Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik böngésző igényel...

Melyik böngésző igényel legkevesebb ramot linux verziósok?

Figyelt kérdés

Olyan kéne amibe beletükrözhető a peperflash.

Olyan linuxot keresek ami nagyon kevés ramot eszik mert csak 1 giga van nekem a gépbe. Peppermintet választottam. Szerintetek jó választás ram szempontból?


2015. jún. 23. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Lynx,Midori esetleg seamokey.
2015. jún. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pepperflesh felmegy bármire is szépen csomagból, pl. debian. A gond az, hogy nem a desktop a lassú - az ilyen 100 mega körül eszik - hanem a brózer úgyis becuppantja a maradék 900megát és a flash meg kihajtja a cpu belét. Ezen semilyen disztribúció nem segít.

Érted: a gta5 sem lesz gyorsabb windows 7-8-10-en, mert a cpu-d + vidkarid nem változik. Itt se látsz érdemi változást attól, hogy most melyik disztribúció fut a flashplugin alatt, ami 1-az-1-ben ugyanazokat a parancsokat adja a cpunak.

2015. jún. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Puppy Linux-ot ajánlom.Egyszerű,egy kicsit fapados de meg kell szokni.
2015. jún. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#2-es jól mondja.

Én mostanában "hála" az emberek szegénységének (xp után is van élet) sok linuxot telepítek.

Minden gépre a Mint 13 XFCE-t rakom.

Beépített mozzila eddig a legstabilabb kereső, függetlenül a pepperflash-es chrome-tól is.

De nem az a lényeg, hogy mekkora a ram. 512Mb rammal is épp olyan "jól" megy a youtube, mint 2Gb-tal, ha szor a

videókártya.

2015. jún. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

512 ram alatt elviselhetettlen böngészni.Legyen az akármilyen Windows/Linux.A böngésző-n is mulik.A Firefox és a Chrome eszi a legtöbb memoriát.Lehet hogy neked nincs P4-ed.Én nem találtam olyan Linux-ot ami elfutott volna rajt.A böngésző tele van szeméttel:flash,java scrip...

Ezt nem bírja se a ram se a processzor."512Mb rammal is épp olyan "jól" megy a youtube":ennél nagyobb hülyeséget még nem hallotam.512 mb ram semmire sem elég nem hogy youtube-bozni.2GB ram is lassan kevés lesz nem hogy az 512mb.Mint-et nem tennék rá,sőt semmilyen fork Linux-ot legyen az akármilyen gép, tiszta disztró.Megváltás volt P4-ről Core 2 Duos-ra váltani...

2015. jún. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Dominik!

Szerintem a tapasztalat beszél belőled. Látszik a hozzáértésed, de rakj egy p4-et 512 Mb rammal le és mellé egy másik gépet, legyen benne 2 Gb!

Indítsd el a youtube-on az "Avatar | Official Trailer (HD) | 20th Century FOX".

Aztán nézd meg, melyik nem szaggat.(Elárulom, mindegyik fog)

Nekem soha nem volt normális gépem, sőt akiknek csinálom a gépeiket mindig ezért keresnek meg, mert szrból kell várat építenem nekik.

De hogy ne legyél nagyon idegeges, még azt is elárulom, hogy a LM9 XFCE-vel a mai napig futtatok egy ősi lapost 700-as procival és 189Mb rammal. Ezzel is fut a youtube pont olyan módon, mintha több ram lenne. Ezért is mondtam, hogy nem ettől függ. A linux memóriakezelése nem úgy működik, mint a w-s.

Telepítsd fel ugyanarra a gépre ugyanazt a linuxot és add egy hétre oda egy ismerősödnek. Majd nézd meg két gép memóriakezelését és meglátod, hogy az egyik használ 200Mb alapjáraton, másik meg 400-at. Na azt akkor hogyan?

2015. jún. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!