Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Névjegykártya szerkesztésben...

Névjegykártya szerkesztésben kérnék némi segítséget. Jól csináltam?

Figyelt kérdés

Amatőr vagyok ehhez, de szerettem volna magamnak kitalálni, megszerkeszteni. Letöltöttem egy névjegykártya szerkesztő programot, a buisness crads mx-et. Megcsináltam, de bcw lett a kiterjesztés. Utána olvastam a névjegykártya nyomtatásnak és azt írták pdf fájlban kellene megcsinálni photoshoppal vagy corel-el leginkább. Hát már nem akartam veszni hagyni a munkámat és megpróbáltam a kész művemet megnyitni ps-sel. Nem nyitotta meg. Nagy nehezen elmentettem a bcw-ből jpg-re. Úgy már megnyitott a ps és ott elmentettem pdf-ben és még egyszer jpg-ben. Akár a ps akár képnézegetővel nyitom meg ha kicsit is ránagyítok akkor elkezd homályosodni, pixelesedni. Ez normális? Ne azt várjam mint egy sima képtől, hogy ha nagyítok akkor a minőség marad?

Elvileg ez a névjegykártya készítő eleve 9x5 cm képként készíti el. Ez így jó lesz szerintetek nyomtatásba? Vagy hülyének néznek és elküldenek hogy csináljak normálisat?


2015. szept. 10. 12:31
 1/6 tabaki ***** válasza:

„Ne azt várjam mint egy sima képtől, hogy ha nagyítok akkor a minőség marad?”


Túl sok Helyszínelőket néztél... Ha ezt várod el egy „sima”, tehát szokásos bitképtől, akkor hiába vársz. Éppen ezekre jellemző, hogy nem nagyíthatók minőségomlás nélkül. A JPG amúgy is veszteségesen tömörít, tehát beállítástól függően akármennyit ronthat a képen, mindenféle nagyítás nélkül is. Ilyesféle feladatokra vektorgrafikus programokat érdemes használni (pl. az ingyenes Inkscpe vagy a keményen fizetős Adobe Illustrator, CorelDraw ilyenek), az ezekből exportált/mentett PDF-ek megőrzik a görbe-alapú képszerkezetet, ezért tetszés szerint nagyíthatók minőségromlás nélkül. Egyébként úgy rémlik, a Photoshop is képes vektorgrafikát menteni, de ezt inkább erősítse meg valaki olyan, aki használja is.

Ha maradsz a bitképes mentésnél, tégy le arról, hogy a képeket centiben méricskéld. ez önmagában semmit sem jelent, csak a képfelbontással együtt. Ha a 9x5 centisnek szánt képed felbontása 300 dpi (hüvelyk/képpont), még éppen nyomtatható ebben a méretben. Ha jobb minőséget akarsz, érdemes megemelned a dpi-t, legalább 600-ra.

2015. szept. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 coopper ***** válasza:

Szia.


Ha a programod ténylegesen 9x5 cm-es rajzot készit akkor két dolgot tehetsz :


1. Programban megpróbálod megkeresni (ha van benne) az Export funkciót (vagy a mentés másként funkciót) és valóban valamilyen emészthető formátumban megpróbálod átrakni a névjegykártyát. (Elvileg a JPG is jó de ha van más pl. PDF akkor inkább azt használd).


2. Nyomtatás : Ha van a programban nyomtatási funkció akkor csak egy virtuális pdf printert kell feltelepitened és máris tudsz nyomtatni (PDf-be vagy ákár JPG-be BMP-be, PNG-be). Virtuális PDF nyomtató : Bullzip : [link]

vagy do pdf (ez csak PDF-be tud nyomtatni) : [link]


Elvileg a PDF-et a Corel Draw is és a Photoshop is megeszi.


Sok sikert.

üdv.

2015. szept. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valamit nem jól csinálsz. A végén a nyomtatást kell választani, és azon belül a "nyomtatás fájlba" opciót. Egy csomó formátumot ismer, PDF, PSD, PNG és természetesen JPEG-t is. Több mint 8 megapixeles jpeg fájlt készít, ami tökéletesen elegendő jó minőségű nyomtatáshoz.
2015. szept. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Na itt vagyok újra :D

Hagytam a francba azt a programot.

Nekiálltam a ps-t tanulmányozni és sikerült is vele bár mintát összrakni.

A képméretnél beállítottam 9x5 cm-re és pdf-ként mentettem a végén. Ez így oké lesz akkor?

Ha mégse jó, gondolom még a nyomdában tudnak szerkeszteni rajta, nem?

2015. szept. 15. 08:05
 5/6 tabaki ***** válasza:

Ha a képpontsűrűség legalább 300 dpi, vagy sikerült vektorgrafikaként mentened, akkor igen. A centiben megadott méret önmagában nem sokat jelent.

Ha rosszabb minőségű, a nyomdában megpróbálhatnak vele ügyeskedni, viszont tökéleteset ne várj. De ha alaposan felnagyítva sem túl pixeles, akkor jó lesz.

2015. szept. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az ilyen online névjegykártyaszerkesztők, meg ingyenes programok mind használhatatlan eredményt produkálnak. Monitoron talán még jó, de a nyomdai elvárásokat hírből sem teljesítik. Betiltanám az összes ilyet.
2016. aug. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!