A microsoft egyedül a bevétel miatt erőlteti, hogy mindig cseréljük le az op. Rendszert egy újabb windowsra?
Megjegyzem mellé, hogy a Win 7 még 2020-ig szupportált, szóval én még erőltetésnek sem nevezném.
Ez azért van, mert a Windowst nem csak magánemberek, hanem nagyobb cégek is használják. Ha például jön egy olyan új funkció, ami miatt át kell alakítani elég komolyan a rendszert, akkor előfordulhatna olyan, hogy egy speciális céges szoftver megszűnik működni.
A Windows 10 megjelenésével ez annyiban módosul, hogy az otthoni felhasználók egyből megkapják majd az újdonságokat, míg a céges felhasználók később, így van ideje a rendszergazdáknak letesztelni az újdonságokat.
De egyébként nem csak a Microsoft csinálja így, a céges felhasználásra szánt Linux rendszerek esetében is ugyan így megy (Red Hat, SUSE).
Tudod, ha elég lenne mindent egyszer megvenni, pár év alatt lehúzhatnák a rolót. (Legalábbis a jelenlegi gazdasági modell mellett.)
Nyilván az újabb rendszerekbe azért kerülnek be újdonságok, másak a kívánalmak most, mint pl. 1990-ben, de alapvetően az igények az utóbbi 10 évben nem sokat változtak.
A biztonságról meg annyit, hogy ez a "jaj, nincs frissítve a géped, 10 percen belül a világ összes hackere téged fog támadni, és mire észbe kapsz, legalább negyvenezer különböző féreg fog nyüzsögni a gépeden" mindössze eltúlzott hiszti. A veszélyforrások döntő többsége NEM a frissítések által foltozott réseken kerül a gépre. Amik többségének a kihasználásához nagyon speciális körülmények kellenek, és egyéb biztonsági intézkedések mellett amúgy sem lehetne őket kihasználni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!