Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Véletlenül letöröltem a...

Véletlenül letöröltem a hangkártyám driverét. Most nem ad ki semmilyen hangot a gépem. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Hali! Nem működött a vadiúj mikorfonom, de a hangszóró igen, ezért mindent megpróbáltam, hogy helyre hozzam a hibát. Az lett a vége, hogy letöröltem a hangkártyám driverét és most nem is érzékeli a gép a hangszórót se és a mikrofont sem. Valami sound max nemtommi volt a progi neve amit letöröltem. Nem tudja valaki mit tehetnék most?
2010. márc. 1. 23:30
1 2
 1/16 anonim válasza:
töltsd le, keress rá, írd be a hangkártyád nevét típusát... vagy ha integrált akkor tölts le egy cmedia++ drivert. De a legegyszerűbb az alaplap (ha integrált) lemezéről újrainstalálni.
2010. márc. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nincs semmilyen lemezem. Az alaplap vagy a videokártya számát írjam be a keresőbe?

Bocs a hülye kérdésekért, de keveset értek a gépekhez. (különben a drivert sem töröltem volna le...:/)

Azt a cmedia bigyót beírtam a keresőbe, le is töltöttem 1et, de valami olyasmit ír ki a gép angolul, amikor elkezdem telepíteni, hogy nics megfelelően installálva a drivere. Nem is értem mi az:O

2010. márc. 1. 23:47
 3/16 anonim ***** válasza:

Ha van külön hangkártyád, akkor az ahhoz megfelelő driver kell (meghajtóprogram /eszközillesztő). Ha alaplapra integrált hangkártyád van, annak a drive-e valószínűleg az alaplaphoz kapott CD-n található. De mindkét esetben, ha megmondod a hangkártyád vagy alaplapod pontos típusát, esetleg tudok segíteni.

Nekem az ASUS M2N alaplapomhoz volt SoundMax driver, de teljesen alaplap függő, hogy milyen integrált hangkártya van rajta és ahhoz milyen driver van.

2010. márc. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ja és ezeken felül azt is megírhatod, hogy milyen operációs rendszert használsz.
2010. márc. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

A hangkártya tényleg asus M2N, és ma azt is megtudtam, hogy a hangkártya az alaplapomon van. Az alaplapom számát vagy típusát, vagy nemtommijét mindjárt kiderítem. Különben XP-t használok.

Előre is köszönöm a segítséged!

2010. márc. 2. 21:54
 6/16 A kérdező kommentje:
Szétszedettem az öcsémmel a gépet, de azt mondja, hogy az alaplapon nincs semmilyen egyéb információ. Ennyiből megtudod fejteni, hogy mi a teendőm?
2010. márc. 2. 21:55
 7/16 anonim ***** válasza:

Most jön a kérdés - amikor bekapsolod a gépet, van-e post image? Úgyértem, valamilyen kép ahol kiírja a márkát / típust - tudod, még azelőtt, hogy a Windows elkezdene betölteni. A mai alaplapok már tartalmaznak ilyen képernyőt, ahol van valami szép háttérkép, logó vagy egyéb és mellette ki van írva az alaplap típusa - ha ezt megmondod nekem, vagyis az alaplap pontos típusát, akkor seperc kerítek neked megfelelő drivert és remélhetőleg lesz hang. Például ASUS M2N, vagy Gigabyte GA-MA770-UD3 vagy hasonló. Esetleg - töltsd le a CPU-Z nevű programot innen:

[link]


Indítsd el a progit és menj a Mainboard fülre - ott kiírja az alaplap pontos típusát, a Manufacturer résznél pedig a gyártót. Ha megvan, írd be ide és kerítek drivert neked.

2010. márc. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötletet! Letöltöttem a CPU izét, és ezeket írja ki a mainboard fül alatt!

Manufacturer:ASUSTeK Computer INC

Model: M2N

Chpiset: NVIDIA MPC61

LPCIO: ITE IT8716


Más nincs. Ennyiből menni fog?

Jajjj, de örülnék, ha megtudnád csinálni! :)

2010. márc. 4. 18:28
 9/16 anonim ***** válasza:

Nahát az előző alaplapom pont ugyan az volt, mint neked. :D


Igen, máris linkelem a hivatalos letöltő oldalt:

[link]


Tessék ide ellátogatni. Ez az ASUS hivatalos letöltőoldala.

General Download résznél az első választásnál válaszd azt, hogy Motherboard. Ha ez megvan, válaszd az alatta lévő sávban azt, hogy Socket AM2/AM2+/AM3 (az alján van).

A harmadik sávban pedig keresd ki az M2N -t. Vigyázz, mert van több féle változata is az M2N alaplapnak, neked a sima M2N-t kell választani. Ha ez is megvan, katt a zöld Search gombra. Ekkor a felugró ablakban válaszd ki, milyen operációs rendszert használsz. Gondolom Windows XP, ezesetben válaszd a WinXP-t. Ha mégsem, nos ezt neked kell tudni. Ha kiválasztottad, katt a Search gombra. A megjelenő listában katt az AUDIO felirat mellett lévő + -jelre.


Keresd ki ezt: Version 5.10.0X.6110, majd katt a zöld floppy ikon melletti Global feliratra. Ha megvan, írd be a képen látható szöveget a mezőbe és aztán Submit. Mentsd le, tömörítsd ki, telepítsd fel és indítsd újra a gépet. Ha mindent jól csináltál, elvileg jónak kell lennie a hangnak. Ha pl a jövőben letörölnéd ismét, ugyanitt találod a drivert hozzá. Bocs, hogy ilyen szájbarágós lett az írásom, de remélem így mindenképp sikerül.

2010. márc. 5. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Eszméletlenül rendes vagy, nem is tudom hogy köszönjem meg, de nem fogod elhinni, hogy mekkora birka vagyok..:)

Mindent megcsináltam, amit NEM SZÁJBARÁGÓSAN leírtál, de miután letöltődött a cucc, nem tudom mit kell csinálni. Kicsomagoltam azt a bigyót, lett 2 mappa: 32 bit és 64 bit. Ha belemegyek bármelyikbe, ilyen almappák vannak:2kXP, 2003, egy asusSetup nevű telepítőnek tűnő számítógép alakú izé, meg egy írásos file.

Ha rámegyek a telepítő izére, ezt írja ki: Does not support this operating System: WNT_5.1P

Itt áll meg az én tudományom!

Ne haragudj, hogy ilyen béna vagyok, de már csak 1 karnyújtásnyira vagyunk szerintem a megoldástól! Kérlek mondd el, hogy most mi a teendőm! :(

2010. márc. 8. 18:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!