire biztonságos oprendszer az XUbuntu?
Maga a Linux igencsak biztonságos. Kevés olyan támadást lehet ellene elkövetni, amihez nem szükséges a felhasználó laikussága. Pláne ha valaki ismeri a rendszert.
Alapértelmezetten viszont semmi nincs benne, ami Windowsra emlékeztet. Sem háttér, sem logó. (Csúnyán perelnék is őket érte.) Azt valószínűleg rokonod állította be.
Egy operációs rendszer végeredményben annyira biztonságos, amennyire a felhasználó azzá teszi.
A Xubuntunak annyi helyzeti előnye van, hogy Linux lévén kevesebb kártevő van rá (mivel nincs annyira elterjedve, kisebb eredményt ér el a támadó). Viszont ettől függetlenül, ha a gépet használó delikvens mindenféle gyanús oldalt keres fel, bármilyen gyanús levelet megnyit, nem ellenőrizett helyről telepít programot ugyanúgy veszélynek teheti ki magát.
"feltűnt, hogy nincs rajta semmi vírusirtó"
Linuxra sokkal kevesebb vírus van, így vírusirtó nem szükséges - maximum akkor soktak Linuxra vírusirtót telepíteni, ha szerverként használják, és a kliensek ne fertőzzék meg egymást.
"alkalmazások menünél miért van egy Windows jel, és az alapértelmezett háttérkép miért szintén egy Windows jel?"
Gyanítom aki telepítette olyan megjelenési stílust állított be, hogy az egyszeri Windows felhasználónak ne legyen annyira "idegen" a felület.
A Linuxot ugyanúgy össze lehet kutyulni mint a Windowst, ha mindenféle szir-szar program le lett töltve-el lett távolítva. Legjobb lenne egy tiszta telepítést csinálni, akár Windowst, ha azt szereti az ismerősöd.
Van egy Puppy Linux változat, a Simplicity. Ezt töltsd le, Unetbootin programmal rakd fel pendrivera és bootolj onnan. Egy kis állítgatás után (nyelv, billentyűzet, időzóna) van egy minimális, de jó rendszered. Ha ezzel jól működik a net, meg bármi, akkor a Xubuntuval van a baj.
Innen le tudod tölteni:
Az az érdekessége, hogy a memóriába töltődik be, ha ez megvan, el is távolíthatod a pendrájvot és mégis használhatod.
Tekintve , hogy Debian Xfce-re épül , így biztonságosnak mondható , víruskergető teljesen felesleges rá ,viszont fejlesztés és stabilitás terén messze elmarad a Debiantól az összes ubuntu.
Amiket írtál azok az ubuntus gyermekbetegségekre utalnak ,mert van benne bug bőven. Ezeket a disztrókat kezdőknek készítik , így inkább ilyen ovodás dolgokra figyelnek oda , mint a kinézet hasonlósága a normális fejlesztés helyett. Vannak jó rendszerek ( Debian , Redhat , Arch , Slackware) ahol normális a fejlesztés és a stabilitás , de azok meg nem az átlaguser tudásához vannak mérve , viszont ezek valamelyikével sokkal stabilabb és biztonságosabb rendszered lesz.
Office kompatibilitás tényleg csak részleges , de ez nem a Libre hibája , ha Google Driveot is használsz (ami 100%-ig kompatibilis) akkor semmi szükség nem lesz a kommerciális officera.
" Ráadásul vírusírtó nélkül nem lehet használni egy gépet, bár ha biztonságos a rendszer akkor ANNYIRA lehet nem nagy gáz."
Lehet vírusirtó nélkül használni. A Windows rákfenéje az, hogy még otthoni környezetben is szükséges a vírusirtó sok esetben. Persze ez nem hiba, ugyanis a két rendszer felépítése teljesen más, és a Windowsnál pont ilyen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!